Clio 4 hoparlör tavsiyesi ...

Sevo16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar

Aracıma eski aracımdan kalan kicker bas ve edison amfiyi taktırıcam. Eski aracım ford focus ghia idi üzerinde orijinal sony ünite ve hoparlörler vardı basın sesinin altında boğulmuyordu clio4 ün hoparlörleri normalde bile verimli değilken bas montajlanınca hiç keyif vermeyecek

Daha önce ses sistemi bağlatmış olan yada farklı bir hoparlör takıp memnun olanlardan tavsiye bekliyorum şimdiden teşekkür ederim bu arada araç icon paket bass reflex mevcut

onlyciihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence aracınızn kendi kolonları yeterli gelecektir mid + tweeter olarak ayar çekin yani kapıların basını kısarsanız yüksek seslere kadar bozulma olmayacaktır.bas sesinide bagajdan verirseniz ideal bir ses elde edilebilir diye düşünüyorum tabi bu işin ucu açık :)

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2. El Clio 4 icon aracimi alirken bass reflex hoparlor konusunda buyuk umutlarim vardi. Malesef husrana ugradim ve 3-4 gun sonra onlere 2 mid, amfi ve bagaja subwoofer baglattim. (Arka hoparlorler orjinal hoparlor, onlar amfiye bagli degil). Birkac kez ince ayar sonrasinda tam istedigim sese kavustum ve cok memnunum.

İstedigim ayari yapana kadar surekli medianav’a laf attilar. Bu teyp bu kadar, teyp kaldirmiyo vs. Sonuc olarak istedigim ayar oldu. Duruma gore teybin bass seviyesi veya sigorta kutusunun oraya taktirdigim bass control dugmesiyle kendim ayar yapiyorum.

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Jbl gto serisi ustune tanimam on kapilara

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Clio 4 kapı hoporler çapı 13 cm.ama kasnak soluduğum de 16 lik da takılabiliyor

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz soyleyince arastirdim oluyormus, tesekkurler. Peki bu arka kapilar icin de gecerli mi? (icon)

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Arkalar zaten 16 olması lazim

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 adet clio 4 aracıma toplamda 6 sistem kurdum, orta,üst ve hi end sistemler oldu bunlar hep, amacınız ses gürültü yapmak,artırmak değil ses kalitesi elde etmek ise yardımcı olabilirim.

öncelikle araç Joymu? Touch yada Iconmu?

total bütçe (en maximumu söyleyin) nedir?

Khalasar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 adet clio 4 aracıma toplamda 6 sistem kurdum, orta,üst ve hi end sistemler oldu bunlar hep, amacınız ses gürültü yapmak,artırmak değil ses kalitesi elde etmek ise yardımcı olabilirim.

öncelikle araç Joymu? Touch yada Iconmu?

total bütçe (en maximumu söyleyin) nedir?

Hocam selam, bu aralar ben de heves ettim araçta ses sistemlerine. Müziksever birisiyim, günün her saatinde müzik dinlerim ama aracı az kullanıyorum, haftada 3-4 gün işe gitmek için 2km'lik mesafede kullanıyorum şu sıralar aracı. İşe varana kadar 3 şarkı ancak dinleyebiliyorum. Sizce masraf edip ses sistemi taktırmalı mıyım?

1000 liraya kadar satmak istediğimde söküp en az zararla satabileceğim bir sistem önerebilir misin? Elektro, techno, house, trap, rap, r&b vs. dinliyorum.