Bilenlerden Yardım Rica Ediyorum.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba,

Aracımda ABS ışığı yanıyordu dün sanayiye gittim ve ön sol tekerlek hız sensör kablosu arızalı olduğu tespit edildi, yenisiyşe değiştirdik ve ışık söndü. Akşam beykoz tarafına gittim. Paşabahçenin oralar hep dik rampalar olduğundan freni sık kullandım. Sonra ABS ışığı tekrar yandı stop edip tekrar çalıştırdıö söndü ancak belli bir süre sonra yine yandı stop ve çalıştırma sonrası yine söndü. Bu sabah arabayla yaklaşık 9 km yol yaptım ve hiç yanmadı. Bu akşam Allahın izniyle uzun yola çıkacağım ama endişelendim yolda tekrar yanar mı acaba diye. Neden yanmış olabilir ve sönüyordur bilgisi olan var mı, bilgi verebilir mi?

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyon içindeki airbag makara kablosu olabilir mi? Radyoyu direksiyondan kontrol edebiliyor musunuz? Bir onu deneyin. Örn: ses açma tuşunun çalışıp kapatma tuşunun çalışmaması gibi. Bunun yanında sinyal kolunda herhangi bir çalışmama gibi bir durum var mı? Bunlardan bir tanesi bile olsa airbag makarası var direksiyon içinde ince bir kablo o yıpranmış ondan yapıyor olabilir. Son olarak sürücü yolcu koltuk altlarında airbag bağlantı kabloları var onları da kontrol etmenizi öneririm.

rucukutu76

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu renault lar niye böyle ya hava yağışlı olsa abs asr ışıkları yanıyor. :D

Uğur

...
Başkan
33-Mersin
Direksiyon içindeki airbag makara kablosu olabilir mi? Radyoyu direksiyondan kontrol edebiliyor musunuz? Bir onu deneyin. Örn: ses açma tuşunun çalışıp kapatma tuşunun çalışmaması gibi. Bunun yanında sinyal kolunda herhangi bir çalışmama gibi bir durum var mı? Bunlardan bir tanesi bile olsa airbag makarası var direksiyon içinde ince bir kablo o yıpranmış ondan yapıyor olabilir. Son olarak sürücü yolcu koltuk altlarında airbag bağlantı kabloları var onları da kontrol etmenizi öneririm.

Abs nin direksiyon sargısı ile alakası yok.

Uğur

...
Başkan
33-Mersin
Herkese Merhaba,

Aracımda ABS ışığı yanıyordu dün sanayiye gittim ve ön sol tekerlek hız sensör kablosu arızalı olduğu tespit edildi, yenisiyşe değiştirdik ve ışık söndü. Akşam beykoz tarafına gittim. Paşabahçenin oralar hep dik rampalar olduğundan freni sık kullandım. Sonra ABS ışığı tekrar yandı stop edip tekrar çalıştırdıö söndü ancak belli bir süre sonra yine yandı stop ve çalıştırma sonrası yine söndü. Bu sabah arabayla yaklaşık 9 km yol yaptım ve hiç yanmadı. Bu akşam Allahın izniyle uzun yola çıkacağım ama endişelendim yolda tekrar yanar mı acaba diye. Neden yanmış olabilir ve sönüyordur bilgisi olan var mı, bilgi verebilir mi?

Kablo değiştikten sonra bilgisayara bağlayıp hata kodunu sildiler mi ? Eğer silmedilerse dengesiz davranması normal.Çünkü hata kodu beyinde hala kayıtlı.

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abs nin direksiyon sargısı ile alakası yok.

Tabi ki ilgisi yok haklısınız. Benim söylemek istediğim gösterge panelindeki durum. ABS ışığının yanması. Benzer bir durum yaşanmıştı ve yukarıda yazdıklarımdan biri olduğu çıkmıştı.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanıtlar için teşekkür ederim. Kablo değiltikten sonra hata kodları silinmemişti silinince sorun giderildi. Ön sağ tekerin kablosundada sıkıntı var sanırım normalde birşey yok sms ciddi kasislere girip çıkınca yanıyor. Muhtemelen temassızlık yapıyor.