fluence 2013 yakıt yol bilgisayarı dengesizliği

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bu araçlar kalan yakıt konusunda çok dengesiz şöyle ki kalan yakıt km 270 şehir içinde 10 km yol yaptım tekrar baktığımda 230 km kalan yazıyor bunun bir çözümü yok mu

Menzil değil de tuketilen yakıt miktarından takip ederseniz daha sağlıklı olur. Ben genelde yakıt aldıkça tüketilen litre den hesaplıyorum daha kolay oluyor. Menzil kısmı bahsettiginiz gibi fakat yakıt azaldikca dogruluk orani daha da artıyor özellikle ışık yandiktan sonra veya yanmasina yakın yapacagi km daha isabetli oluyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

türko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Menzil değil de tuketilen yakıt miktarından takip ederseniz daha sağlıklı olur. Ben genelde yakıt aldıkça tüketilen litre den hesaplıyorum daha kolay oluyor. Menzil kısmı bahsettiginiz gibi fakat yakıt azaldikca dogruluk orani daha da artıyor özellikle ışık yandiktan sonra veya yanmasina yakın yapacagi km daha isabetli oluyor.

ama tam tersi takıt düştükçe hızlı bir şekilde menzil düşüyor ve aniden 120 km kalmışken 40 km yazıyor ve ardından hemen ikaz ışığı yanıyor. ama 10 km düşüp çıkması çok çok saçma gerçği yansıtmıyor hiçbir zaman bu durumda nerde nasıl biteceği belli olmuyor şimdi ben ışık yanar yanmaz 100 lira mazot koydum beni kaç km götürmesi lazım?

türko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ama tam tersi takıt düştükçe hızlı bir şekilde menzil düşüyor ve aniden 120 km kalmışken 40 km yazıyor ve ardından hemen ikaz ışığı yanıyor. ama 10 km düşüp çıkması çok çok saçma gerçği yansıtmıyor hiçbir zaman bu durumda nerde nasıl biteceği belli olmuyor şimdi ben ışık yanar yanmaz 100 lira mazot koydum beni kaç km götürmesi lazım?

ortalama yakıt 4.8 şu an 100 lira ile kaç km yapması lazım

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ortalama yakıt 4.8 şu an 100 lira ile kaç km yapması lazım

100 liralık hiç almadım Malesef ne kadar yapar bilmiyorum ama yaklaşık 300 km gibi yapar herhalde. 15 litre civarı alıyor sanıyorum yaklaşık 300 km ve üzeri yapar olması lazım.

türko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
100 liralık hiç almadım Malesef ne kadar yapar bilmiyorum ama yaklaşık 300 km gibi yapar herhalde. 15 litre civarı alıyor sanıyorum yaklaşık 300 km ve üzeri yapar olması lazım.

100 liraya 320 km gitti nasıl normal midir?

türko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 10 ar km düşen kalan yakıtı nasıl 1 er km düşmesini sağlayabiliriz?

türko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapamazsınız. Hiçbir sekilde

teşekkür ederim. Ama kalan yakıt azalma olayı araçta gördüğüm en saçma şey ne zaman ne kadar kaldığı belli değil bir yükseliyor bir düşüyor ansızın 120 km kalmış bir bakıyorsun kırmızı yakıt ışığı yandı

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim. Ama kalan yakıt azalma olayı araçta gördüğüm en saçma şey ne zaman ne kadar kaldığı belli değil bir yükseliyor bir düşüyor ansızın 120 km kalmış bir bakıyorsun kırmızı yakıt ışığı yandı

Sizce saçma olabilir ama bütün arabalarda bu şekildedir. 100km hızla giderken 1200 km yol yaparsın gösterir 5 dakika 160 ile gidersin 700 km yol yaparsına kadar hızlı şekilde düşer son 5-10 dakikalık kullanıma göre (gaza basma tepkimesi, yayın gerilme kuvveti) tahmini mesafe verir. Doğrusu da budur