1.5 dci 90bg fluence boğaz kelebeği yağlanması ve çekiş düşmesi

muratd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabanın çekişinin düştüğünü farkettim, basıyorum geç algılıyor, ustaya götürdüm, boğaz kelebeği yağlanmış dedi, zaten yağ vardı üzerinde. yarın aracı götürcem. daha önce başına böyle birşey gelen var mı?

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabanın çekişinin düştüğünü farkettim, basıyorum geç algılıyor, ustaya götürdüm, boğaz kelebeği yağlanmış dedi, zaten yağ vardı üzerinde. yarın aracı götürcem. daha önce başına böyle birşey gelen var mı?

Boğaz kelebeğine sizde açıp bakabilirsiniz yağlanma nedir ilk kez duydum. Balata spreyi ile içini temizlemiştim. Motoru çalıştırdığımda zor çalıştı çünkü motora giden pislikler yanıp egzostan atıldığı için araç tekleye tekleye sonra düzeldi. Çekişin düşme sebeplerinden biride kalitesi düşük motor yağının miladının dolmasıdır yağı değiştirdiğinizde çekiş artacaktır. Bunun dışında mazot filtreniz kaç km de belirtmemişsiniz?

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ustanız söküp temizleyip taktından sonra adaptasyon yapmayı unutmasın.

muratd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim, yağlanma iç tarafta olmamış,boğazın dışına gelmiş, ilgisi yokmuş onunla.

Sonra mazot filtesi, hava filtresi ve yağ değişti, hava geliş yerindeki körüğün o-ring'i değişti. çekişi arttı.(dediğiniz gibi yağ eskiymiş) ama çekiş hala istediğim gibi değil, rampada falan normal gidiyor, tekleme, rolanti bozukluğu yok,, aracıda yeni aldım. belkide 90bg performansı budur.çok şey bekliyorda olabilirim.

bu arada; ön fren balataları+mazot, polen, hava filtresi+ elf yağ+ oring (20tl) değişti..malzemeler 575tl, işçilik 150 tl tuttu..(toplam 725tl)

gokandereli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim, yağlanma iç tarafta olmamış,boğazın dışına gelmiş, ilgisi yokmuş onunla.

Sonra mazot filtesi, hava filtresi ve yağ değişti, hava geliş yerindeki körüğün o-ring'i değişti. çekişi arttı.(dediğiniz gibi yağ eskiymiş) ama çekiş hala istediğim gibi değil, rampada falan normal gidiyor, tekleme, rolanti bozukluğu yok,, aracıda yeni aldım. belkide 90bg performansı budur.çok şey bekliyorda olabilirim.

bu arada; ön fren balataları+mazot, polen, hava filtresi+ elf yağ+ oring (20tl) değişti..malzemeler 575tl, işçilik 150 tl tuttu..(toplam 725tl)

Turboya dikkat yağ kaçağı yapması el ile çeperlerini kontrol et yağ kaçağı varsa kontrol ettir... Derim dostum

muratd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağ seviyesi normal çıktı, 1 depoyla yaklaşık 1000 km gideceğim galiba. (şehir içi-şehir dışı karışık) sizce bu nasıl?