enerji motor LPG sorunu

Quicksilver89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi günler arkadaşar

1 hafta önce 97 model 1.4 tek nokta enjeksiyon beymen club enerji motor araç aldım. araç ile seyir halinde iken benzinde hiçbir sorun yok fakat LPG ile giderken ayağımı gazden çekince katalizörden ses geliyor. ses aynı sac sürtmesi gibi. (yani teneke sesi gibi ses) birkaç ustaya gösterdim sorunu bulamadılar. bugün en son gittiğim usta bu araçların tek nokta enjeksiyonlu olduğunu bunlara takılan LPG sisteminin enjeksiyon sistemine uygun olarak değil de (bişey dedi onu da aklımda tutamadım) farklı sistem taktıklarını bu sistemin de ayağı gazdan çektiğin zaman gazı yakamayıp o şekilde egsozdan çıkardığını ve egsozdaki sesin bundan kaynaklı olduğunu söyledi. sizce durum gerçekten böyle mi yardımcı olur musunuz.

cyborg78

Kayıtlı Üye
16-Bursa
bende'de 96 1.4 energy var benzin-lpg ama ben benzinde kullanıyorum , başka bir sorun vardır gazdan yapçağını sanmam

Quicksilver89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece gazda yapıyor benzinde tık ses yok

Quicksilver89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sorunu başka bir ustaya gösterdim. Rolanti motorunun fişini çıkardığımız zaman sorun kalmıyor. Buna bağlı olarak bizde rolanti motoru arızalı diye bunu değiştirmeye karar verdi usta. normalde araçta takılı olan orhinal BOSCH marka rolanti motoru var ben orijinalini bulamadım yan sanayi bocsh marka rolanti motoru aldım. Fakat soru n düzelmedi. Sorunun düzelmemesi parçanın orjinal olmamasından olabilir mi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sorunu başka bir ustaya gösterdim. Rolanti motorunun fişini çıkardığımız zaman sorun kalmıyor. Buna bağlı olarak bizde rolanti motoru arızalı diye bunu değiştirmeye karar verdi usta. normalde araçta takılı olan orhinal BOSCH marka rolanti motoru var ben orijinalini bulamadım yan sanayi bocsh marka rolanti motoru aldım. Fakat soru n düzelmedi. Sorunun düzelmemesi parçanın orjinal olmamasından olabilir mi
Sanmam . Belki parça arızalıdır

mucoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Slm aynı araçtan bendede var 5 senedirde bende, aldığımdan bu yana aynı sorun mevcut denemediğim şey kalmadı tamamen lpg sistemi ve teknokta enjeksiyon uyuşmazlığı boşuna masraf yapma aracına ben alıştım artık tecrübe ile sabittir iyi forumlar.

Quicksilver89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm aynı araçtan bendede var 5 senedirde bende, aldığımdan bu yana aynı sorun mevcut denemediğim şey kalmadı tamamen lpg sistemi ve teknokta enjeksiyon uyuşmazlığı boşuna masraf yapma aracına ben alıştım artık tecrübe ile sabittir iyi forumlar.

Kardeşim acaba lpg sistemini sıralıya çevirsek sorun çözülür mü. Tek noktayı sıralıya çeviren lpg ciler var

Quicksilver89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Aracın motoruna veya herhangi bir mekaniğine bir sıkıntısı oldu mu hocam 5 yıl boyunca