Rölantide titreme ve stop etme??

tercüman848

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2006 clio 1.4 LPG'li. Uzun süredir ilk çalıştırmada gazdan ayağımı çekince stop ediyordu. Bir kaç denemeden sonra stop etmeyi kesiyor. Son günlerde rölantide çok titreme oluyor ve sonunda stop ediyor. Hatta ışıklarda falan gaz kesip yavaşlamaya başlayınca stop ediyor. Sorun ne olabilir? LPG ustasına mı gösterelim yoksa motorcuya mı?
Teşekkürler..

brkara

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rölanti valfini ve boğaz kelebeğini temizlettirin, boğaz kelebeğinin o ringlerini değiştirin.

tercüman848

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boğaz kelebeğini değiştirme masrafı ne kadar olur?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Boğaz kelebeğini değiştirme masrafı ne kadar olur?
Boğaz kelebeği pahalı parçadır kolay kolay bozulmaz temizlik yeterli gelir

Horozkentli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün aynı arızadan özel servise gittim daha önce temizlettiğim halde yine bahsettiğiniz gibi stop etme devam ediyordu. Usta dediki gaz kelebeği temizlenecek. Subap ayarı yapılacak. Rölanti devir motoru bakılacak. Bu yerlerden kaynaklanabilir dedi.tek başına ke lebek diyemeyiz dedi. Bakalım düzelecek mi. Orj kelebek borusu 1700 tl

VIA_A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tercüman848

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün aynı arızadan özel servise gittim daha önce temizlettiğim halde yine bahsettiğiniz gibi stop etme devam ediyordu. Usta dediki gaz kelebeği temizlenecek. Subap ayarı yapılacak. Rölanti devir motoru bakılacak. Bu yerlerden kaynaklanabilir dedi.tek başına ke lebek diyemeyiz dedi. Bakalım düzelecek mi. Orj kelebek borusu 1700 tl

VIA_A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün boğaz kelebeği temizlendi, boğaz kelebeği motoru değişti, subap ayarı yapıldı. Şu anda titreme ve stop etme sorunu çözüldü.

Nefredd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunun düzelmesine sevindim. Fiyat olarak ne kadar tuttu bizim içinde bilgi olmuş olur söyleyebilirsen.

tercüman848

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunun düzelmesine sevindim. Fiyat olarak ne kadar tuttu bizim içinde bilgi olmuş olur söyleyebilirsen.

Boğaz kelebeği pahalı bir parça olduğu için ustam degistirmeye gerek yok dedi sadece temizlendi balata spreyi ile. Spreyin fiyatını bilmiyorum. Kelebek motoru 85 lira. Bir de kelebeğin etrafındaki lastik yıpranmıştı o değişti 15 lira.