Yeni HGS etiket boyutları

10urmusic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugün ptt'den yeni HGS etiketi aldım. Etiket değil A4 kağıt verdi sanki🤨 sanırım yeni HGS etiketi boyutu değişti. 10x3.5 ebatlarında. Birde öncesinde HGS kabı sipariş ettim daha gelmedi ama eni biraz küçük gelecek gibi. Yorumlarda etiketi biraz kestim o şekilde taktım vs yazmışlar. Var mı böyle birşey enden 25mm 25mm kessek olur mu? Yoksa bu bir şehir efsanesi mi? 😌

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
etiket içindeki çipli bölge ortaya yakın sanırım.
kenarlardan hafif kesimde zarar olmaz diye biliyorum.
zaten cama yapıştırma olayıda kalktı.(çoğu kişide ruhsat içinde torpidoda duruyor.)
plaka okuyucudan para düşüyor.

10urmusic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
etiket içindeki çipli bölge ortaya yakın sanırım.
kenarlardan hafif kesimde zarar olmaz diye biliyorum.
zaten cama yapıştırma olayıda kalktı.(çoğu kişide ruhsat içinde torpidoda duruyor.)
plaka okuyucudan para düşüyor.

Nasıl yani? Bazen hgs okumuyordu ceza olarak geçiyordu gişeden geçerken alarm çalıyodu daha sonra plakadan düşüyordu. O tamamen ortadan kalktı mı yoksa benim dediğim gibi cezalı geçip sonradan mı düşüyor?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugün ptt'den yeni HGS etiketi aldım. Etiket değil A4 kağıt verdi sanki[emoji2955] sanırım yeni HGS etiketi boyutu değişti. 10x3.5 ebatlarında. Birde öncesinde HGS kabı sipariş ettim daha gelmedi ama eni biraz küçük gelecek gibi. Yorumlarda etiketi biraz kestim o şekilde taktım vs yazmışlar. Var mı böyle birşey enden 25mm 25mm kessek olur mu? Yoksa bu bir şehir efsanesi mi? [emoji18]

Ben eski tip hgs almıştım benimki bankadan fakat bahsettiğiniz hgs kabindan bende aldım ama icine benimki de sigmiyor. Yaklaşık 1-1.5 cm dışarıda kaldı. Uzunluk olarak dışarıda kaldı. En olarak sıgiyor fakat ben eski aracimda hep ruhsatta tasirdim en ufak bir sorun da yaşamadım bir iki gün içinde de kontrol ediyordum ve hep sistemden dusuyordu. Ayrıca kuzenim de hgs var yine o yanında bile tasimiyor :) şimdi ben de camdaki kabi cikartip tekrar ruhsatin icine alacağım. O yüzden bence sizin içinde goruntu olarak camda durmasinin ozel bir sebebi yok ise cam ile kap ile hiç bosuna ugrasmayin. Ruhsatin icine atin veya hatta hiç yaniniza almayin alarm otse bile akabinde hemen hesaptan düşüyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Plakadan okuyor bakiyeniz varsa sıkıntı yok takmanıza gerek yok o gereksiz etiketi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen öyle bende cam değişince yenisini aldım hgs nin cama yapışırmadım deneme için köprüden geçtik okuyor plakadan sıkıntı yok etiketi ruhsata koyduk aksesuar olarak madem öyle niye etiket satarsın plaka tanımla yeterlı camları boşa kirlettirmwyin millete değil mi

10urmusic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açıkcası güzel gözükmüyor ve boyut olarak büyük olunca hiç yapıştırmak istemiyordum. Tamamdır yapıştırmayacağım. Allah başka dert vermesin valla bize 😁

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nasıl yani? Bazen hgs okumuyordu ceza olarak geçiyordu gişeden geçerken alarm çalıyodu daha sonra plakadan düşüyordu. O tamamen ortadan kalktı mı yoksa benim dediğim gibi cezalı geçip sonradan mı düşüyor?

Hgs gişesi yerine ogs den geçtim camda Hgs vardı. Haliyle alarm verdi. Ogs olmadığı için ceza yazmak için plaka okunuyor sonra bunun Hgs var deyip Hgs den düşüyor.