Clio 4 EDC hakkında

vet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eşiminde araç kullanması için clio 4 1.5 dci edc şanzıman araç almayı düşünüyorum. Gerek yakıt ekonomisi gerek piyasası olduğu için. Güncel İcon paketleri için eli ayağı düzgün Clio 4 fiyatlara bakarsak 65-70 bandından başlıyor. Bu fiyata da C segmenti hatchback araçlar bulunabilir. Ortamlardaki bilgi kirliliği de çok fazla. Forumda edc ile ilgili yazdıklarınızı okudum çeşitli arızalar mevcut. Giderilebilecek olsa da var yani. Kafam karıştı. Herkes gibi bende araç alıp arızalarla uğraşmak istemiyorum. :sinirli

Size sormak istediğim bu aracı almalı mıyım? Yoksa bunun yerine üstüne 3-5 koyup Japon araçlarına veya tork konvektörlü araçlara mı yönelmeliyim? Siz değerli kullanıcıların samimi fikirlerinizi duymak isterim.hımm

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eşiminde araç kullanması için clio 4 1.5 dci edc şanzıman araç almayı düşünüyorum. Gerek yakıt ekonomisi gerek piyasası olduğu için. Güncel İcon paketleri için eli ayağı düzgün Clio 4 fiyatlara bakarsak 65-70 bandından başlıyor. Bu fiyata da C segmenti hatchback araçlar bulunabilir. Ortamlardaki bilgi kirliliği de çok fazla. Forumda edc ile ilgili yazdıklarınızı okudum çeşitli arızalar mevcut. Giderilebilecek olsa da var yani. Kafam karıştı. Herkes gibi bende araç alıp arızalarla uğraşmak istemiyorum. :sinirli

Size sormak istediğim bu aracı almalı mıyım? Yoksa bunun yerine üstüne 3-5 koyup Japon araçlarına veya tork konvektörlü araçlara mı yönelmeliyim? Siz değerli kullanıcıların samimi fikirlerinizi duymak isterim.hımm

Tork konv. Şanzıman elbetteki en sorunsuz ve en maliyetsiz sanziman olmasi sebebi ile tercih edilebilir. Fakat clio satış rakamlarina bakarsaniz sinifinin en çok satan modeli. Edc de dsg gibi cesitli arizalar mevcut olmakla beraber iyi bir ekspertiz ve güzel bir usta yorumu ile alacaginiz aracin ileride basiniza bela olmasini engelleyebilirsiniz. Sahsen kendim 3 yildir edc kullaniyorum ve yaklasik 100.000 km devirdim ki bu surecte basimi agritmadi. Ama bu işte sans faktoru de var elebet.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
EDC şanzıman Renault'un neredeyse her modelinde var Talisman Kadjar vs. Temiz bir araç alırsanız EDC sinde de sorun yaşamazsınız.

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fazla km ve dusuk modellerden kac gerisi sikinti olmaz ama tabikide cvt gibi sorunsuz degil

vet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
EDC şanzıman Renault'un neredeyse her modelinde var Talisman Kadjar vs. Temiz bir araç alırsanız EDC sinde de sorun yaşamazsınız.

Temiz araç bulmak malesef zor. Zaten şu kilometre düşürülmesi olayına bir çözüm bir yaptırım uygulanmıyor. Düşük km araçlara da güvenim kalmadı.

amarulas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İkinci el arabaya karşı değilim ama ikinci el otomatik vites herzaman risktir önceki sahibi eşşeğe biner gibi kullandıysa 150 bin km gidecek şanzıman 80 bin gider alırsın 10 bin km sonra elinde kalır öncedende anlaşılmıyor malesef sorunu olan zaten kendini belli eder orası ayrı ama kullanım tarzına bağlı olan sorunlar ileriye dönük çıkıyor edc dsg yerine baba şanszıman 4 ileri tork konventörlü bi İ20 gider