cruise control devreye girmiyor..

burtvin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar.Aracım 2013 İcon 1.5 dizel otomatik..Aracı yeni aldım. Cruise control devreye girmiyor.Bunun sigortası varmıydı. Nasıl devreye alabilirim.Ekrana simgesi çıkmıyor..Şimdiden tşkler..

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
El freninin yanında Hız sabitleme ve sınır sınırlama düğmesi var. Öncelikle bunu hız sabitleme seçip sonrasında direksiyondaki tuşlarla hızı sabitleyebilirsin.

burtvin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha önce kullandım bunları biliyorum kardeşim. Sabitleme devreye girmiyor,hiç bir yerde uyarı veya gösterge yanmıyor.Bunun sigortası falan varmı acaba..

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayın burtvin başımdan geçen tatsız bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. 2013 model touch plus fluence edc 110hp olanından almıştım. Sizin tarif ettiğiniz şekilde hiç bir şekilde hız sabitleyici devre girmiyordu. Yazılımcı birine gidip bilgisayara bağlattığımda aracın hız sabitleyicisinin yazılımsal olarak iptal edildiğini ama bilgisayar yazlımı aracılığıyla tekrar açabileceğini söyledi, nitekim açtırdım. Arkadaşa neden bir insanın aracının bir özelliğini bilerek kapattıralieceğini sorduğumda aracın km bilgisi ile oynamak için genellikle bu işi yaptıklarını söylemişti. Ben de aracı yetkili servise götürdüğümde aracın km bilgisiyle oynandığını öğrenip şok olmuştum. Sonra aracı satın aldığım kişiyi arayarak aracı geri verdim ve paramı fazlasıyla geri aldım. Öncelikle yazılımcı birine gidin. Aracın hız sabitleme özelliğinin yazılımsal olarak kapalı olup olmadığını kontrol ettirin. Eğer kapalıysa hiç vakit kaybetmeden yetkili renault servisine gidip aracın bakım geçmişi ve km bilgisine baktırın. Daha fazla detay isterseniz cep numaranızı verin ben sizi arayayım. Bildiğim her şeyi anlatayım. Şuan 2013 icon prestij edc kullanıyorum çok memnunum.

makilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayın burtvin başımdan geçen tatsız bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. 2013 model touch plus fluence edc 110hp olanından almıştım. Sizin tarif ettiğiniz şekilde hiç bir şekilde hız sabitleyici devre girmiyordu. Yazılımcı birine gidip bilgisayara bağlattığımda aracın hız sabitleyicisinin yazılımsal olarak iptal edildiğini ama bilgisayar yazlımı aracılığıyla tekrar açabileceğini söyledi, nitekim açtırdım. Arkadaşa neden bir insanın aracının bir özelliğini bilerek kapattıralieceğini sorduğumda aracın km bilgisi ile oynamak için genellikle bu işi yaptıklarını söylemişti. Ben de aracı yetkili servise götürdüğümde aracın km bilgisiyle oynandığını öğrenip şok olmuştum. Sonra aracı satın aldığım kişiyi arayarak aracı geri verdim ve paramı fazlasıyla geri aldım. Öncelikle yazılımcı birine gidin. Aracın hız sabitleme özelliğinin yazılımsal olarak kapalı olup olmadığını kontrol ettirin. Eğer kapalıysa hiç vakit kaybetmeden yetkili renault servisine gidip aracın bakım geçmişi ve km bilgisine baktırın. Daha fazla detay isterseniz cep numaranızı verin ben sizi arayayım. Bildiğim her şeyi anlatayım. Şuan 2013 icon prestij edc kullanıyorum çok memnunum.

Kilometrenin düşürüldüğünü bakım kilometrelerinden mi anlıyorlar yoksa beyinden yazılımla bakarak mı? Yani araç yetkili servis bakımlı değilse, muayene kilometrelerinde de sıkıntı yoksa yine de anlayabiliyorlar mı kilometre düşürüldüğünü

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın kilometresinin düşürüldüğü yazılımsal olarak beyine bakarak anlaşılabilir de anlaşılamayabilir de. Kilometre bilgisi aracın bir kaç farklı noktasına kaydediliyor. Bunlardan bir tanesi hariç diğerleri basit yazılımlar ile kontrol edilebiliyor. Yani biri laptop ile bilgisayar yazılımı ile aracın kilometre bilgisini rahatça değiştirebilir ancak beyin hariç. Beyindeki kilometre bilgisine müdahale etmek için aracı beynini hack' leyip resetlemek ve ardından yazılımı tekrar beyne atmak gerekiyor. Bunu yapmak için aracın orjinal özelliklerinden bazılarını değiştirmek gerekiyor. Bu sahtekarlar genellikle cruise contol özelliğini devre dışı bırakıyorlar. En azından benim başıma bunlar geldi. Aracı yetkili servise götürünce aracın bakım geçmişinden kilometresi ile oynandığı ortaya çıktı. Gene serviste aracın beynindeki kilometre bilgisine bakıldı ve kilometre orjinal görünüyordu. Yani aracın beynini resetleyip yazılımı tekrar atmışlar, orjinalden farklı olması için hız sabitleyiciyi kapatmışlar. Servisteki arkadaşın dedikleri bu. Ayrıca bu işlemle pek karşılaşmadıklarını çünkü beyin resetleme işleminin çok riskli olduğu, hatta beynin tamamen çöp olma ihtimali olduğunu ve yeni beyninde çok pahallı olduğundan genelde kilometre hileciliğinin beyni resetlemeden daha basit metodlarla yaptıklarını söylediler. Ancak basit metodlarla yapılan kilometre değişikliği arabaya laptop bağlandığından ortaya çıkıyor.

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar.Aracım 2013 İcon 1.5 dizel otomatik..Aracı yeni aldım. Cruise control devreye girmiyor.Bunun sigortası varmıydı. Nasıl devreye alabilirim.Ekrana simgesi çıkmıyor..Şimdiden tşkler..
Elektronik gaz pedalinizi ve soketlerini kontrol ettirin..Gaz pedaliniz arizali ise cruz control devreye girmez..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
reno larda bir çok modelde km abs üzerinede kayıt ediliyor diye biliyorum.
hız sabitlemenin devreye girmemesi aracın cihaza bağlanıp işlem yapılmasından kaynaklanıyor olabilir.
sanki forumda başına böyle bir olay gelen vardı diye hatırlıyorum.

dgncsk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ddt4all programı ile ABS ecu sunu incelerseniz, orada da km bilgisinin kayıtlı olduğunu görebilirsiniz. herhalde bir şekilde hexadecimal değerleri ile oynayıp km yi düşürüyorlardır.

ilkay008

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba;

Olayın üzerinde uzunca bir zamn geçmiş sorunu çözebilginiz mi?

Aynı srun bende de var. Gerekli şarkları sağlamama rağmen göstergedeki ışıklar bile yanmıyor.