Arka Sol Park Lambası Yanmıyor

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunu anlamadım. Stop lambası ile park lambası aynı... Stop lambası frene basınca yanıyor ancak sürekli yanması gereken park lambası yanmıyor. Lambadan değil, çünkü öyle olsa frene bastığımda da yanmaması lazım. Anlamadım...

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunu anlamadım. Stop lambası ile park lambası aynı... Stop lambası frene basınca yanıyor ancak sürekli yanması gereken park lambası yanmıyor. Lambadan değil, çünkü öyle olsa frene bastığımda da yanmaması lazım. Anlamadım...

​Farklı dirençte 2 tel olmalı o aynı lambada diye hatırlıyorum.......

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Parklarla beraber biri, frene basınca diğer (kuvvetli olan) yanar tek ampül içinde 2 tel var. park olanı kopmuştur diğer bir değimle patlamış. ;)

7c52cAmpul%2024V%201016%20Normal.jpg

Son düzenleme:

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplar için teşekkür ederim ama yeni ampul denedim sonuç yine aynı. Galiba ampul yuvasında sorun var. Bana elektrikçi yolu göründü [emoji4]

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Cevaplar için teşekkür ederim ama yeni ampul denedim sonuç yine aynı. Galiba ampul yuvasında sorun var. Bana elektrikçi yolu göründü [emoji4]

Arabanın öndeki 2 park lambası da yanıyorsa dediğiniz gibi arkanın duyunda problem vardır.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabanın öndeki 2 park lambası da yanıyorsa dediğiniz gibi arkanın duyunda problem vardır.
Şimdi siz söyleyince aklıma geldi. Ön sol park lambasıda yanmıyor... Ama ön sağ ile arka sağ yanıyor. Sorun çözüldü. Sanırım sigortadan kaynaklanıyor. Elektrikçiye gidip halletmek lazım. Çok teşekkür ederim.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Şimdi siz söyleyince aklıma geldi. Ön sol park lambasıda yanmıyor... Ama ön sağ ile arka sağ yanıyor. Sorun çözüldü. Sanırım sigortadan kaynaklanıyor. Elektrikçiye gidip halletmek lazım. Çok teşekkür ederim.

​Elektrikçiye gitmenize gerek yok bence sadece sigorta değiştireceksiniz ....

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu

Arka sağ ile ön sağ park ampüllerinin sigortası aynı sigorta atarsa ikiside yanmaz, hatta çift plaka aydınlatması var ise onlarda bu sigortaya dahil yani sizin sigorta atmışsa plakalığın sol tarafındaki lambada yanmıyordur.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka sağ ile ön sağ park ampüllerinin sigortası aynı sigorta atarsa ikiside yanmaz, hatta çift plaka aydınlatması var ise onlarda bu sigortaya dahil yani sizin sigorta atmışsa plakalığın sol tarafındaki lambada yanmıyordur.
Kaputun içerisindeki sigorta kutusundan değiştireceğim galiba bu sigortaları... Değiştirebilirim herhalde... Teşekkür ederim [emoji4]

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Kaputun içerisindeki sigorta kutusundan değiştireceğim galiba bu sigortaları... Değiştirebilirim herhalde... Teşekkür ederim [emoji4]

Yanlış hatırlamıyorsam direksiyon yükseklik ayar kolunun yanındaki sigorta tablosundaydı parklar.

f8a862ff7955ae89522a123b024824d4.jpg