Kısa Far İçin Hangi Lambayı Kullanıyorsunuz?

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Aracınıza hangi lamba kullanıyorsunuz? Sisli ve yağışlı havada kullanırken memnun musunuz? Led lamba veya Halojen kullananlar memnun musunuz? Değilseniz başka lamba alacaksanız nedenini detaylı yazabilir misiniz?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Aracınıza hangi lamba kullanıyorsunuz? Sisli ve yağışlı havada kullanırken memnun musunuz? Led lamba veya Halojen kullananlar memnun musunuz? Değilseniz başka lamba alacaksanız nedenini detaylı yazabilir misiniz?

Kisalar için led almıştım. Karanlik ortamda aydinlatma iyiydi fakat yagmurlu hava + sisli hava + otoban aydinlatmasi ortamlarina girdiginiz anda farlariniz yokmus gibi dusunebilirsiniz. Bu kotu kosullarda pek ise yaramadigindan ledleri uzunlara alip kisalara yine orjinal sari ampul taktirdim servisten. Uzunlarda simsek etkisi yapiyor fakat bixenon efekti gibi aydinlatma saglamiyor sadece etki var.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kisalar için led almıştım. Karanlik ortamda aydinlatma iyiydi fakat yagmurlu hava + sisli hava + otoban aydinlatmasi ortamlarina girdiginiz anda farlariniz yokmus gibi dusunebilirsiniz. Bu kotu kosullarda pek ise yaramadigindan ledleri uzunlara alip kisalara yine orjinal sari ampul taktirdim servisten. Uzunlarda simsek etkisi yapiyor fakat bixenon efekti gibi aydinlatma saglamiyor sadece etki var.

H7 Led mi 6500 mü 8000 lumen mi?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
H7 Led mi 6500 mü 8000 lumen mi?

H7 olmasi lazim lazim ama lumeni hatırlamıyorum

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Led Garade denen bi marka var yağışlı havalarda ustun gorus mesafesı saglıyormus ne kadar dogru bılemem ama cogu mercek farlı araç taktırıyor bılmıyorum bende taktırmak ıstıyorum ama otobanda ve yagıslı havada gormiceksem bır anlamı yok 8400 lumenlik led xenonlar taktırmalımıyım sizce yada xenon tesisatımı çektirmeliyim kısalara bir turlu karar veremedim

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Led Garade denen bi marka var yağışlı havalarda ustun gorus mesafesı saglıyormus ne kadar dogru bılemem ama cogu mercek farlı araç taktırıyor bılmıyorum bende taktırmak ıstıyorum ama otobanda ve yagıslı havada gormiceksem bır anlamı yok 8400 lumenlik led xenonlar taktırmalımıyım sizce yada xenon tesisatımı çektirmeliyim kısalara bir turlu karar veremedim

Mercekli için en az 8000 L eğer merceksiz ise 6500 L takılmalıdır. Cahil sürücüler yüksek Lümen takarak karşı taraftaki sürücülerin gözünü alarak hayati tehlikeye bazen sokabiliyorlar bu kurala dikkat ettiğiniz sürece sıkıntı yok. Ali ekspressde yorumlara bakarak bende alacağım. Yağışlı yolda sıkıntı çıkarmayan ledler var. Kalite olarak diğerlerine oranla aşağıdaki iki linkte bana mantıklı geldi linkini paylaşıyorum.

Look what I found on AliExpress
https://s.click.aliexpress.com/e/bnMjmqqH

Look what I found on AliExpress
https://s.click.aliexpress.com/e/cK9jilev

Son düzenleme:

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Led garage aynı fiyata satıyor nerdeyse 135tl çifti ve 1 yıl garanti veriyor.
Markanın önemi galiba sadece bozulmaması için yoksa farklı iki marka led ama lumenleri 8000bin oldugunda aynı derece aydınlatma etkisine sahip dogru anladıysam ?

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Led garage aynı fiyata satıyor nerdeyse 135tl çifti ve 1 yıl garanti veriyor.
Markanın önemi galiba sadece bozulmaması için yoksa farklı iki marka led ama lumenleri 8000bin oldugunda aynı derece aydınlatma etkisine sahip dogru anladıysam ?

Kullanıcı yorumlarına bakıyorum. Uygun fiyatlı bişey bulursam alacağım bende. Led garage duymadım hiç. Ali ekspressdeki satıcılarla pazarlık ediyorum. Kalite farkı var kimisi 30.000 kisimi 3000 kimisi 50.000 saat çalışabiliyor. Aynı aydınlatma etkisinden çok satıcının kaliteli vaad ettiği yazdıklarıyla kullanıcıların yorumunlarının güzel olması önemli. Mesela ucuz ledde aliminyum fan kapakları kalitesiz olanlar gibi

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bakıyorum 8000lümen sipariş vericem uzun ve kısa bide sislere alıcam h16 1400lümenlik buldum galiba sisler in bu değer normaldir daha yükseği olursa onu alıcam..
Bu arada ben ürünü aratırken en çok sipariş edilen olarak aratıyorum kötü bi led olsa çok sipariş edilmez diye düşünüyorum mesela bu ürün en çok satılan bi bakın derim

AliExpress'te ne buldum, inanamazsın
https://s.click.aliexpress.com/e/bRERiRfa

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bakıyorum 8000lümen sipariş vericem uzun ve kısa bide sislere alıcam h16 1400lümenlik buldum galiba sisler in bu değer normaldir daha yükseği olursa onu alıcam..
Bu arada ben ürünü aratırken en çok sipariş edilen olarak aratıyorum kötü bi led olsa çok sipariş edilmez diye düşünüyorum mesela bu ürün en çok satılan bi bakın derim

AliExpress'te ne buldum, inanamazsın
https://s.click.aliexpress.com/e/bRERiRfa

Verdiğin linkte bir Türkiye den yorumcu kısa ve gece (uzun ışık) aynı ışık etkisi yaptığını farkının olmadığını yazmış. Almaktan çok yorumlara sonra verilen siparişlerden hareket etmelisin. Kalite olarak ben bir fark göremedim çalışma ömürleri 50.000 saat olanlar tercih edilebilir ama genelde 30.000

Son düzenleme: