Talisman Garantiden Yapılan İşlemler/Değiştirilen Parçalar

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kıyas yapılmaması lazım bence. Yada kıyaslarken fiyatlarıda göz önüne almak lazım.

talisman icon 1.6 dci EDC 160ps : 257 bin TL
passat 1.6tdi DSG highline 12ps : 310bin TL 2.0tdi ise 455 bin TL.

2008 yılından 2018 yılı son ayına kadar 4 farklı model tdi tsi volkswagen kullanan biri olarak söylüyorum o kadar farka gerçekten değen bir araç değil vw..

Talisman kendi segmentinde f/p oranı en iyi araçtır diye düşünüyorum.

Sorunlarda işte git gide azalacaktır. Her yıl biraz daha iyileşerek devam edecektir. O nedenle yeni modeli ilk çıktığı gibi almamakta çok önemli.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Katılıyorum.Özellikle yeni model lansmanında ve hatta kasa değişikliğinde problem çıkma olasılığı çok yüksek.
Ama ne mutlu ki garanti kapsamında ortaya çıkan problemleri gidererek iyileştirmeleri ilk çıkan serilere de uyguladılar.

Ben Talisman'ın lansmanından önce araba değiştirme aşamasındaydım.D segmenti araç modellerinin neredeyse hepsini inceleyip Superb almaya karar vermiştim.Kaporayı yaırma arefesindeydim.Sonra Talisman reklam ve videoları ortaya çıktı ve ben açıkçası diğer tüm alternatifleri eledim ve Talisman'a canlı olarak görmeden videolarından vuruldum.:) Mais Bursa'ya 1 adet talisman geldiğini öğrendiğim günün ertesi günü Bursa'ya gittim.Canlı gördükten sonra zaten benim için olay kapanmıştı.

Çok şükür ben şu an aracımdan çok memnunum.Şu an araç değiştirecek olsam yine Talisman almak isterdim.Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Yusufeneskrbn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Befe bey bizim içinde aynısı oldu bizde araba değiştirme arifesindeydik o zaman carviser diye bir youtube kanalı vardı fransada test ettiğinde babam videosunu izlemiş.Bana çok güzel bir araba buldum renault’un dedi bende yaa baba renault arabalar güzel değilki fluence falan görmüyomusun dedim.Bu ama farklı bir şey videoyu görmemle arabaya bakış açım bir anda oha bu ne kadar güzel ve farklı o farları dışarda falan baba salla passatı falan bu daha güzel dememle değişti düşüncelerim bir anda. Gerçekten Talismanın en güzel olan kısmıda tasarımı gerçekten en beğendiğim kısmı motoru,performansı bir yana tasarım ve yakışıklılığı bence bir çok D sınıfı kullanıcısını kıskandıran cinsten.Test sürüşüne çıktığımızda Talismanla dışarda insanlara bakarken böyle bakan gözlerini bir daha arabaya getiriyordu arabanın tasarımı gerçekten çok güzel passatı superb vs o kadar alıştıki gözler görmeye hayla talismanla gezerken insanların dönüp bu arabada neymiş bakışı attıklarına denk gelebiliyorum gerçekten Talisman almakla çok doğru yapmışız.Bugün babamla oturup konuştuğumuzda bu fiyata yine talisman alırdık diyoruz gerçekten fiyat ve sundukları rakiplerine göre çok daha fazla tam bir f/p arabası tüm talisman kullanıcılarına kazasız iyi sürüşler dilerim.

KURT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Katılıyorum.Özellikle yeni model lansmanında ve hatta kasa değişikliğinde problem çıkma olasılığı çok yüksek.
Ama ne mutlu ki garanti kapsamında ortaya çıkan problemleri gidererek iyileştirmeleri ilk çıkan serilere de uyguladılar.

Ben Talisman'ın lansmanından önce araba değiştirme aşamasındaydım.D segmenti araç modellerinin neredeyse hepsini inceleyip Superb almaya karar vermiştim.Kaporayı yaırma arefesindeydim.Sonra Talisman reklam ve videoları ortaya çıktı ve ben açıkçası diğer tüm alternatifleri eledim ve Talisman'a canlı olarak görmeden videolarından vuruldum.:) Mais Bursa'ya 1 adet talisman geldiğini öğrendiğim günün ertesi günü Bursa'ya gittim.Canlı gördükten sonra zaten benim için olay kapanmıştı.

Çok şükür ben şu an aracımdan çok memnunum.Şu an araç değiştirecek olsam yine Talisman almak isterdim.Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
:bravo reno RENAULT bir AŞKTIR. TALİSMAN, zamanla İNŞALLAH Hakettiği değeri alacaktır.

orto

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün garanti kapsamında direksiyonda gıcırtı nedeni olan direksiyon kontaktörü değişti. Parçanın temin süresi 1 ayı geçti.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

orto

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maalesef pek hayırlı olmadı. 2 gün sonra arabayı çalıştırdım direksiyon taş gibi. Direksiyon arızası stop dedi. Kas gücü ile zar zor servise attım arabayı. 2. Gün bitti sanırım direksiyon kutusu değişecek. İstanbulla iletişim halinde karar verecekler. Yarın ikame araç verecekler. Arabadan soğudum iyice, arızaların biteceği yok.

orto

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün aracı teslim aldım. Direksiyon kutusu değişti, şu an için sorun yok ama artık bundan sonra neresi bozulacak bekleyip göreceğiz.

orto

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyon kutusu değişiminin ertesi günü önce iç aydınlatmalar titremeyle başladı, sonra kırmızı renkle direksiyon arızası verdi, durdurup tekrar çalıştırdım, bu sefer esp ve aktif fren devre dışı uyarısı verdi. Ertesi sabah çalıştırdığımda uyarılar yoktu, servis yolunda ışıkta S&S devreye girdi ama freni bırakınca araba çalışmadı. Tekrar P'ye alıp çalıştırdım. Neyse serviste yeni yazılım çıkmış onu yüklediler, şimdilik herşey düzelmiş görünüyor. Bakalım önümüzdeki günlerde neler göreceğiz.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Direksiyon kutusu değişiminin ertesi günü önce iç aydınlatmalar titremeyle başladı, sonra kırmızı renkle direksiyon arızası verdi, durdurup tekrar çalıştırdım, bu sefer esp ve aktif fren devre dışı uyarısı verdi. Ertesi sabah çalıştırdığımda uyarılar yoktu, servis yolunda ışıkta S&S devreye girdi ama freni bırakınca araba çalışmadı. Tekrar P'ye alıp çalıştırdım. Neyse serviste yeni yazılım çıkmış onu yüklediler, şimdilik herşey düzelmiş görünüyor. Bakalım önümüzdeki günlerde neler göreceğiz.

Geçmiş olsun.İnşallah bu yazılımdan sonra artık sıkıntı yaşamazsınız.