Bakım parçaları

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar, 1.5 dci aracımın bakımı gelmek üzere, bakım ürünlerini dışardan almak isyorum, yağ, yağ filtresi, polen, hava. Acaba güvenilir ve sağlam bir satıcı var mıdır bildiğiniz netten. yağı hepsiburada dan alacam geçen yıl da almıştım da, diğer parçalar için tavsiye edeceğiniz bir yer var mı diye sormak istedim. renulttoptantıcı diye bir site var, mais ürünleri pahalı, motrio markası dediğine göre renault onaylıymış ama stoklarında yokmuş fiyatı 200 tl yazıyordu yağ hariç diğer bakımlar için.
son olarak, mazot filtresini değiştirmem gerekiyor mu, iki yağ değişiminde de değiştirmedim. Devamlı shell den veya çok güvendiğim yerlerden alıyorum yakıtı. çekiçte vs bir sıkıntı yok.

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Piyasada ve internette orijinal olduğunun iddia edildiği bir çok ürün mevcut özellikle hava ve polen filtresi. Özellikle hava filtresinin orijinal olmasına dikkat edin. Benimde bakım zamanım geldi çattı. Yağ olarak liqui moly toptec 4400 5w-30 yağ, engine flush yağ temizleyicisi ve crea tec yağ katkısını internetten temin ettim, hava ve yağ filtresini elden orijinal olarak aldım. Geçen bakım mozot filtresini değiştirdiğim için bu seferlik değiştirmeye gerek yok. Hava filtresinin ise bir bakım periyotu daha idare edeceği kanısındayım. Zaten onu da orijinal olarak almıştım geçen bakımda.

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bulunduğunuz yerden görerek alma imkanınız varsa içiniz rahat edebilir. Bilindik markaların taklitleri çoğaldı.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motul yağ istanbul anadolu yakasında orjinal nerden alınır adres varmı bildiğiniz 4lt 5w40 yağ internette 149tl orjinal satan bi dükkan bulsak ordan devam etsek

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motul yağ istanbul anadolu yakasında orjinal nerden alınır adres varmı bildiğiniz 4lt 5w40 yağ internette 149tl orjinal satan bi dükkan bulsak ordan devam etsek

Castrol mobil gibi markalarin çakmasını sıklıkla satıyorlar fakat motul’un çakması olduğunu hiç sanmıyorum. Zaten sürümü çok yüksek olan bir yağ markası değil. Daha çok bilen alıyor. O yüzden ücra bir köşede yer alan dükkandan bile alsanız içiniz rahat olsun orjinaldir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

aRiSe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ağır bakımlar dahil değişmesi gereken tüm parçaların kodları mevcut mudur. Renaulttan temin etmek istiyorum

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tam olarak emin değilim ama servisten parçalar için oncelikle fiyat alın derim cunku disaridan satanlar veya ustalarda servisten alıyor fakat onlarin %10-20 arası satış fiyatı uzerinden iskontolari oluyor ve aşağı yukari servis ile aynı fiyata veriyorlar. İscilikleri daha ucuz oldugundan servisten daha ucuza mal oluyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar, 1.5 dci aracımın bakımı gelmek üzere, bakım ürünlerini dışardan almak isyorum, yağ, yağ filtresi, polen, hava. Acaba güvenilir ve sağlam bir satıcı var mıdır bildiğiniz netten. yağı hepsiburada dan alacam geçen yıl da almıştım da, diğer parçalar için tavsiye edeceğiniz bir yer var mı diye sormak istedim. renulttoptantıcı diye bir site var, mais ürünleri pahalı, motrio markası dediğine göre renault onaylıymış ama stoklarında yokmuş fiyatı 200 tl yazıyordu yağ hariç diğer bakımlar için.
son olarak, mazot filtresini değiştirmem gerekiyor mu, iki yağ değişiminde de değiştirmedim. Devamlı shell den veya çok güvendiğim yerlerden alıyorum yakıtı. çekiçte vs bir sıkıntı yok.

Merhaba,
Yerli üretim arabamız olmayışı ve ticari ahlak sahibi olmayan araç parça satıcıları malesef insanlar muhtaç diyerek fiyatları yüksek fiyattan satıyorlar. İnternet dışında parça satıcılarını tek tek ziyaret ederek fiyat almanız ve fiyatları karşılaştırmanız olacaktır. İnternetteki satılanlar yüksek fiyat çektikleri için internetten eğer maddi gücünüz iyi değilse almayın. Mazot filtresi 40000 km yada 4 sene içinde değiştirmeniz gerekir. Hava filtresi kesinlikle orjinal olmalı diyen arkadaşımız kesinlikle doğru söylemiş. Bosch marka alırsanız hava filtresi oturmayacaktır ve size ciddi strese sokacaktır. Hava filtresini orjinal alın. İnternette sağlam güvenilir satıcı kurumsal kimliğe sahip adreslerden sıkıntı yaşamamanız için alınabilir.

emirhancakir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben Ozderrenault diye bir firmadan alıyorum bakım malzemelerini. 2 ay önce Fluence için almış olduğum 2 adet bakım kitini 456 TL ye almıştım. Orjinal Mais ve ELF Yağ.

Dun baktim 600 TL olmus. Nasıl bir zamdir anlamadim.

Moderatörün son düzenlenenleri: