Gaz pedalı ve fren titremesi

S.yildiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 1.5 sporttourer aracım sürüş esnasında gaz pedalı ayağıma titreşim yapıyor sinir bozuyor sebebi ne olabilir ustaya gösterme şansım olmadı.

Bide frene bastığımda bişeyler kazınıyormuş gibi oluyo yine fren pedalıda hafif titreme oluyor.(balatalar yeni değişti)

Son olarak geçen gün arkadaşımın c3’ünü ve başka arkadaşımın 2017 meganını kullandım frene bastığımda beni öne atıyor ama clioda böyle bişey yok frene basıyorum yavaş hızlarda bile (20-60 arası) sadece yavaşlıyor lap diye durmuyor balatalar bitmek üzereydi ondandır dedim ama değiştirdim yine değişen bişey olmadı sizde de durum aynı mı?

joy1.5dci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer titreşim sorunları benim aracımda da var özellikle fren pedalı çok dikkate almıyorum , fren konusuna gelince frenler zayıf arkalar da kampana oldugu için çok sert durmuyor araç ama panik frende iyi . Fren mesafesini iyi ayarlayıp gerekirse komprasörlü durmak gerek

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 1.5 sporttourer aracım sürüş esnasında gaz pedalı ayağıma titreşim yapıyor sinir bozuyor sebebi ne olabilir ustaya gösterme şansım olmadı.

Bide frene bastığımda bişeyler kazınıyormuş gibi oluyo yine fren pedalıda hafif titreme oluyor.(balatalar yeni değişti)

Son olarak geçen gün arkadaşımın c3’ünü ve başka arkadaşımın 2017 meganını kullandım frene bastığımda beni öne atıyor ama clioda böyle bişey yok frene basıyorum yavaş hızlarda bile (20-60 arası) sadece yavaşlıyor lap diye durmuyor balatalar bitmek üzereydi ondandır dedim ama değiştirdim yine değişen bişey olmadı sizde de durum aynı mı?
İşinin ehli olan fren ci bulup aracı gösterin fren hidrolik yağı da kontrol edilsin

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 frenleri bahsettiğiniz öne atma yok biraz eski model arabalar gibi ayak gücü istiyor az basınca tepkisiz kalıyor çok basınca abs devreye giriyor ben de sevmiyorum frenlerini.

emre06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
balata ve disklerin yıpranmış yada yeni değişmiş midir.
nacizane tavsiyem balatada eski clio 2 de birçok balata markası test etdim maisden,trw vs vs en güzeli kale marka fren mesafesi toz kirletmesi uzun km yaptırması , ben bunların hiç birinden memnun kalmadım diyorasnız sanayi ye giderek balatacı bulup balatada çaktırabilirisniz bir kaç arkadşım bu şekilde kullanıyor çok da memnunlar ben cesaret edemedim.

arif1980

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar
Aynı sorun bende de var. Aracim 2015 1.5 icon 51.000 kmde. Önceleri gaz pedalindan hafif bir şekilde hissediyordum şimdi ise fren pedalinda da hissetmeye başladım. Sanki bir karıncalanma gibi bir şey. Hatta sanki dönen bir şeyler varmış da ara ara pedala değiyormuş gibi bir his veriyor. Kaç yetkili servis gezdiysem hepsi de bir şey yok normal diyor. Önceleri olmayan bir titreme şimdi çok rahatsız ediyor lütfen yardım edin

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Disklerde eğrilik varsa özellikle yüksek hızda frene basınca titreme yapar.

arif1980

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Iki gün önce lastikci arka ve ön lastiklerin yerini değiştirdi. Egrilik olsa görürdü herhalde diye düşünüyorum. 20 ya da 30 km ile gitsem bile titreşim hissediyorum. Teker bilyelerinde bir sıkıntı olabilir mi yani arabanın geneline titreşim veriyor da ben pedalda hissediyor olabilir miyim? O kadar sinir oluyorum ki yolda bırakıp gidesim geliyor arabayı. Ayrıca vites topuzunda da fazlaca bir titreşim hissediyorum acaba vitesle ya da şanzımanla ilgili bir şey olabilir mi?

arif1980

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca yetkili servislerin bir şey yok demesi ayrıca sinir ediyor. Arabanin garantisi yıl sonuna kadar devam ediyor. Garantilik bir olabilir mi yetkili servis beni oyaliyor olabilir mi?

arif1980

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Istanbul'da bu sorunun sebebini bulabilecek ve çözebilecek bir usta bilen var mı?