Servis bakim zamanlari

yasin613

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam benim araçta LPG olduğundan fark etmiyor ama blok yasası mi ne vardı mesela bosch var service de yaptirdigin zaman garantiye etkisi olmadığı söyleniyor...

https://m.youtube.com/watch?v=kgQCiTVqr4o

Sadece bosch değil tse yetki belgisine sahip herhangi bir serviste rutin bakımları yaptirabilirsiniz (ağır bakimlar değil). Bu garantiyi bozmaz. Örneğin yağ, filtreler, balatalar, diskler, silecekler gibi basit işlemleri tse yetki belgesine sahip herhangi bir serviste degistirdiginizde garantiniz bozulmaz. Yasa böyle. Fakat bunu uygulayacak yargi sistemi var mı? Yok elbette. Ayrıca bosch servislerinin tamamı tse yetki belgesine sahip ve egzos emisyonu olcumu yapan tüm ozel servislerde de tse yetki belgesi bulunur bilginize.

iMessage: tanseler@me.com
Twitter: @tanseler
instagram: @er.tansel

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayınız”

yasin613

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaşadığım ile 100 km uzaktaki bayiiden bakım fiyatı aldım 800 TL fiyat verdiler... Resmen serbest piyasa olmuş... Araç aldığım bayii 970 derken yabancı bayii 800 e yaparım diyor...

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaşadığım ile 100 km uzaktaki bayiiden bakım fiyatı aldım 800 TL fiyat verdiler... Resmen serbest piyasa olmuş... Araç aldığım bayii 970 derken yabancı bayii 800 e yaparım diyor...
Listeye bakmak lazım hangi parçalar var. Bazıları mazot filtresini direk yazabiliyor. Halbuki 40 000 km de değişmesi gerekiyor. o yüzden fazla çıkmış olabilir. Son bakımda ben servise söylemesem benimki de değişiyordu.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

frudoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

merhaba arkadaşımda honda civic var. yaklaşık 300km ötedeki servise gitti. Çünkü bakım için verdikleri teklif yol masrafı ile birlikte yaşadığı ildeki servise göre daha iyiydi. Dikkat etmek lazım