LPGLi aracta benzin pompa sorunu CÖDÜM ama?

djfernando

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaslar aracimda birkacgündür asiri derecede benzin kokusu vardi . Arac lpgde calisirken benzin pompasini konrol ettim , lpgdeyken bile benzin vermeye devam ediyordu daha sonra benzin pompsina giden güc kablosuna anahtar bagladim arac lpgye gecince anahtardan benzin pompasini kapatiyorum fakat benzin kokusu yinede var arac sadece benzinle kullanildiginda yada lpgye gecmeden benzin kokusu duyuluyor heryere baktim kacak yok , koku tam olarak enjektörün oradan geliyor . bana sanki pompada biraz fazla tazyik var gibi geldi acaba arac beyni ilemi yoksa lpg beyni ilemi alakali yada benzin ayari lpg beynindenmi yapiliyor?
arac 2002 model 75 beygir 16v Twingo

djfernando

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
az önce netten arastirdim da benzin pompasinin LPG de calismasi normalmis, enjektörler arizali olabilirmi koku direkt enjektörden geliyor ama calismada sorun yok

İdea

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
az önce netten arastirdim da benzin pompasinin LPG de calismasi normalmis, enjektörler arizali olabilirmi koku direkt enjektörden geliyor ama calismada sorun yok

Aman kardeşim o şekilde sakın binme, çok ciddi sonuçlar olabilir. Benzin kaçağı uçucu olduğu için çok belli olmaz, kaçak varsa da tehlikeli sonuçlar çıkar. Allah kolaylık versin. Durumdan mutlaka haberdar et.
Kafam dağınık cümleler sıkıntılı olabilir kusura bakma

djfernando

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tesekkürler , heryere baktim benzin kacagi yok hatta benzin pompasindaki hortum bile saglam, enjektörlere kadar sorunyok hic bir yerde akinti v.s. yok sadece kontagi acinca %100 emin olarak enjektörlerden gelen benzin kokusu . Aracin icndeyken fani acinca aracin ici tamamen benzin kokuyor

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
tesekkürler , heryere baktim benzin kacagi yok hatta benzin pompasindaki hortum bile saglam, enjektörlere kadar sorunyok hic bir yerde akinti v.s. yok sadece kontagi acinca %100 emin olarak enjektörlerden gelen benzin kokusu . Aracin icndeyken fani acinca aracin ici tamamen benzin kokuyor

​Araç rölantide benzinde çalışırkenmi kontrol ettiniz hortumu ?

djfernando

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kesinlikle ne depoda nede borularda benzin kacagina rastlamadim , hatta benzin pompasinin arolara baglanti yerlerine hepsi normal, koku tamaen motobölümnden geliyor kaputu acinca iyice koklayinca koku enjektörlerden geliyor. benzindeyken uzun yoldas belli bi süre koku gidiyor yavaslayinca bir anda koku cogaliyor , enjektörler bozulmussa böyle bir koku mümkünmüdür?

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
kesinlikle ne depoda nede borularda benzin kacagina rastlamadim , hatta benzin pompasinin arolara baglanti yerlerine hepsi normal, koku tamaen motobölümnden geliyor kaputu acinca iyice koklayinca koku enjektörlerden geliyor. benzindeyken uzun yoldas belli bi süre koku gidiyor yavaslayinca bir anda koku cogaliyor , enjektörler bozulmussa böyle bir koku mümkünmüdür?

Ben ısrarla derimki siz 2 kelepçe 1 hortum alıp değiştirin:)

djfernando

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet cok haklisiniz bugün sabahtan beridir ugrastim kelebekbogazinin oldugu manifoldu komple söktüm enjektörlere baktim bu arada kelebekbogazinida temizlemis oldum meger kacak , manyetik kaptörün hemen arkasindan benzin borusunda cok ara yerde anca elimle yokladimda anladim
hortum aldim fakat aracin altindan 2kelepceyle ekleme yaptim , aslinda depoya kadar degistirmek istedim ama deponun komple sökülmesi gerekiyor yeni boru daha kalin aralardan gecmiyor. bende orijinal bornun ucunu 10 cm kadar yeni borunun icine gecirdim 2 kelepceyle sikistirdim
enjektörlere kadar cektim ,10 km kadar deneme turu yaptim kesinlikle kacirma yok, akllima takildida bu kelepceler zamanla gevseme yaparmi ?

djfernando

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
jgWg69
jgWg69
dJNFYp
e0sXD
e0sXD
exd5Yp
exd5Y

djfernando

Kayıtlı Üye