Media Nav Evo Android Auto Hk.

Clio4ever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, dün bir araştırma yaptım ve 2018 Haziran ayından sonra üretilen Media Nav Evo'lara(v2 olanlar)Android Auto desteği verileceğini öğrendim.Ayrıca Evo'nun güncellemeleri bitti, yani 9.1.3 son. Sormak istediğim, acaba v2 Evo'nun güncelleme dosyalarını bulsak, yazılımdan anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
haziran itibariyle araçlarda bulunan cihazlar önceki nesil evolar ile donanım olarak farklı.yanı kısaca android otoyu kullanamazsınız cihazınızda

Clio4ever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabınız için teşekkür ederim ama Android Auto tamamen yazılımsaldır ve bildiğim kadarıyla Micom menüsünden yapılabilir.

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sadece yazılımsal ise neden media nav lara,evo için olan 9.1.3 olan yazılımlar yüklenmiyor.okadar yazılımcı var bi kişi çözerdi.micom menüsünden cihazda hazır bulunan kapalı özellikleri açabilirsin sadece
Cevabınız için teşekkür ederim ama Android Auto tamamen yazılımsaldır ve bildiğim kadarıyla Micom menüsünden yapılabilir.

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:) :) Kardeşim iyi güldürdün. Allahta seni güldürsün inşallah. Micom menü dediğin sadece bir exe dosyasından ibaret ve bütün cihaza hükmetmiyor. Bu dosyada cihazın üzerinde arka planda yüklü Windows'un embedded cihazlar için geliştirmiş olduğu WinCE 6.0 üzerinde çalışıyor. MediaNav ve MediaNav üzerinde bu platform kurulu. Ve bütün diğer uygulamalar; geri görüş, radyo, micom vs. vs. Bu yapının üzerinde çalışıyor. He bir diğer konu pc bilgisi olan arkadaşlar bilirler. Bios denen bir yapı vardır. Medianav'da da bu yapı söz konusu. Yazılım yükleyen, Video oynatma vs. kurmaya uğraşan arkadaşlara öneri dikkat edin bu kısmı uçurmamaya çalışın. Çok ciddi bir onarım gerekiyor. Soruya gelirsek android vs. Medianav 'ın mevcut konfigürasyonu ile bu çokta mümkün değil. Android telefon kullanıyorsundur, kaç gb ram'i mevcut? 512mb mı? 4gb mı? 4 olmasına rağmen android'in stabil çalışmadığı oluyor. MediaNAV ve MediaNAV Evo'da android ile başa çıkacak bir yapı yok. Ben şahsen android'in bu tip cihazlarda daha fazla fonksiyonellik kattığı düşüncesine katılırım. Stabil çalışma, dışa karşı açıklık anlamında da çok güvenilir olmadığı kanısındayım tabi çeşitli gerekçelerle bu benim şahsi fikrim

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Clio4ever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım gecenin azizliğinden olacak, Micom değil WinCE üzerinden diyecektim.Ben de şunu soruyorum, Android Auto ne kadar zorlayabilir ki? Gerçekten v2 olanlar v1den donanım ne kadar farklı ?

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım gecenin azizliÄŸinden olacak, Micom deÄŸil WinCE üzerinden diyecektim.Ben de ÅŸunu soruyorum, Android Auto ne kadar zorlayabilir ki? Gerçekten v2 olanlar v1den donanım ne kadar farklı ?

:) Heh şimdi oldu. Şimdi şöyle android'den ne kast ediliyor ona bakmak lazım. Bire bir android kurulu geliyorsa ciddi farklılıklar olmak zorunda. Aksi taktirde mevcut sistemde android'i çalıştıramazlar desek yeri. CPU ve Ram yetersiz kalacaktır. Nette araştırdım bu donanım hakkında bilgi bulamadım var mı yayınlanmış bir sayfa?

Clio4ever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence sırf Android Auto için bir daha farklı ürün ürettirmezler LG'ye zaten lisans ücreti ödüyorlar.
Güncelleme:Ufak bir araştırma sonucu LG'nin bu ürünlerle ilgili yazılımını paylaştığı
bir site buldum ancak teknik bilgi için onlarla iletişime geçmek gerekiyormuş.
Site:http://opensource.lge.com/osList/list?m=Mc011&s=Sc051

Son düzenleme:

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence sırf Android Auto için bir daha farklı ürün ürettirmezler LG'ye zaten lisans ücreti ödüyorlar.
Güncelleme:Ufak bir araÅŸtırma sonucu LG'nin bu ürünlerle ilgili yazılımını paylaÅŸtığı
bir site buldum ancak teknik bilgi için onlarla iletiÅŸime geçmek gerekiyormuÅŸ.
Site:http://opensource.lge.com/osList/list?m=Mc011&s=Sc051

Cihazı görmeden konuşmak pek doğru olmaz ama eldekine bakacak olursak 667Mhz işlemci, 256MB Ram ile android çalıştırabilirseler, cihaz değişmeden, üretici daha ne istesin :)

Clio4ever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
WinCE neden teknik özellikleri göstermiyor ki?