Fren Aynaları ve Balata Değişimi Hk.

RamaNET

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

2014 model Fluence araca sahibim. Aracım şuan 89.000 Km'de... Ön ve arka fren aynaları ile fren balatalarını değiştirmek istiyorum. Bulunduğum yerde ki servisten fiyat talep ettim. 2.594 TL'den 1.900 TL'ye düşebileceklerini söylediler.

Fiyat bana çok abartılı geldi.

Konu ile ilgili olarak tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Fiyat yüksek geldi bana . İnternet den alıp ustaniza montajı ni yaptırın daha ucuza gelir

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızın donanımı söylerseniz daha iyi olacak. Çünkü eğer el freniniz otomatikse fiyat daha da artacak. Yok değilse ön ve arka disklerin toplam fiyatı 1200₺ civarı. Bu fiyata fren balatalarını da eklerseniz fiyat 1500₺ civarı olacak. Gerisine siz karar verin.

RamaNET

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Aracın 2014 model 1.5 dci 110 hp edc icon paket.

Kıymetli destekleriniz için teşekkür ederim.

Sanayi de 1.000 TL civarı bir maliyet çıkardılar.

Bunun biraz üzerinde bir rakama serviste yaptırmak isterim lakin 1900 TL çok fazla geldi bana.

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanayide hangi marka ürün kullanacaklarını söylediler mi? Yerli yada yan sanayi kullanılırsa fiyatın düşmesi gayet normal. Ben daha önce kullandığım ve memnun kaldığım ithal parçaların fiyatına göre fiyat çıkardım.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, ben otopratik noktasında ön fren aynalarını ve disklerini işçilik dahil 450 tlye değiştirdim, marka olarak trw takıldı üzerine yaklaşık 4 bin km- 1 aydır kullanıyorum ve şu an gayet memnunum ara sıra araç iyice kirlenince ses yapıyor fakat rahatsız edici olmuyor, işinize yarar bi bilgi olabilir belki. İyi geceler.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben Bosch un fren ön balatası ve ön fren diski aldım 250 lira disk ve ön frenler 140 lira tuttu. Mükemmel frenleme yapıyor. Ses yapmıyor.

ugir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben Bosch un fren ön balatası ve ön fren diski aldım 250 lira disk ve ön frenler 140 lira tuttu. Mükemmel frenleme yapıyor. Ses yapmıyor.

nerede yaptırdınız..

yahu servıse gıtmeyelım dıyoruz adam 1000 tl den kapı acıyorlar.ne yapacagımızı sasırdık.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Aracın 2014 model 1.5 dci 110 hp edc icon paket.

Kıymetli destekleriniz için teşekkür ederim.

Sanayi de 1.000 TL civarı bir maliyet çıkardılar.

Bunun biraz üzerinde bir rakama serviste yaptırmak isterim lakin 1900 TL çok fazla geldi bana.

Size tavsiyem aracı servise götürün araç basında pazarlık yapın. Bana telefonda 450 lira dedikleri on balatayi servise gittiğimde 230 liraya taktılar. Fiyat yine de yüksek fakat ben orjinal balatalardan çok memnunum ve ötme sesi yapmıyor. Ayrıca diskler icin km erken değil mi benim araç 115.000 de daha değişmedi. DİSK tespitini kim yaptı acaba siz mi düşündünüz disklerin durumunu da servise gösterin derim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RamaNET

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Size tavsiyem aracı servise götürün araç basında pazarlık yapın. Bana telefonda 450 lira dedikleri on balatayi servise gittiğimde 230 liraya taktılar. Fiyat yine de yüksek fakat ben orjinal balatalardan çok memnunum ve ötme sesi yapmıyor. Ayrıca diskler icin km erken değil mi benim araç 115.000 de daha değişmedi. DİSK tespitini kim yaptı acaba siz mi düşündünüz disklerin durumunu da servise gösterin derim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba,

Yüksek hızlar frenleme yaptığımda araç kafasının sağa sola oynatıyor. Diskleri el yordamı ile kontrol ettiğimde kenar noktası ile sürtünmenin gerçekleştiği yüzey arasında kot farkı var. Tırnak çok rahat takılıyor.

Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.