Çıldırtan Radyo

Ümittt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.
Radyo konusunda bugün Müşteri hizmetleri Multimedya bölümunden Furkan beyle gorüsmemizde bana radyo konusunda yeni yazilim guncellemesini tum yetkili servislerde yuklemeye basladiklarini ,istedigim bir servisten randevu alip rlink 2 yi guncelletebilecegimi söyledi. Benim suanki yazilimim 2.2.19.300. Insallah kalici sekilde bu sorundan kurtuluruz.

mhreno

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
joy paketlerde nasıl çözeriz die sorcam ama ubt paketlerdede soruh var

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
perşembe yetkili servise güncelleme için gideceğim benimki biraz daha eski bir sürüm (2.2.17 sanırım) ve telefona bağlanma problemi yaşıyor sürekli bluetooth kopuyor Samsung S6 ve Note 5 ile denedim, güncelleme sonrası hangi versiyon atıldığını buraya yazarım.

frudoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
perşembe yetkili servise güncelleme için gideceğim benimki biraz daha eski bir sürüm (2.2.17 sanırım) ve telefona bağlanma problemi yaşıyor sürekli bluetooth kopuyor Samsung S6 ve Note 5 ile denedim, güncelleme sonrası hangi versiyon atıldığını buraya yazarım.

Merhaba
Güncelleme sonrası paylaşımınızı bekliyoruz.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi geldim servisten benim araçta 2.2.15 varmış ancak güncelleme yapamadılar, mevcut güncellemede problem olduğunu belirttiler hatta sabah bir Kadjara uygulamışlar ve aracın multimediası kilitlenmiş ve serviste bekliyordu araç. Bu nedenle benim randevumu da ileri bir tarihe ertelediler. Durumda bir değişiklik olursa servisteki yetkili arkadaş beni arayacağını belirtti.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
önümzdeki perşembe sabahına yeni randevum oluşturuldu güncelleme için sonuçları paylaşırım yine gittiğimde.

greybeard

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

Bugün radyodaki problem ve birkaç araç içi ses problemi sebebiyle aracımı servise bıraktım. Aracım 2016 Megane IV Icon Hb. Sistem versiyonum 2.2.19.300 idi. Gün sonunda aracımı teslim aldığımda sistemimi 7.0.24.166 ya yükseltmişler. Öncelikle radyoya değineyim : İş yerimden evime kadar olan yarım saatlik sürüşüm sırasında genelde yaşadığım radyo sorununu yaşamadım. Kesin bir şey söylemek için erken olsa bile radyo kanalım ses cızırtı yapacak kadar sinyal kötüleşse dahi yeni bir kanala geçiş yapmadı kendi kendine. Burası bile bir değişim olduğunu gösteriyor.
Yalnız güncelleme ile birlikte yarım saatlik sürüşüm sırasında şu sorunları yaşadım :
1- Aracın ekran stilini ayarlayamama, orta ekranımdaki ekran tuşuna basıp gösterge paneline girince içeride yalnızca ekran parlaklığını ayarlayabildiğiniz bir ayar yer alıyor. Multisense ayarları içerisinden "Mevcut Modu Ayarla" kısmında gösterge panel stillerini seçmeme rağmen ekran hep sabit kalıyor.
2- Eco mod için bir tuş var kullananlar bilirler. Hangi modda sürüyor olursanız olun o tuşa basınca araç Eco moduna geçer. O tuş çalışmıyordu.
3- Gösterge ekranında lastik basınçlarını görebiliyorsunuz. O kısımda lastik basınçları sürüş boyunca boş görünüyor. Bilgi yok yani. "Lastik basınçlandırma yok" gibi bir de uyarı veriyor.
4- Neutral, sport, perso, comfort modlarında klima yüksek fan ayarlarında (3-4-5) çalışabiliyor. Eco modunda ise nadiren 3 ile çalışır ve genelde ise 1-2 ayarlarında çalışırdı. Bugün ise Eco moduna geçmeme rağmen klimanın çalışmasında herhangi bir değişiklik göremedim.
5- Ayrıca aracımı aldığımdan beri kullandığım yol/seyahat/ km bilgileri sıfırlanmıştı. İlginç olarak yalnızca Tüketimsiz Mesafe hala aldığımdan beri süregelen değeri gösteriyordu.
Bunlar yalnızca yarım saatlik kısa sürüşüm ve sonunda 5dk lık bir kurcalama sonucu karşılaştığım sorunlar. Radyo problemi iyileşmiş gibi. Orasını kesin söylüyorum. Bu yaşadıklarım için ise tekrar servise gideceğim.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,
3- Gösterge ekranında lastik basınçlarını görebiliyorsunuz. O kısımda lastik basınçları sürüş boyunca boş görünüyor. Bilgi yok yani. "Lastik basınçlandırma yok" gibi bir de uyarı veriyor.

Lastik basınçları için lastik değiştiğinde benimki de gitmişti sensörün tanıması için rlink ekranından sıfırlama seçip biraz sürdükten sonra tanımıştı aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz, basınçları tanıması biraz vakit alabiliyor. Eco mod her ne kadar pek kullanmasamda tuşun çalışmaması ve ona bağlı fonksiyonlarda sorun olması can sıkıcı bir durum, özellikle panel stili seçememek beni üzer perşembe günü güncelleme sonrası bu belirttiğiniz şeylere kendi aracımda da dikkat edeceğim bakalım bu tip sorunlar oluşacak mı.

greybeard

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar merhaba,

@mstctp nin yardimiyla lastik basinclari meselesini hallettim. Bugun de is yerine gelirken radyoyu denedim bolca ve cildirtan radyo problemini yeni versiyon olan 7.0.24.166 tamamen kaldirmis. Fakat ustteki paylasimimda da belirttigim problemler hala devam ediyor. Bugun aracimi sorunlarına bakmalari icin tekrar servise getirdim. Aksam is cikisi teslim alinca gorecegiz halledebilmisler mi diye. Yeni gelismeleri buradan bildirecegim. Fakat konunun acilma sebebi olan radyo probleminin bu yeni surumle birlikte gittigini tekrar belirteyim.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@greybeard bahsettiğiniz ve benzer sorunlardan dolayı, bugün servise gittiğimde beni arayıp ulaşamadıklarını belirttiler ve güncellemeleri süresiz olarak askıya almışlar yeni sürüm çıkana kadar. Bir çok araçta sorun yaşandığı için bu sürümle güncelleme yapılmasını istemiyor Renault dolayısıyla güncel sürümü bekliyoruz bu durumda yeniden gelişme olunca paylaşırım. Lastik basınç sorununun çözülmüş olmasına sevindim.