Fluence boya sıkıntısı

Emrecan09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 fluence aracim var.ben,araci sağ arka kapi ve sol arka kapi boyali olarak almiştim,aracin geçen sene boyasinda çatlamalar meydana geldi .ben bunu kendi cebimden tekrardan boyattim ve bu boyadigim parçalarda tekrardan çatlamalar meydana geldi, boyattigim yere götürdüm ustanin bana verdiği cevap bu fluence araçlarda hepsinde bu tür şikayetler var ,aracin saciyla ilgili oldugunu bana iletti ,ve bende ne yapacağimi şuanda bilmiyorum yardimci olursaniz çok sevinirim

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2011 megane 3 aracımın sağ ön arka kapı arka çamurluk boyalı olarak almıştım .Sonradan fark ettim çamurlukta hafif pas atması vardı sağ arka kapıda da boya da çatlama vardı kapı kolunun çevresinde. Neyse ustaya götürdüm buralar yapılcak dedim baktı kapını bir yerinde daha çatlama varmış onu yapayım dedi iyi yap dedim. Sabah verdim akşama aradı gelip alabilirsin diye .Gittim bir baktım dediğim kapı kolunun etrafını yapmamış sorduğumda cevap orayı yapmak için kapı kolunu sökmek gerekiyordu bende sökseydin dedim neyse parayı verip çıktım. Lafın özü bunlar lafın çürüğü o ustaya sormak lazım neden sadece boyalı parçalarda çatlama oluyorda diğer parçlarda olmuyor.Ondan sonra küçük esnaf kan ağlıyor sıkıntıda .Allah tan iyi ekmek buluyorlar bu kadar beceriksizliğe üç kağıtcılığa rağmen zaten bu tip ustalarında işi çok olur ama iki yakası bir araya gelmez.
Şimdi bende iyi bir usta arıyorum tekrardan. Youtube güzel iş yapan servislerin çalışmaları var artık il dışı filan gidip oralara yaptormak lazım. Ama güvenim sıfır yani ustalar çok yetersiz ve özensiz iş yapıyor .Yetkili servis bir seçenek en azından hatalı yparlarsa düzeltmek zorundalar böyle şaçna sebepler söyleyemezler.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
İşlem olmayan yerin boyası çatlama yapmaz. Sizden önce işlem vardır. Macunlumu çatlayan yer ?

Emrecan09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet macunlu çünkü ben aldıgımdada boyalıydı boyanıncada mecburi olarak macun astar giriyor,yani 2 kere boyatmama rağmen hala çatlamalar meydana geliyor.aracın boyasız olan parçalarında herhangi bir sıkıntı yokta sadace boyadıgım parçalarda çatlamalar meydana geliyor macunu atıyor

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
evet macunlu çünkü ben aldıgımdada boyalıydı boyanıncada mecburi olarak macun astar giriyor,yani 2 kere boyatmama rağmen hala çatlamalar meydana geliyor.aracın boyasız olan parçalarında herhangi bir sıkıntı yokta sadace boyadıgım parçalarda çatlamalar meydana geliyor macunu atıyor

İşin içinde macun varsa ve işçilik, malzeme kötüyse 2,5 bilemedin 3 sene sonra çatlama meydana gelir. Duyduğum kadarıyla gemilerde de kullanılan çelik polyester macunlar daha uzun ömürlü oluyormuş. Bi kaportacıya danışsanız daha iyi olur. Belki sacı macun kullanılmayacak dereceye düzeltebilir.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence o ustanın işleminde hata var. Adam akıllı bi ustaya götürün. Ben kendi aracının kapı çıtalarını ayarlayıp bayattım servise ki plastik bu parçalar daha çatlama ve boya atması olmadı.

Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayınız.

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence o ustanın işleminde hata var. Adam akıllı bi ustaya götürün. Ben kendi aracının kapı çıtalarını ayarlayıp bayattım servise ki plastik bu parçalar daha çatlama ve boya atması olmadı.

Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayınız.
İşte asıl mesela iyi ustayı bulmakta. Bir kere yapamadılar işi ikinci yapan usta da beceremezse kendime nasıl hakim olurum bilmiyorum:mad::)

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Durumun işçilikten kaynaklı olduğunu düşünüyoruö çünkü bende eski fluence aracımın, sağ ön kapısını düzelttirip boyatmıştım, macunda atılmıştı fakat 4 seneyi geçti hala bi sorun olmadı, inşallah iyi bir usta bulursunuz, iyi günler.

Emrecan09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bakalım artık başka iyi bir usta bulursam tekrardan boyatıp duruma göre bakacam.açtığım konuyla ilgilenen ve yorum yazan arkadaşlarıma'da çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun.

RamaNET

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Ben Aksaray'da yaşıyorum. Bulunduğum yerin en meşhur kaporta ve boya ustası ile 6 yıldır ev komşuluğu ve 30 yılı aşkın süredir babamın işi sebebi ile dükkan komşuluğu yapmaktayım. Haftasunu zamanımın büyük bölümünü onun atölyesinde geçiririm. Özellikle yaz döneminde gurbetçilerin lüks araçları olmak üzere bir çok araca hizmet verir. Bugüne kadar herhangi bir araç ile ilgili böyle bir geri bildirim verdiğine şahit olmadım.

Yaşadığınız sorun %100 işçilik ve boya altında kullanılan macun, sertleştirici ve astar malzemelerinin kalitesi ve doğru kullanımı ile ilgilidir diye düşünüyorum.