Çakmaklık Sorunu!!

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba,

Aracımın çakmaklığıyla ilgili eorun yaşıyorum. Çakmaklığın çakmak kısmı çalışmıyor yani sigara yakmak için kullanılmıyor kızdırmadığından. Ancak şarj cihazı bağladığımda şarj ediyordu. Son dönemde şarj cihazını bağladığımda sorun yaşamaya başladım. Telefonu şarja takınca sürekli (ama sürekli) şarj oluyor/kesiyor/şarj oluyor/kesiyor. Sanki telefonun şarj yeri bozukmuş ve sürekli şarj olma anında sıkıntı yaşanır ya o şekilde. Sanki temas sorunu varmış gibi, şarj alıyor ve kesiyor. Bu durum telefonu şarj cihazından ayırana kadar devam ediyor. Ama telefonum farklı arabalarda sorunsuz şarj oluyor. Evde prizde sorunsuz şarj oluyor. Telde sorun yok. Ama ne hikmetse benim arabanın çakmaklığına taktığımda bu sorunu yaşıyorum. Farklı telefonları takıncada bu sorun var. Şarj cihazının ışığında hiç yanıp sönme yok, devamlı yanıyor yani elektriksel bir kesinti yok ancak telefonu takınca sanki güç kesintisi oluyormuş gibi oluyor...
Şarj oluyor/olmuyor... Bu sorunum hakkında bilgi verebilir misiniz? Arabanın çakmaklığını komple değiştirmeyi düşünüyorum. Şarj olayı ciddi sorun. Gerek telefon gerek navigasyon için...

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba,

Aracımın çakmaklığıyla ilgili eorun yaşıyorum. Çakmaklığın çakmak kısmı çalışmıyor yani sigara yakmak için kullanılmıyor kızdırmadığından. Ancak şarj cihazı bağladığımda şarj ediyordu. Son dönemde şarj cihazını bağladığımda sorun yaşamaya başladım. Telefonu şarja takınca sürekli (ama sürekli) şarj oluyor/kesiyor/şarj oluyor/kesiyor. Sanki telefonun şarj yeri bozukmuş ve sürekli şarj olma anında sıkıntı yaşanır ya o şekilde. Sanki temas sorunu varmış gibi, şarj alıyor ve kesiyor. Bu durum telefonu şarj cihazından ayırana kadar devam ediyor. Ama telefonum farklı arabalarda sorunsuz şarj oluyor. Evde prizde sorunsuz şarj oluyor. Telde sorun yok. Ama ne hikmetse benim arabanın çakmaklığına taktığımda bu sorunu yaşıyorum. Farklı telefonları takıncada bu sorun var. Şarj cihazının ışığında hiç yanıp sönme yok, devamlı yanıyor yani elektriksel bir kesinti yok ancak telefonu takınca sanki güç kesintisi oluyormuş gibi oluyor...
Şarj oluyor/olmuyor... Bu sorunum hakkında bilgi verebilir misiniz? Arabanın çakmaklığını komple değiştirmeyi düşünüyorum. Şarj olayı ciddi sorun. Gerek telefon gerek navigasyon için...

Ben fluence aracımın çakmak ışığı yanmadigindan servise gitmiştim çakmaklık komple değişti sağolsunlar garantiden halledildi fakat faturada 480,00 tl yazıyordu.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben fluence aracımın çakmak ışığı yanmadigindan servise gitmiştim çakmaklık komple değişti sağolsunlar garantiden halledildi fakat faturada 480,00 tl yazıyordu.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Çakmak ışığı derken ampulden mi bahsediyorsunuz. Daha öne ampulü yanmıyorsu değiştirmiştim ama bu sefer çakmaklıkta sorun var. Temassızlık yapıyor herhalde [emoji848]. 480 lira vermem zaten de uygun birşey ayarlarım yan sanayi çıkma falan [emoji16]

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuda hala çözüme varmış değilim... Elektrikçide sorunu anlamadı, herşey normal görünüyormuş... Yardımcı olabilecek biri var mı?

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En sonunda çakmaklığı kırdım [emoji23] yenisini alacağım

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet komple çakmaklığı söktüm, yenisini alıp taktım. Böylece artık çakmaklıkta aktif olarak çalışmaya başladı. :)

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Evet komple çakmaklığı söktüm, yenisini alıp taktım. Böylece artık çakmaklıkta aktif olarak çalışmaya başladı. :)

E kendine niye eziyet ettinki bunca zaman
:)) Hayırlı olsun güle güle kullan.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

E kendine niye eziyet ettinki bunca zaman
:)) Hayırlı olsun güle güle kullan.
Ya aslında değiştirmek aklımda yoktu. Tamir etmeye çalışıyordum. Ama son denememde çakmaklığı kırınca mecbur yenisini aldım :) ama mekanizmayı falan iyice öğrendim. Artık arızanınnmereden yapabileceğini anlarım herhalde :)) teşekkür ederim.

ondera

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ya aslında değiştirmek aklımda yoktu. Tamir etmeye çalışıyordum. Ama son denememde çakmaklığı kırınca mecbur yenisini aldım :) ama mekanizmayı falan iyice öğrendim. Artık arızanınnmereden yapabileceğini anlarım herhalde :)) teşekkür ederim.

Aynı sorun bende de var. Sistemi öğrendiğinize göre kırmadan önce bana önerebileceğiniz birşey var mı? :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cakmak kismi için bilgim yok fakat uzerindeki ampulu degistirmek epey sikintili. Aslında ampulu degistirmek sikintili değilde üzerinde bulunan jelatin gibi bi malzeme var ve zar gibi çok ince isigi yuvarlak şekilde dagitiyor. O zar garanti etiketleri gibi dokundugunuz yerden kopuyor. Çok uzun bibsure ugrastik ama adam akilli sokemedik ve su an cakmakligi isiksiz kullanıyorum.

Hızlı yanıt alabilmek için “alıntı” yaparak cevaplayınız.
İmessage : tanseler@me.com