Twingo kaput izalatörü uygulaması.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Uzun zamandır aklımda olan bir çalışmayı nihayet gerçekleştirdim.
Bu araçların hiçbirinde kaput izalatörü bulunmuyor ve piyasada da görmedim.
Clio 2 ye ait orjinal MAİS üretimi kaput izalatörü alıp önceden çıkarttığım şablona göre kestim, kalınlaşan ve keçesi görünen yerlere overlok çekip orjinal klips yerlerinden yeni klips kullanarak kaputa montaj yaptım.
Piyasa da bir çok firma tarafından değişik fiyatlarla satışı yapılıyor, en uygun fiyatı oto erdem de buldum ve alışverişimi oradan yaptım, izalatör 45 lira, klipslerin tanesi 0.50 kuruş, toplam 9 klips gidiyor, ilaveten 9.5 lira kargo ücreti ödedim...

twingo-kaput-izalator.jpg

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Eline emeğine sağlık güzel olmuş abi ses için faydası oluyor mu acaba

onlyciihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
emeğine sağlık abi yalnız sağ ve sol kısımlarada birşeyler ayarlarsan hem görsel hem de fayda olarak daha iyi netice alırsın.keşke soldan sağa doğru komple tek parça uygulasaydın hava girişine keserdin sadece ama bu da güzel olmuiş

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Eline emeğine sağlık güzel olmuş abi ses için faydası oluyor mu acaba
Sağ olasın kardeşim.
Sesin yankılanmasını engellediği kesin de benim takma amacım kaputa giden sıcaklığı kesmek, zamanla kaputun boyası o bölgeden renk değiştiriyor.
Zamanın da Kangoo ya da aynı keçeden kesip yapmıştım hatta forumdan onlarca kişiye keçe kesip takmışlığım vardı... :)

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
emeğine sağlık abi yalnız sağ ve sol kısımlarada birşeyler ayarlarsan hem görsel hem de fayda olarak daha iyi netice alırsın.keşke soldan sağa doğru komple tek parça uygulasaydın hava girişine keserdin sadece ama bu da güzel olmuiş
Teşekkür ederim kardeşim.
Kaputta izalatör için sadece 9 adet delik var ve tam bu şekilde oluyor, sol taraf ve sağ taraf değilde sıcaklığa maruz kalan yer tam bu bölge...

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Emeklerine sağlık Usta motora değmiyor değilmi ?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Sağ olasın kardeşim.
Sesin yankılanmasını engellediği kesin de benim takma amacım kaputa giden sıcaklığı kesmek, zamanla kaputun boyası o bölgeden renk değiştiriyor.
Zamanın da Kangoo ya da aynı keçeden kesip yapmıştım hatta forumdan onlarca kişiye keçe kesip takmışlığım vardı... :)
Evet abi okumuştum konuyu [emoji106]

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Elinize sağlık.Muntazam monte etmişsiniz.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Güzel olmuş abi eline sağlık. Dediğin gibi sıcaktan kaputun rengi değişiyor özellikle renkli arabalarda. Değinmeden edemeyeceğim bence oto erdem fiyat ve orjinal parça konusunda Türkiye'de 1 numara.

osmankulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun zamandır aklımda olan bir çalışmayı nihayet gerçekleştirdim.
Bu araçların hiçbirinde kaput izalatörü bulunmuyor ve piyasada da görmedim.
Clio 2 ye ait orjinal MAİS üretimi kaput izalatörü alıp önceden çıkarttığım şablona göre kestim, kalınlaşan ve keçesi görünen yerlere overlok çekip orjinal klips yerlerinden yeni klips kullanarak kaputa montaj yaptım.
Piyasa da bir çok firma tarafından değişik fiyatlarla satışı yapılıyor, en uygun fiyatı oto erdem de buldum ve alışverişimi oradan yaptım, izalatör 45 lira, klipslerin tanesi 0.50 kuruş, toplam 9 klips gidiyor, ilaveten 9.5 lira kargo ücreti ödedim...

twingo-kaput-izalator.jpg

emeğine sağlık abi,çok güzel olmuş.bi ara bende yapacaktım,ama motor ısınırmı yada hararet yaparmı diye koktum,o yüzden vazgeçmiştm. ayrıca foruma da bi konu açtım,yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.