Megane II Tampon ve trim kısımları renk kodu ?

RoBoCoP

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mesajlarıma resim ekleyemiyorum. Geçersiz dosya tipi diye uyarı verip duruyor. Aracın etiket ile ilgili bilgi buldum ama buraya yükleyemiyorum.
hizliresim.org diye bi site var ordaki resim yükle bölümünden resmi yükleyip sitenin verdiği linki foruma cevap yazdığınız bölümdeki "link" yazan yere yapıştırmanız yeterli.

RoBoCoP

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boya ile ilgili istediğim randımanı alamayınca, folyo kaplama işine girdim. n11 den mat siyah folyo aldım ilgili parçaları bununla kaplamaya başladım. şimdilik sadece gösterge siperliğini kapladım. Diğerlerini de hafta sonu kaplamayı düşünüyorum. hepsi bittiğinde yine resim paylaşırım.http://resimag.com/p1/6ecb93357a.jpeg

mdamat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boya ile ilgili istediğim randımanı alamayınca, folyo kaplama işine girdim. n11 den mat siyah folyo aldım ilgili parçaları bununla kaplamaya başladım. şimdilik sadece gösterge siperliğini kapladım. Diğerlerini de hafta sonu kaplamayı düşünüyorum. hepsi bittiğinde yine resim paylaşırım.http://resimag.com/p1/6ecb93357a.jpeg

Elinize sağlık çok başarılı çalışma olmuş. Biliyorsunuzdur belki ama yine de hatırlatmak gibi olsun; fön makinesi veya varsa sıcak hava tabancası kullanırsanız daha sağlam olur.

Kullanım kılavuzunda araç etiketi okuma bölümünü okuyun. Orada açıklama var, döşeme donanım vs kodları yazıyor.

RoBoCoP

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elinize sağlık çok başarılı çalışma olmuş. Biliyorsunuzdur belki ama yine de hatırlatmak gibi olsun; fön makinesi veya varsa sıcak hava tabancası kullanırsanız daha sağlam olur.

Kullanım kılavuzunda araç etiketi okuma bölümünü okuyun. Orada açıklama var, döşeme donanım vs kodları yazıyor.
Fön makinesi kullanarak yaptım (zaten diğer türlü özellikle köşelerde çok zor oluyor) öncesinde parçayı zımparalayıp pürüzsüz hale getirdim. Daha sonra parçayı ve folyo yu suyla ıslattım.ortalayıp parçanın üzerine serdikten sonra kredi kartıyla dikkatlice sıvazlayarak suyu dışarı attım. Köşelere gelince fön makinesiyle ısıtarak işlemi tamamladım. artan fazlalıklarıda maket bıçagıyla dikkatlice keserek çıkarıp attım. Sonuç umduğumdan çok çok iyi oldu :)
Aracımın kitapçığında ilgili bölümü buldum teşekkür ederim.

mdamat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güle güle kullanın inşaAllah. Ben de bu vesile ile ön göğüs döşemesi ile aynı yada rengine çok yakın mat folyo alıp kaplamaya heves ettim. Sebebi ise güneşte çok fazla yansıma yapıyor, herhangi bir çizik yada deforme yok.

RoBoCoP

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba;
Haftasonu kalan kısımlarıda folyo kaplayıp montaj işlemini tamamlamış bulunuyorum. Beğenilerinize sunulur :)

https://hizliresim.org/resim/QJX5F

mdamat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ellerinize sağlık. Görüntü mükemmel olmuş.

onlyciihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gayet güzel olmuş elinize sağlık folyoyu nereden aldınız acaba internetten aldıysanız link paylaşırsanız sevinirim.

RoBoCoP

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş