megane 4 ıcon otomatık vıtes ne kadar yakıt yakıyo

mhmtgnc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese merhabaa arkadaslar aranıza yenı katıldım.megane hakkında cok bılgı sahıbı degılım ama bu sıte sayesınde edınmeye basladım butun herkese cok tesekkur edrrım.benım bı sorum olacak megane hb 4 ıcon otomatık arabam var ve bı depoyla en fazla 600 yda 650 km gıdıyo bu normal mı bana cok gıbı geldı sızde nasıl..coksa ne yapabılrım yakıtı dusurmem ıcın yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler kolay gelsın herkese..

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracta 6.8 yakiyor suanda sehir ici

newvegas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​herkese merhabaa arkadaslar aranıza yenı katıldım.megane hakkında cok bılgı sahıbı degılım ama bu sıte sayesınde edınmeye basladım butun herkese cok tesekkur edrrım.benım bı sorum olacak megane hb 4 ıcon otomatık arabam var ve bı depoyla en fazla 600 yda 650 km gıdıyo bu normal mı bana cok gıbı geldı sızde nasıl..coksa ne yapabılrım yakıtı dusurmem ıcın yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler kolay gelsın herkese..

Öncelikle aracınız dizel mi, benzinli mi? Birde aracınızın ortalama hızını ve ortalama yakıt tüketimini belirtebilir misiniz?

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç yeni ise ve şehir içi tüketimse normal.Zamanla düşecektir.Şehir dışı 4.2 leri gördüğüm çok oldu.

asgeda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul-İzmir-İstanbul-Afyon Ortalama 5.0LT Klima sürekli açık.

Şehir İçi 5.9LT

mhmtgnc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle aracınız dizel mi, benzinli mi? Birde aracınızın ortalama hızını ve ortalama yakıt tüketimini belirtebilir misiniz?
aracım dizel ortalama yakıt tuketımı 7,1 hızım da 70 cıvarındadır her modda kullandım en cok eco da bu km yaptı

mhmtgnc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4,2 mi super benımkı gorur mu acaba pek ınanmıyorum ama ınsalah duser 2016 model arabam bu arada

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dostum aracının yakıtı yüksek..mutlaka serviste kontrol ettir...benim aracım talisman 160 hp olanlardan 1.6 litre senin motordan daha büyük fakat şehir işi tüketimi 5.8 l şu an..yani meganın eğer çok aşırı yüklenmiyorsan araca bu kadar yakması imkansız ki megan ve clio piyasada en az yakıt yakan araçlardır...eğer aracına yazılım falan attırdıysan yazılım hatasıylada çok yakar...bakımınıda aksatmamalısın..renault araçlar bakımlarını zamanında yaptırdığınız sürece çok uzun kilometrelerce size iyi hizmet eder...300 bini görmüş bakım harici anahtar deymemiş megan satmıştım 2006 model..yeni alan sahibinide tanıyorum neredeyse 400 bini gördü hala taş gibi..

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç yeni ise ve şehir içi tüketimse normal.Zamanla düşecektir.Şehir dışı 4.2 leri gördüğüm çok oldu.

dostum yeni de olsa 7.1 litreleri görmemesi gerek megandan bahsediyoruz...hızımda 70 diyor..en az yakıt tüketilen hız neredeyse...bu hızda aracının maximum 5.2 lt gibi yakması lazım...bendeki megan şehir dışında 3.8 litre gördü şehir içindede 4.6 gibi tüketimi vardı 2006 model dinamik olan modeldi..megan rs neredeyse onu yakıyor..