Enjeksiyon kontrol ettiriniz,egzoz emisyon kontrol ettiriniz,motor hasar risk var!

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanayi ye gidip cihazı bilgisayara bağlattırın işin uzmanı bir ustayla yüz yüze konuşun.

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanayi ye gidip cihazı bilgisayara bağlattırın işin uzmanı bir ustayla yüz yüze konuşun.
aynen dediğinizi yaptim clip cihazina bağlattiğimdan çikan hatalari yukarida paylaştim fakat ustanin dediği şu yönde;
samanlikda iğne arar gibi arayacaz sorunun enjektörlerde,pompada,kap sensöründe, dpf nin üstünde olan sensörde ve bi kaç sensör daha bahsetti onlarda olabilir dedi
tamam usta peki bize ne kadar bir meblağ çikacak diyorum cevap yok yani adam diyor 50 lira 500 lira 1000 lirada çikabilir- 10bin lirada çikabilir. Usta tamam da ben bunun maddi olarak üstesinden nasil çikarim diyorum cevap yok işin aci tarafi o. Deneyecez bakacaz test edecem öyle teslim edecem diyor, yani şundandir tamam şu kadar bu fiyat bi garanti vermiyor, yani ben harcayacam para, dedi ki mesela 4 adet enjektör ne kadar 5bin tl mesela alacam arabayi yarin yine yapsa bu sefer diyecekki pompa ne kadar usta 3bin lira vs. , vs. Sikinti bu yani hocam.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen dediğinizi yaptim clip cihazina bağlattiğimdan çikan hatalari yukarida paylaştim fakat ustanin dediği şu yönde;
samanlikda iğne arar gibi arayacaz sorunun enjektörlerde,pompada,kap sensöründe, dpf nin üstünde olan sensörde ve bi kaç sensör daha bahsetti onlarda olabilir dedi
tamam usta peki bize ne kadar bir meblağ çikacak diyorum cevap yok yani adam diyor 50 lira 500 lira 1000 lirada çikabilir- 10bin lirada çikabilir. Usta tamam da ben bunun maddi olarak üstesinden nasil çikarim diyorum cevap yok işin aci tarafi o. Deneyecez bakacaz test edecem öyle teslim edecem diyor, yani şundandir tamam şu kadar bu fiyat bi garanti vermiyor, yani ben harcayacam para, dedi ki mesela 4 adet enjektör ne kadar 5bin tl mesela alacam arabayi yarin yine yapsa bu sefer diyecekki pompa ne kadar usta 3bin lira vs. , vs. Sikinti bu yani hocam.

Maalesef bu noktada arıza şudur diyebilecek kimse yok. Sıkıntı da bursan kaynaklanıyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maalesef bu noktada arıza şudur diyebilecek kimse yok. Sıkıntı da bursan kaynaklanıyor.

Tapatalk pro kullanarak iphone aracılığıyla gönderildi
aynen öyle ama şu noktada mantiğima yatan şu;
arabamin yağ bakimi yaklaşiyor, maise gidip yağ bakimi yaptirayim, bu durumuda izah edeyim bi baksinlar fiyat çikartsinlar en azindan bakim yaptiracağim diye cihaza bağlama bakma parasi almazlar, sorunun çözümünü söylerler mantiğima yatarsa yaptiririm, yaptirirsamda sizin dediğiniz gibi hata ayni şekilde devam ederse sorumluluğu size aittir der işin içinden çikarim diye düşünüyorum.

nullsieben

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ariza tespitleri icin neden obd2 cihazini kullanmiyorsunuz. Bende de ara sira bu tip hatalar veriyor. Takiyorum obd yi hata kodunu aliyorum. Google dan hata koduna bakiyorum. Zaten cok ciddi birsey ise yaptirirsiniz.
Ancak bircogumuzun da yasadigi gibi bu hatalar anlik olcumlerden kaynaklanabiliyor. Anlik olarak voltajin dusmesi, bir anlik tekleme veya zamanlama hatasi gibi....
Sizin gibi benim aracimin da gidisinde bir sorun yok. Hatayi TORQUE programi ile silin yolunuza devam edin.

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ariza tespitleri icin neden obd2 cihazini kullanmiyorsunuz. Bende de ara sira bu tip hatalar veriyor. Takiyorum obd yi hata kodunu aliyorum. Google dan hata koduna bakiyorum. Zaten cok ciddi birsey ise yaptirirsiniz.
Ancak bircogumuzun da yasadigi gibi bu hatalar anlik olcumlerden kaynaklanabiliyor. Anlik olarak voltajin dusmesi, bir anlik tekleme veya zamanlama hatasi gibi....
Sizin gibi benim aracimin da gidisinde bir sorun yok. Hatayi TORQUE programi ile silin yolunuza devam edin.
dediğinizide yapıyorum üstad elm327 var bendede ama artık silip silip devam etmekden bıktım yani çözüme kavuşturmak istiyorum

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bugün aracı sanayide clip cihazına bağlattim. enjektör arızası olduğunu tespit ettik. tespit için 20 lira verdim. yer dolapdere san.sit. istanbul. oradan enjeksiyoncuya gittim. sadece bakım için 1700 lira istedi. tek enjektör fiyatına 4 enjektöru elden geçireceğim dedi. 1 yıl garanti verdi. araştıracağım

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bugün aracı sanayide clip cihazına bağlattim. enjektör arızası olduğunu tespit ettik. tespit için 20 lira verdim. yer dolapdere san.sit. istanbul. oradan enjeksiyoncuya gittim. sadece bakım için 1700 lira istedi. tek enjektör fiyatına 4 enjektöru elden geçireceğim dedi. 1 yıl garanti verdi. araştıracağım
sizin tam olarak neydi şikayetiniz ve hangi arızaları veriyordu?

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 nolu enjektör arızası verdi. ben performans ve tüketim için gittim.

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 nolu enjektör arızası verdi. ben performans ve tüketim için gittim.
anladım, bnm ort yakıt tüketim, 5.8 lt , ve performans konusundada şikayetim pek yok , sadce araba kafayı yer gibi arada sırada egzoz emisyon kontrol ettiriniz ve enjeksiyon kontrol ettiriniz uyarılarını veriyor kime gittiysem bana somut bişey söylemediler