2015 cilo km/yakıt sıkıntısı

korkmazmemet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
biraz araştırma yaptım yorumları okudum. Yüksek bulanda var normal diyende. Ağır 100 bin bakımı yaptım(trgier filtreler vs) ustamın dediği biraz daha ileride düşebilir dedi. Bakalım ileride ortalama düşecek mi?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Ben adanada yasiyorum 2017 makyajli 1,5 var bende de soft yazilim ile 100 105 beygir civarlari yakitim 4,4 o da biraz karma yani 5,5 6,5 lari duyunca biraz garipsedim
Pompa ölçümü yapmanızı tavsiye ederim yol bilgisayarı yazılımlı araçta hatalı sonuç verebilir

korkmazmemet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fabrika verisi beklemiyorum ama aracımı aldğımda çevrem de herkes yakıt nedir bilmezsin dediler. muallak bi görüş var aslında. Bir taraf normal derken diğer taraf daha düşük yakması gerektiğini söylüyor. kafalar karışık :)

adanus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pompa ölçümü yapmanızı tavsiye ederim yol bilgisayarı yazılımlı araçta hatalı sonuç verebilir

Yazilimi daha 3 gun falan oldu yaptirali, ondan once de 4,2 4,1 görüyordum , yazilim yaptirinca tap a gass dolasip duruyorum sonuc olarak yol bilgisayarlik bir durum yok yaktigim mazot litresine göre konuşuyorum ve araba daha yeni oldugundan herhangi bi hata çıkacağını sanmam. Bu oranda yakmasi lazim zaten cliolarin tamamen kullanis sekliyle alakali

S.yildiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu değer şehir içi ise vede henüz lamba yeni yandığındaki değer ise normalden öte oldukça iyi ve açıkcası hiç kurcalamayın derim

şöyle bir örnek vereyim klima kapalı,araçta yük yok, motor ısınmış,yakıt shell v power,bakım henüz yeni yapılmış, trafik yok ve bunca olumlu hadiselere rağmen benim şehir içi tüketimim 5-5.5lt altını hiç ama hiç görmüyor oda 5 gibi değeri ancak yol boş olacakta musait olacak sadece adı şehir içi olacak yani

normalde şehir içi dedikmi dur kalklar,ışıkta beklemeler,motor soğuk durumları gibi bir sürü olumsuzluk olması lazım o durumda benim araç 6.5ltden aşağı yakmıyor inadına ya atma üfürme diyen birkaç arkadaşla inatlaşıp buluştuk onlarıda gördük :) (gram fark olmadı)

şehir içi durumunuz yoğun yada değil gayet sağlıklı bir değer arkadaşım

Burada söylemek istediğiniz shell yakıtı daha hızlı mı tükeniyor yoksa daha yavaş mı? Ben sürekli temiz olduğunu düşünerek Shell’den almaya özen gösteririm de o yüzden soruyorum:)

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazilimi daha 3 gun falan oldu yaptirali, ondan once de 4,2 4,1 görüyordum , yazilim yaptirinca tap a gass dolasip duruyorum sonuc olarak yol bilgisayarlik bir durum yok yaktigim mazot litresine göre konuşuyorum ve araba daha yeni oldugundan herhangi bi hata çıkacağını sanmam. Bu oranda yakmasi lazim zaten cliolarin tamamen kullanis sekliyle alakali

hocam adanalıyım,aracım 1.5dci 90 aramızda 4 üye var birebir aynı araca sahip ve adanada, benim 4üncü clio 4üm şirketinde 34 adet x 4 yıl = 136 clio4ü oldu daha şehir içinde adanda heleki yaz sıcağında 5-5.5ltnin altında değer duymadım...

aracınızın maşallahı varmış sımsıkı sarılın :)

Son düzenleme:

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burada söylemek istediğiniz shell yakıtı daha hızlı mı tükeniyor yoksa daha yavaş mı? Ben sürekli temiz olduğunu düşünerek Shell’den almaya özen gösteririm de o yüzden soruyorum:)

shell yakıt'de setan değeri azda olsa daha yüksek, yakıt tüketim odaklı kullanımda rakiplere göre daha az yakar ama performanslı kullanımda daha çok yakar çünkü yakışı daha kolaydır= artı performans.

sadece markaya takılmamak laızm sonuçta bayiininde fırıldak olmaması lazım :) ,bayii ve yerin koşulları iyi olduğu takdirde bence shell hatrı sayılır derecede daha başarılı bir yakıt

not: eski BP çalışanıyım :)

adanus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam adanalıyım,aracım 1.5dci 90 aramızda 4 üye var birebir aynı araca sahip ve adanada, benim 4üncü clio 4üm şirketinde 34 adet x 4 yıl = 136 clio4ü oldu daha şehir içinde adanda heleki yaz sıcağında 5-5.5ltnin altında değer duymadım...

aracınızın maşallahı varmış sımsıkı sarılın :)

Hocam ben sakin surerim, klima acmam 4,4 gibi rakamlar cok normal

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam ben sakin surerim, klima acmam 4,4 gibi rakamlar cok normal

daha 2 mesaj evvel yazılım öncesi 4.1ltlerdeydiniz şimdide yazılımlı araçla tapa gaz değerinizin 4.4lt olduğu yazılı hangisi hocam?

adanus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha 2 mesaj evvel yazılım öncesi 4.1ltlerdeydiniz şimdide yazılımlı araçla tapa gaz değerinizin 4.4lt olduğu yazılı hangisi hocam?

Kucuk seylere takilmayin, burda yalan söyleyecek halimiz yok. Karma kullanim o civarlarda sakin kullanimim da o civarlarda arada fazla bir fark yok. 5,5 litreler biraz gazli kullanim ve klimalidir eminim ki.ben hayatta gormedim o degerleri, su an da aracimda ortalama 4,4 mesela. Tap a gass yapmazsam 4,1 4,2 civari. Ben klima acmiyorum dedigim gibi cok buyuk etken . Yazilimin da yakit dususunde katkisi var bu arada. İyi forumlar