Yakıt ibresi

can1992

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün akşam yakın aldım fakat aracı çalıştırdığımda ibre aynı yerinde duruyordu.Ne yapmam lazım?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Yakıtı az miktarda aldıysanız bazen bu tarz olaylar olabiliyor.

can1992

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
8 litre aldım

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kırmızı yanarken aldıysanız pek etki etmiyor. kart takılı iken aldıysanız da etki etmiyor.

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynisi benim araci baskasi kullanirken basima geldi servise sordum kontak acikken aliyorsan kadran hareket etmiyormus birdahaki benzin alisinda duzeliyormus

can1992

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün depoyu fulledim yine sabit yarın servise götüreceğim

Extreme__

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Bugün depoyu fulledim yine sabit yarın servise götüreceğim

bulabilirseniz 30lt lik 2 adet bidon ve 2 metrelik bir hortum yardımıyla depodaki yakıtı bidonlara boşaltın. boş iken çalıştırın stop edin. stop ettikten sonra aracı kilitleyin ve 3-5 dk sonra yakıtı geri doldurun. şamandıra arızası yoksa %99 düzelecektir.
Benim aracı stop etmeyi unuttum ve 2 sene önce 50 tl (15 litre)yakıt almıştım, pompacı da uyarmadı aracı stop edin diye ve doldurdu. araç yakıtı görmedi. aracı stop edip 3-5 dk bekledik ve kontak açık değilken fulledim. sorun düzeldi. siz depoyu fullediğiniz için boşaltmanız gerekecektir. yada bu şekilde kullanarak yakıtı bitirin. bittiğinde anlattığım gibi doldurun. zaten normalde araç stop halinde bile olsa yakıt doldurulurken kart yuva da olmamalı ve kontak kapalı olmalı.

geçmiş olsun

can1992

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim bugün servise gittim bilgisayara bağlayıp reset attılar düzeldi.

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kart takılı olmayacakmış hocam kontak açıktan bahsettiğim o

İdea

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
LPG'li aracımın deposunu doldurdum, LPG kullanmama rağmen benzin göstergesi sürekli düştü, lakin benzin göstergesi yarının altına düşmüştü ki aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda benzin göstergesi normal haline geldi. Yaklaşık 1000 km yol yaptıktan sonra benzin aldım 45 TL benzin almış olmama rağmen benzin göstergesi tepki vermedi yine depo yarının altına düşünce kendini normale döndürdü.
Sorun yok