2017 Joy Kapı Kilidi Sorunu

ynusdmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar.Şöyle bi sorunum var.
Aracı kilitleyip eve gittim.Sabah okula gitmek için yanına gidip kapı açma düğmesine bastığımda gelen ses zaten kilidin açık olupta tekrar açma tuşuna basmışsın gibiydi.Şöför kapısını açmak istedim fakat kilitliydi.Diğer kapılar açılıyordu.Kilitleme tuşuna bastım sonra tekrar açma tuşuna bastım bu sefer açıldı kapı.Aynı olayı bugün tekrar yaptı.Biraz karışık anlatmış olabilirim.Sizce neden olabilir ?

emre06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı 2018 şubatda aldım aldıktan 10 gün sonra şoför kapı eller serbest kilidi ( sizin bahsettiğiniz küçük lastik) çalışmadı ilk önce dikkatlice söktüm kontrol etdim baktım kopma vs yok geri taktım çalışmama ya devam edince netden araştırdım ki çok kolay bozlulan bir parça imiş. tamirciden elektrikçiden fiyat aldım yanlış hatırlamıyorsam 250-300 liraya hallederiz dedi. İşeyerim saniyede olduğundan renult parçasından şasi numarasına göre ( dış kapı kolu anteni aldım) 100 tl idi sanırım. kendim değiştirdim.
Sizinde aynı arıza ise emin olun eliniz yatkın ise kilit mekanizması ve kapı içi komple sökülcek alyan ve küçük ve orta tornavidalara ihtiyacınız olcak daha önce buna benzer birşey yapmadıysanız. Sakın yanaşmayınız parçanın arızasından emin seniz alın elektrikçide değiştiriniz. İnternetde biraz önce parça fiyatı 140 tl gibi gördüm tüm reno grubu bu parçayı kullanıyor sanırım

ynusdmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar az önce aracın yanına indim.Gece kitlemiştim ve elle tüm kapıları kontrol etmiştim.Aracın tüm kapıları açılıyordu.Açılmayan şöför kapısı bile.Kilit mekanizmam tamamen kafayı yemiş durumda.Ben kitlesem bile kendi bir süre sonra açılıyor.

ynusdmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam elim bu işlere yatkın alsam değiştiririm fakat aracın garantisi mevcut riske etmek istemiyorum.Düzce servisi kapandığı için şuan servise gidemiyorum.Yarın memlekete gideceğim orada götüreceğim bakalım ne diyecekler.

emre06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu da ilginç inşallah hallede bilirisniz

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam elim bu işlere yatkın alsam değiştiririm fakat aracın garantisi mevcut riske etmek istemiyorum.Düzce servisi kapandığı için şuan servise gidemiyorum.Yarın memlekete gideceğim orada götüreceğim bakalım ne diyecekler.
arkadaş garanti yokken izlenecek yol hakkında tavsiyede bulunmuş muhtemelen. siz kesin garantiden hallettirin. çok enteresan bir durum. benim aracım 2014 hiç bir problem olmadan kullanıyorum. çok enteresan bir sorununuz var. bir de yedek anahtarınızın araçta olmadığından emin olun.

ynusdmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaş garanti yokken izlenecek yol hakkında tavsiyede bulunmuş muhtemelen. siz kesin garantiden hallettirin. çok enteresan bir durum. benim aracım 2014 hiç bir problem olmadan kullanıyorum. çok enteresan bir sorununuz var. bir de yedek anahtarınızın araçta olmadığından emin olun.
Yedek anahtarım evde duruyor.Googlede küçük çaplı bir araştırma yaptım renault araçlarında oldukça sık rastlanan bir durummuş fakat çözümü hakkında bilgi veren olmamış.İnanın bende şaşkınlık içerisindeyim çok garip bi olay.

slmylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar az önce aracın yanına indim.Gece kitlemiştim ve elle tüm kapıları kontrol etmiştim.Aracın tüm kapıları açılıyordu.Açılmayan şöför kapısı bile.Kilit mekanizmam tamamen kafayı yemiş durumda.Ben kitlesem bile kendi bir süre sonra açılıyor.

sizin araçda eller selbest modu varmı yani anahtarla arabanın yanına gittiğinizde kapılar otomatik açılıyormu?

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maalesef yok.2017 Model Joy Paket aracım.
ben yedek anahtarı eller serbest var gibi düşünerek yazmıştım. joy paket e dikkaet etmemiştim. o zaman yedek anahtarın bir anlamı yok. servis çözer muhtemelen garantiden ama tehlike arzaden bir durum bir an önce çözülmesi elzem.