R-Link 2, V2 ile V7 ve V7 ile V8 Yazılım Versiyonları Karşılaştırması ve Farklar

yavuzdilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emeğinize & elinize sağlık. Detaylı anlatmışsınız... :)
Cesaretinizi de takdir ettim :eyv

Ben yazılımcıyım. Bu tarz firmware atma olaylarında veri kaybı riski her an cihazı soft-brick hale getirebilir. O nedenle sıkıntılı biraz...

-------

Benim gibi crack'li harita kullanmayan arkadaşlar, video izlemeye 10:35'den sonra başlayabilir.
İzlemeye şuradan başlayabilirsiniz : https://youtu.be/PK-qmOe-dOI?t=636

-------

Bu arada önyükleyici v5624 için yeni R-LINK sürümü gelmiş v9.0.33.43X.

RB3RGS.jpg

Fakat tahminim bu versiyon 2020 model yeni multimedya cihazlara fabrikadan yüklü geliyor. Bizim cihazlara yüklenmez!

R-LINK versiyonlarını takip etmek için bu site güzel:
https://www.gps-rlink.com/r-link-2/update-software/

-------

Tüm R-LINK firmware versiyonlarını indirmek için şu adrese girin:
https://mega.nz/#F!6ZNywAIb!PggWmvCYA4cu4r37P7zkWw!TI02BYaC

merhaba,
buradaki 8.0.32 dosyası 5615 önyükleme sürümü için uygun mu? bendeki şu anki versiyon 7.0.24.166
birde tüm diğer dosyalar 1 gb üzerinde bu dosya 584 mb yanlışlık olabilir mi?
sanırım dosyayı indirip usb içine açarak direk araca mı bağlıyoruz. farklı bir şey yapmamıza gerek var mı?
şimdiden tüm yardımlarınız için teşekkürler.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,
buradaki 8.0.32 dosyası 5615 önyükleme sürümü için uygun mu? bendeki şu anki versiyon 7.0.24.166
birde tüm diğer dosyalar 1 gb üzerinde bu dosya 584 mb yanlışlık olabilir mi?
sanırım dosyayı indirip usb içine açarak direk araca mı bağlıyoruz. farklı bir şey yapmamıza gerek var mı?
şimdiden tüm yardımlarınız için teşekkürler.

Merhaba,

Befe'nin videoyu izlemenizi öneririm. Biz de onun yönlendirmesiyle yaptık. Ben de benzer konularda takıldım ya mesajlarda buldum ya videoda.
Geçmek geçmemek risk sizin.

Benim de 5615 önyüklemeydi. Ben de bunu sorduğumda Befe'nin de mesela öyleydi gördüklerimin hepsi. 7.0.24.166'ya geçenlerin o şekilde. Zaten serviste güncellenince önyükleme sürümü böyle olduğunu iletmişti Befe.
Ben de 2 dosya gördüm 298mb ve 584mb. Ben 298 olanı açarak devam ettim. Sorun yaşamadım. Diğer gördüğüm kullanıcılar da bunu yaptı.
USB içine açarak R-Link kalacak şekilde yapıyorsunuz. Fakat buradaki bilgilere vs bakmanız faydalı olabilir.

yavuzdilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Befe'nin videoyu izlemenizi öneririm. Biz de onun yönlendirmesiyle yaptık. Ben de benzer konularda takıldım ya mesajlarda buldum ya videoda.
Geçmek geçmemek risk sizin.

Benim de 5615 önyüklemeydi. Ben de bunu sorduğumda Befe'nin de mesela öyleydi gördüklerimin hepsi. 7.0.24.166'ya geçenlerin o şekilde. Zaten serviste güncellenince önyükleme sürümü böyle olduğunu iletmişti Befe.
Ben de 2 dosya gördüm 298mb ve 584mb. Ben 298 olanı açarak devam ettim. Sorun yaşamadım. Diğer gördüğüm kullanıcılar da bunu yaptı.
USB içine açarak R-Link kalacak şekilde yapıyorsunuz. Fakat buradaki bilgilere vs bakmanız faydalı olabilir.

merhaba,
yorumunuz için teşekkürler.
ben dosyayı r00tsecurity paylaştığı linkten indirdim. siz nereden indirdiniz bilmiyorum ama orada tek dosya vardı 8.0.32.500 olarak. sizin daha önceki yorumunuzdaki tarifler ile uyuşmadığı için rakamsal olarak sormak istedim.
yapıp yapmamak benim tercihim ancak bir şeyi yapmadan öncede doğru bilgiye ulaşmak önemlidir.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,
yorumunuz için teşekkürler.
ben dosyayı r00tsecurity paylaştığı linkten indirdim. siz nereden indirdiniz bilmiyorum ama orada tek dosya vardı 8.0.32.500 olarak. sizin daha önceki yorumunuzdaki tarifler ile uyuşmadığı için rakamsal olarak sormak istedim.
yapıp yapmamak benim tercihim ancak bir şeyi yapmadan öncede doğru bilgiye ulaşmak önemlidir.

Benim link buydu. Rica ederim. İlk başta işaret edilen Ispanya forumunda paylaşılan link. Çoğu kişi buradan indirdi diye ben de onu indirdim. Sıkıştırılmış hali dosyanın 298mb

https://mega.nz/#!V64ERIaD!OZttk63QBzh0jPlb6xI9umG_c2DJ8PfPCaFZ5gyBFdk

yavuzdilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

munchausenbyproxy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba sanırım sorum için en uygun konu bu.

Servis aracın rlink güncellemesi için 200 lira istedi(garantisi bitmiş araç), ücretsiz yapılıyor diye okudum diye hatırlıyorum, ücret istenmesi normal midir?

Bir de rlink üzerine gizli özellik açıldı ise cihazın brick olma ihtimali var dediler ben de ikinci sahibiyim bilmiyorum dedim. Böyle bir risk gerçekten var mı? bana çok saçma geldi.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba sanırım sorum için en uygun konu bu.

Servis aracın rlink güncellemesi için 200 lira istedi(garantisi bitmiş araç), ücretsiz yapılıyor diye okudum diye hatırlıyorum, ücret istenmesi normal midir?

Bir de rlink üzerine gizli özellik açıldı ise cihazın brick olma ihtimali var dediler ben de ikinci sahibiyim bilmiyorum dedim. Böyle bir risk gerçekten var mı? bana çok saçma geldi.

Ben 2.2.19.300 yklü iken video izleme,motor sesi vb. birçok uygulamayı açmıştım.Sonra serviste v7 yüklendi.V7 ile farklar videomda bundan bahsetmiştim; tabela okuma hariç tüm gizli özellikler kapanmıştı.V8 'e geçtiğimde ise hiçbir gizli özellik kapanmamıştı.Bence cihaz yakmaya karşı bahane üretiyorlar.Garantisi bittiği halde bu işi ücretsiz yaptıran arkadaşlarımız olmuştu.

munchausenbyproxy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 2.2.19.300 yklü iken video izleme,motor sesi vb. birçok uygulamayı açmıştım.Sonra serviste v7 yüklendi.V7 ile farklar videomda bundan bahsetmiştim; tabela okuma hariç tüm gizli özellikler kapanmıştı.V8 'e geçtiğimde ise hiçbir gizli özellik kapanmamıştı.Bence cihaz yakmaya karşı bahane üretiyorlar.Garantisi bittiği halde bu işi ücretsiz yaptıran arkadaşlarımız olmuştu.

Gizli özellikler gerçekten açıkmış, üzerinde korsan yazılım var, genel merkeze de sorduk güncelleme kesinlikle yapamayız dedi Bursa Mais. Artık özellikleri bulup silip öyle başka servise götürürüm güncelleme için =)

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Gizli özellikler gerçekten açıkmış, üzerinde korsan yazılım var, genel merkeze de sorduk güncelleme kesinlikle yapamayız dedi Bursa Mais. Artık özellikleri bulup silip öyle başka servise götürürüm güncelleme için =)
Harita versiyonunuzu kontrol eder misiniz?Korsan yazılımdan kasıt bebce sadece o olabilir.Gizli özellikler korsan yazılım olamaz. Zaten mevcut olan yazılımda kapalı olan şeylerin açılmasından ibaret olay.

munchausenbyproxy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Harita versiyonunuzu kontrol eder misiniz?Korsan yazılımdan kasıt bebce sadece o olabilir.Gizli özellikler korsan yazılım olamaz. Zaten mevcut olan yazılımda kapalı olan şeylerin açılmasından ibaret olay.

Harita versiyonu nereden bakılıyor aradım ama bulamadım. Ancak sanmıyorum hareket halinde video izleniyordu oradan anladık dedi servis elemanı.