clio 4 fren balata ömrü

KOÇOVALI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar,
2017 CLİO 4 sahibiyim.aracım 30.000 km de ,25.000 i uzun yolda kullanıldı.
şuan balatalar ısındığı zaman dururken sürtme gibi ses geliyor.Balatanın bitmiş olabileceğinden şüpheleniyoruz.
30.000 de sürekli uzun yol yapılan bir araçta balatanın bitmiş olması normal midir? araç garantili servis garantiye almıyor.
dışarda balata değişimi yaptırsak araç garanti dışı kalabilir mi?

Extreme__

Kayıtlı Üye
06-Ankara
merhaba arkadaşlar,
şuan balatalar ısındığı zaman dururken sürtme gibi ses geliyor.Balatanın bitmiş olabileceğinden şüpheleniyoruz.
30.000 de sürekli uzun yol yapılan bir araçta balatanın bitmiş olması normal midir? araç garantili servis garantiye almıyor.

kullanıma göre değişikli arzeder. 25000km uzun yol olsun ve balatanın yarısını bitirsin dersek , geriye kalan şehir içi 5000km kalan yarısını bitirebilir. tamamen kullanım tarzından etkilenen bir durum. kimi sakin kullanır balatası 50-60 bin gider kimi kendini yarış pistinde sanır 15 binde balata bitirir. balata değişimini orjinal balatayla dışarda yaparsanız anlayabileceklerini pek sanmam

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar,

servis'in böyle deme lüksü yok, clio 4 balata'ları kusurlu ve kusurunun getirisi kısa ömür bu sebeble genelde servisler iyi niyet kapsamında bir kereye mahsus garanti adı altında değişim yapıyor.

lütfen 27 C 9691 Plakalı araçta neden aynı durumda değişim yapıldı yada birçok forumdaşımın aracı neden değişim yapıldı diyin isterseniz, burda tek sorun sizin aslında bu şikayeti 20bin bakımından evvel yada o an sunmanız gerekirdi (20binde yada evvelinde biterse kusur olarak görülüyor) bu sebeble adamla konuşurken diyinki 20binde getirdiğimde bu sesi zaten yapıyordu belirtim bunu ama arkadaş servis kaydında belirtmemiş aracı alırkende baktık normal demiştiniz diyin.

dediğim gibi üsteleyin , aramızda bir sürü arkadaşımızın 7binden tutunda 14-16lara kadar aşınan çok sayıda araç oldu hepside garantiden değişti özellikle ilk yıllar, ben halen 20bini bir kez bile göremedim ses yapmadan ve toplamda 4üncü clio 4'e biniyorum toplamdada en az 300bin km yaptım çoğu uzun yol olmak üzere

emre06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
(clio 2 1,4 16v 98hp) daha önceki aracımda birçok balata markası denedim en iyisi yani F/P kale balatadan çok memnun kaldım. clio4 de henüz değişim yapmadım ama değişim yaptığımda ilk işim kale balata var ise değişimolur denemek isteyenlere

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
(clio 2 1,4 16v 98hp) daha önceki aracımda birçok balata markası denedim en iyisi yani F/P kale balatadan çok memnun kaldım. clio4 de henüz değişim yapmadım ama değişim yaptığımda ilk işim kale balata var ise değişimolur denemek isteyenlere

Ben araci sehir ici kullaniyorum ve on balata genelde 50.000 civari degisiyor. Aracim 120.000 de ilk degisim 55:000 de oldu 2. Degisimi 100.000 de oldu. Bakata sikintili olabilir. Normal kullanimdan bahsediyorsaniz yine bi servisle gorusun.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben araci sehir ici kullaniyorum ve on balata genelde 50.000 civari degisiyor. Aracim 120.000 de ilk degisim 55:000 de oldu 2. Degisimi 100.000 de oldu. Bakata sikintili olabilir. Normal kullanimdan bahsediyorsaniz yine bi servisle gorusun.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

clio 4 ile fluence tamamen farklı hocam, hatta yakın bile sayılmazlar.

şirketimizde 14 fluence,5 megane ve 32 adet clio 4 var daha henüz 35binkm görebilen tek bir clio 4 görmedimiz olmadıki 4üncü kiralamamız yıldada ort 60bin km yapıyorz araç başına.

öbür yandan fluencelerimizde 50bin gayet standart aynen dediğiniz gibi ki bir çok rakip firmalarında genelde balatası 50-60bin gidiyor zaten yani sorun fluence'de yada renaultun genelinde değil direk clio4lerde.

KOÇOVALI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok teşekkür ederim ilginize..=)

ynusdmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 Joy paket clio 4 mart ayı çıkışlı .3 ay önce 22 binde balata değiştirdim.Şuan 34 bindeyim balatanın yarısı bitmiş durumda serviste orjinal taktırmıştım.Garantiden %50 sini karşıladılar 170 lira ödemiştim.Parasını asla hak etmiyor.Sanırım bu sorun sadece bende yok

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araci 51.000’de almistim,
1,5 sene full sehir ici kullandim ve 60.000 km’ye geldiginde balatalar tamamen bitmisti. Ozellikle yokus asagi inerken bir kac kez patir kutur ses gelip surtme sesi gelmisti, aracin altina bir sey mi takildi diye inip bakmisligim var. Suan 63.000 km’de bir sikinti hissetmiyorum.

hittheroadjack

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracın üzerindeki balatalar 51.000 km'de bitti diye sızlanıyordum, konudaki yorumları okuyunca baya iyi bile gitmiş dedim açıkçası...