Esc,enjektör,yokuş kalkış kontrol ediniz hatası

karasukrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar durduk yere esc ,yokuş kalkış ,enjektör egzoz emisyon kontrol ediniz die 4 tane hata verdi araç yığılıp kalıo akü değiştirdim serviste manyetik sinyal tutucu die arıza verdi onuda değiştirdim yine de olmadı neyden olabilir

Fluence10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba araç otomatik mi?

blueparadise

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aklıma partikül filtresi yada egr geliyor

karasukrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet otomatik yüzbinde daha beyni konyaya gönderdiler bakacaklar beyni kurcalatma dediler ama tamirci beyinde sıkıntı var dediler

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar durduk yere esc ,yokuş kalkış ,enjektör egzoz emisyon kontrol ediniz die 4 tane hata verdi araç yığılıp kalıo akü değiştirdim serviste manyetik sinyal tutucu die arıza verdi onuda değiştirdim yine de olmadı neyden olabilir

Öncelikle araç yigilip kalıyor ve vites gecisleri de hissedilir şekilde kavramada tutarak degistiriyorsa; enjektor, mazot pompasi gibi parcalardan kaynaklanabilir. Bu arizanin 3 sene önceki bana maliyeti 5.500 TL. Tavsiyem ısı bilen bir yere yaptirin akabinde daha büyük masraf acar başıniza.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ek olarak bu olay durduk yere olmaz. Eğer enjektör kaynaklı ise kesinlikle yakıt aldığınız yeri değiştirin. Farklı bir sensor vs hatasi gibi bir durum varsa da kendinizi çok sansli sayin basit bir arıza değil çünkü.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

karasukrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 yıldır aracıma opetten başka yakıt almıyorum beyni arızalı dediler beyinciye gitti kurcalatma dediler ama denize düşen yılana sarılıyo yarın haber gelicek bakalım

karasukrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun çözüldü arkadaşlar ikinci el beyin alındı 1250 tl 4 5 gündür kullanıyorum sıkıntı yok

Clio4 kullanıcısı

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Bendede verdi ay ı hatayı çözüm bulabildinizmi bobin buji değiştirdim.