R-link2 navigasyon harita ücretsiz güncelleme

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kendime göre dosyaları ayarladım.
Harita uygulaması orjinale dönme
Harita Dosyaları orjinale dönme
v9 geçiş
Harita uygulaması Patch
Güncel harita dosyaları

2-3 saat sürecek gibi.

rnlC3n.png

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Kendime göre dosyaları ayarladım.
Harita uygulaması orjinale dönme
Harita Dosyaları orjinale dönme
v9 geçiş
Harita uygulaması Patch
Güncel harita dosyaları

2-3 saat sürecek gibi.

rnlC3n.png
Merhaba.
Bir arkadaşımız yazılım versiyonu ve ön yükleme sürümü ve diğer şeyler uyumlu olduğu halde yazilım yüklemesi tamamlanmamış ve ekran kararmış.Kanalımda yorumlarda bahsetmiş bundan.
Aman dikkat edin.Uyumlu olsa da sıkıntı yaşayan olmuş maalesef.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.
Bir arkadaşımız yazılım versiyonu ve ön yükleme sürümü ve diğer şeyler uyumlu olduğu halde yazilım yüklemesi tamamlanmamış ve ekran kararmış.Kanalımda yorumlarda bahsetmiş bundan.
Aman dikkat edin.Uyumlu olsa da sıkıntı yaşayan olmuş maalesef.

Hakan Bey,

Teşekkürler uyarınız için.

Ben de dün sizin videoları izlerken gördüm. Youtube'da yorum da yazdım o kişiye. Gelecek cevaba göre ilerleyecektim. Biraz daha yapanların yorumlarını okuyup karar vereceğim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hakan Bey,

Teşekkürler uyarınız için.

Ben de dün sizin videoları izlerken gördüm. Youtube'da yorum da yazdım o kişiye. Gelecek cevaba göre ilerleyecektim. Biraz daha yapanların yorumlarını okuyup karar vereceğim.

Rica ederim.Aslına bakarsanız V8 ile V9 arasında çok büyük farklar yok.Karar verirken bunu da değerlendirmekte fayda var.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rica ederim.Aslına bakarsanız V8 ile V9 arasında çok büyük farklar yok.Karar verirken bunu da değerlendirmekte fayda var.
Bir yandan da farklar videonuzu bekliyordum. Hiz farki var diyordunuz. Gerci v8'den memnunum ben biraz daha bekleyeyim.

Pixel 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

A{Y}D{I}N

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Merhabalar Hakan Bey

paylaşımlarınız çok güzel bu nedenle çok teşekkürler size bir sorum olacak kullamakta olduğum rlink sürümü 7.0.24.126 v9 ile arasında ne gibi farklar var ?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Aslında v7 ile v8 arasındaki farklar ile çok büyük bir farklılığı yok.O yüzden videoyu izlemenizi tavsiye ederim.Videoda v8 ile arasındaki farklardan bahsetmiştim.

Bu videoda olandan farklı olarak,klima menüsüne ulaşmak için daha kolay kullanılabilen bir üçgen menü açma widget'ı var.Klima menüsünde fan hızı ile diğer kumandalar yer değiştirmiş.V8'den daha hızlı.Sayfa üzerindeki bazı uygulama kısayollarının sembolleri değişmiş.
Onun dışında çok büyük bir fark yok.

yavuzdilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba

Aracımdaki 8.7 rlink2 cihazımın haritası 2017 yılına aittti güncelleme için renault toolbox dan gerekli yönergelerle güncellemelere baktım harita güncelleme vardı fakat 80 euro gibi bir ücret gözüküyordu. Satın almayada izin vermiyordu.Sonrasında araştırdığımda 2019 haziran ayına ait ücretsiz güncelleme haritasını buldum ve yükleme işlemini bugün gerçekleştirdim. Şu anda harita sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve Manisada oturuyorum burdan İstanbul için rota girdiğimde yeni otoban üzerinden yönlendirme yapıyor.Yani güncellem gerçekleşmiş.

Bu yüklemeyi yaparken izlediğim yol hakkında türkçe kaynak olmadığından nasıl yapıldığını translate ederek yapmaya çalıştım. Birkaç problem yaşasamda sonunda hallettim. Yapmak isteyen arkadaşlarada en azından uğraşmamaları adına ne yaptığımı yazmak istedim umarım ihtiyacı olan arkadaşların işine yarar.

Öncelikle ben 16gb kullandım bir flasha veya sd karta ihtiyacınız var. Bu sürücüyü fat32 formatında formatladım.

Formatladığım flashın içine R-LINK adında bir klasör oluşturdum.(büyük harflerle ve aynen yazdığım gibi olması önemli)

Sonrasında bu flashı arabanın usb portuna taktım. Arabayı çalıştırarak yaptım ve biraz bekledim kartı gördü içinde oynatılacak dosya yok mesajını vs gördüm.

Aşağıdaki dosyalardan aracımın R-link versiyonuna uygun olan dosyayı linkten indirdim.

Ve versiyonuma uygun indirdiğim dosyayı ilk başta Oluşturduğum R-LINK klasörü içine kopyaladım.

Araca gidip Usb ye bağladıktan sonra ekranda haritalar ile ilgili güncelleme olduğu kabul edip etmediğimi vs sordu bunlara evet dedim onayladım ve bir güncelleme yaptı bu ilk yüklemeydi bu işlem sonunda haritanız hala eski harita ve navigasyon sıkıntısız çalışıyor. Bu işlemide yaparken arabanın çalışıyor olması önemli herhangi bir şekilde ekranın kapanmaması adına.(İşlemler bittiğinde günceleme sonrası R-link kapanıp açılınca uygulamanın yüklenmesi ile ilgili soruya evet cevabı verdim tekrar R-link açılıp kapanınca flash bağlı olduğu için aynı işemler başa dönmüş oluyor. İlk etapa güncelleme var yapıyımmı diye soruyor buna hayır diyip flashı söküp aldım.

Sonrasında https://mega.nz/#F!nsMFlY7A!ezhCd10l0qTFZkj8qvd7WA bu linkten haritayı indirdim 6gb lık bir dosya

İndirme işlemi sonrası Flashın R-LİNK klasörü içindeki dosyaları silip İndirdiğiniz dosya içindeki R-LINK altındaki dosyaları kopyalayıp yapıştırdım.

Araca gidip flashı taktım yine mevcut güncelleme vs sorularına evet dedim. (İlk yaptığımda dosya bulunamadı dedi fakat ben mac pc kullanıyorum dosyaları onunla kopyalamıştım sonrasında kesinlikle windows bir pc yle işlemlerin yapılması gerektiği yazıyordu windows ile flash içindeki R-LINK klasörü içeriğini silip tekrar indirdiğim dosyaları attım. Mac ile attığımda aynı dosyaları 2 defa atmış ve bir dünya farklı dosyada vardı klasör içinde.Windows ile attığımda sadece indirilen dosyalar atıldı)

2. denememde güncelleme vs sorulara evet dedim ve önce ayıklanıyor sonra yükleniyor kısmı başladı ve bu işlem yarım saat sürdü.

Yarım saat sonunda işlem bitti ve kaynak içindeki güncel dosyalar silinsinmi diye bir soru sordu onada evet dedim ve güncel harita geldi.(Burasıyla alakalı yapanların yorumlarında harita epey zaman gelmiyor yuvarlak dönüyor gibi yorumlar vardı ama benim harita hemen geldi. Dosya boyutu uzun olduğundan yükleme işlemi biraz uzun sürüyor ve bu esnadada arabanızın hep çalışır olması önemli.

Yapmak isteyen arkadaşlar için umarım yardımcı olur. İşlemleri yaparken indirdiğiniz dosyalara araç versiyonuna vs dikkat edin yanlış bir işlem aracın navigasyonunu kullanılamaz hale getirebilir.

Bu arada kaynak olarak kullandığım linkte burada: https://lookaside.fbsbx.com/file/Tu..._27XuEPXoyC8TnsodJkHUQpq3oHzVMV9QZs3h0c9NMWP5

Orjinale dönmede yapılıyor ona ait indirme dosyasıda mevcut kaynakta.

Harita içinde POI ler yok

Kolay gelsin..

merhaba,
bu yönergeler ile harita dosyasını kurdum ve sorunsuz kullanıyorum. emeğinize sağlık.
ancak şimdi v9 kuracağım ve sormak istediğim bu yüklediğimiz dosya crakli dosya mıdır? v9 kurmadan önce forumdaki crack kaldırma işlemlerini yapmamız gerekiyor mu? yoksa hiçbir işlem yapmadan direk olarak v9 dosyalarını kurabilir miyiz? malum Befe beyin bahsettiği bazı sorunlar yaşanıyormuş.
yorum ve yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
herkese saygılar...

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.V9'a geçmeden önce crack'li haritayı kalfırmanız ve orjinale dönmeniz gerekiyor.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
merhaba,
bu yönergeler ile harita dosyasını kurdum ve sorunsuz kullanıyorum. emeğinize sağlık.
ancak şimdi v9 kuracağım ve sormak istediğim bu yüklediğimiz dosya crakli dosya mıdır? v9 kurmadan önce forumdaki crack kaldırma işlemlerini yapmamız gerekiyor mu? yoksa hiçbir işlem yapmadan direk olarak v9 dosyalarını kurabilir miyiz? malum Befe beyin bahsettiği bazı sorunlar yaşanıyormuş.
yorum ve yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
herkese saygılar...
Sonu original.zip ile biten yazılım sürümünüze uygun crack kaldırma dosyasını kullanmanız gerekiyor.