stop sorunu

resulsvs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar 2001 megan 1 aracım sabah soğukken çalışıyor geri stop ediyor en az on kez çalışıp stop ediyor sonra çalışıyor neden olur acaba birde bu formda klibasyon ayarı vardı bilen varsa onuda bir tarif olursa sevinirim

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Isınınca geçiyor ise gaz kelebeği temizliği yapılması gerekir

makber14

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok büyük ihtimalle boğaz kelebeğinden .temizlenmesi gerek.aynısı bende de oluyordu temizledim düzeldi. temizlerken balata spreyi kullanabilirsiniz..kelebeği temizleyip geri takarken oringlerini değiştirmeyi unutmayın.parçacılarda 20 tl ama contacılarda 5 tl'ye kestirebilirsiniz.

Son düzenleme:

resulsvs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ediyorum ısının cada devm ediyor benim aracım 1.4 8.5 falan sabitlemesi gerekirken 7 de sabitliyor

resulsvs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ibrede çok küçük dalgalanma var ama benim asıl sorunu o değil sabah soğukken çalışıp stop ediyor en az 5-6 kez stop ettikten sonra çalışıyor sıcak motorda tek marş ta çalışıyor volant sensörünü değiştik düzelmedi birde boğaz kelebeğini temizletim bakım inşallah buluruz bu sıkıntıyı ben kendim rolanti motorunu ve map sensörünü söküp temizledim ama kelebek boğazına aklım kesmedi bakım birine temizlettirebilecekmiyiz birde ataptasyon falan diyolar temizlikten sonra

Vefa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En iyisi boğaz kelebeği ve manifoldu temizletip kelebek (2 ) ve manifold (4 tane) contalarını değiştirmek.
K4M (16V benzinli) motorlar 100.000 kmden sonra contaları eskiyor ve hem rölantide deli gibi çalışıyor hem de çekiş düşüyor.

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende yaşadığım o sorunu boğaz kelebeğini değiştirmekle çözmüştüm. Artık o sorun kalmadı.
Boğaz kelebeği parsoto dan alıp conta kestirdim ve sorunum yok.

resulsvs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler iyi bir usta bulursan yaptıracam benim bir sorunum daha var oda araç gaza gecerken stop ediyor odamı kelebek boğazından acaba bilmiyorum

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler iyi bir usta bulursan yaptıracam benim bir sorunum daha var oda araç gaza gecerken stop ediyor odamı kelebek boğazından acaba bilmiyorum

Evet aynı sorunlar boğaz kelebeğini işaret ediyor.
Kendiniz bile temizleyebilirsiniz.. Çok basit işlem. Bist uçlu tornavida yardımı ile 4 vida sökülüyor.
Ben arada kendim söküp balata spreyi ile temizliyorum. 1-2 yılda bir defa