Trafikte sizi sinirlendiren şeyler

hosabyasin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynasını kontrol etmeden önüme atlayanlara fena halde sinirleniyorum.

onur4683

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sinyal vermemek ve sol şerit ihlali

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Liste çok uzun yazmaya üşeniyorum. Kısaca trafik bilinci yok, karşıdakine saygı yok, empati yok, kurallara uymak yok. Trafikte özellikle küçük şehirde yaşıyorsanız 10 dakikadan sonra sinir katsayınız artıyor.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Özet olarak mal gibi araba kullananlara.etrafında olup biteni,gelen gideni görmeyen,kestiremeyen,trafikte tek başınaymış ya da babasının yoluymuş gibi davranan, sıkışık trafikte bekleyen herkese siz gerizekalısınız dercesine sağdan öne geçmeye çalışan, park ederken senin çıkabileceğin kadar mesafe bırakmayan, arabasının panjur logosunu söküp kümes teli takınca aracına 100 bg eklenmiş zanneden,arabanın hızlı gidiyor olmasını kendi marifeti sanan(gaz pedalının üstüne taş koysan o da hızlı gitmiş olur halbuki),sinyal kolunun ne işe yaradığını bilmeyen, hareket ettikten sonra yola bakan, ters yöne girip utanmadan yol isteyen, arkasındaki trafiği düşünmeden yolun ortasında yolcu indirip bindiren bilimum usta! sürücülerden, orta şeritteki aracı sollarken ısrarla selektör yapan sabırsızdan, şerit çizgilerine uymayan kör lânetlersen vs.vs.vs.bu konuda ciddi sorunlu şoförler var trafikte aslında çözüm basit bunların arka camına kocaman "Ben gerizekalıyım" yazdıracan ki millet de bilsin ona göre davransın.

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
telefonla konuşanlar oynayanlar
gündüz gece gereksiz sis yakanlar
ayarsız farı olanlar
yol kenarında bekleme esnasında farları açık olanlar.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
son zamanlarda çok denk gelmeye başladı ana yollarda ters şeritten gelen ayarsızlara çok sinirleniyorum emniyet şeridi kendi haklarıymış gibi birde tersten geliyorlar ama artık acımayacağım kameram hep aktif olacak ve direk polise gidecek bu görüntüler trafikte benim veya başkasının canı yanacağına onun cebi ve canı yansın umrumda değil artık

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
son zamanlarda çok denk gelmeye başladı ana yollarda ters şeritten gelen ayarsızlara çok sinirleniyorum emniyet şeridi kendi haklarıymış gibi birde tersten geliyorlar ama artık acımayacağım kameram hep aktif olacak ve direk polise gidecek bu görüntüler trafikte benim veya başkasının canı yanacağına onun cebi ve canı yansın umrumda değil artık
Bu tarz araç kullananları gerekli yerlere şikayet edin . Rusya'da olduğu gibi bizde de araç kamerası kullanılsa neler neler çıkar

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkesin yazdıklarına tek tek katılıyorum. Yalnız değilmişim [emoji23] Ama beni en sinirlendiren durum ışıkta beklerken yeşil yandığı anda (bakın bunun zaman dilimi yok) direkt kornaya basanlar. Birgün canıma tak edecek inip camını kapısını kırıp dökeceğim birinin. Ne olursa olsun ondan sonra [emoji23][emoji23] şuan bile sinirlendim.
Ha birde hız sınırında, orta şeritte giderken tamponuma yapışıp selektör yapanlar var ki tam dayaklık. Bu tarz denyolara aniden frene asılarak tepki veriyorum. Arkadan vurması umrumda değil. O frenle birlikte bir dağılması var ki, birdaha yapmıyor

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1- Kırmızı ışıkta geçenler
2- Sarı yandığı gibi kornaya abananlar
3- Şerit değiştirirken sinyal vermeyenler
4- 3 şeritlik otoyolda en sağda 90km hızla giderken arkama yanaşıp yol isteyenler
5- Birine yol verdiğim zaman arkadan kornaya basıp el kol yapanlar
6- Emniyet şeridini haksız yere kullananlar
7- Bomboş yolda sağ şeritte kimse yokken ve arkasına yaklaştığım halde yol vermeyenler (Ayna kontrolü yapmayanlar diyebiliriz)
8- Yaya geçidinde yayaya yol vermemeye çalışanlar
9- Şerit değiştirmek için çok öncesinden sinyal vermeme rağmen gaza basıp geçmemi engellemeye çalışanlar
10- Karşımdan uzun farla gelenlere sellektör ile uyarı yapmama rağmen uzunları kapatmayanlar
11- 3 kuruş daha fazla akaryakıt yakmayım diye dönülmesi yasak yerlerden dönmeye çalışanlar
12- Arabada bebek var diye kocam yazı asmış olmama rağmen kasislerden yavaş geçiyorum diye kornoya abanıp çocuğumu uyandıranlar
13- Ormanlık alanlarda yolda camı açıp yanmaya devam eden sigara izmaritini fırlatanlar
14- Trafikte yeni şoförler, acemi kullanıcılar olabileceğini düşünemeyerek yavaş hareket edenleri sıkıştıranlar
15- 50m 'lik yolda soluma çıkarak önüme geçmeye çalışanlar
16- Yol kenarında park halinde iken sinyal vermeden yola çıkmaya çalışanlar
17- Boş bir alana yanaşacağımı anlasınlar diye önceden yavaşlayarak 4lüleri açmama rağmen dibime girip geri geri o boşluğa girmemi engelleyenler
18- Sokak aralarında camlar açık son ses müzikle dolaşanlar
19- Büyük kavşaklara orta şeritten girip en sol geçip sonra yine ortaya geçmeye çalışıp her leridi işgal edip sıkıştırmaya çalışanlar
20- Bir lastiği şerit çizgisi üzerinde gidip kocaman şeridin ortasında gidemeyenler

vs vs ...

Bunları yapanlar gözümde insan değil sadece canlı birer organizmadır. Hiçbir değerleri yoktur gözümde. Ayağımın dibinde acı çekerek can verseler gülümseyerek gözlerinin içine bakarım. :)