Lastikle ilgili

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Michelin Pilot Spor 4 almayı düşünüyorum.
Aracın orjinal ölçüleri 225 45 r19 ama bu lastiğin bu ölçülerdeki olanının yanında 225 55 r19 olanıda var fiyat olarak da daha uygun. Aradaki fark nedir alsam uygun olmama gibi bir durum oluşur mu?

hamemo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam aşağıdaki linkten lastik ebatı uygunluğu ile ilgili hesaplama yapabilirsiniz.

https://www.deltalastik.net/icerik.asp?inf=24

Sizin değiştirmek istediğiniz lastik değerleri ile orijinal lastik ebatları arasındaki sapma oranı %6.

%3'ten fazla sapma tavsiye edilmiyor.

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik dış çapı %6 üzerinde artıyor. Yanak kalınlığı da %20 üzerinde artıyor. Pek tavsiye edilecek bir durum değil.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik çevresi boyu sadece 4cm artıyormuş çok zararı olmaz diyorlar ama bilemedim siz de olmaz diyorsunuz ?! :S

idemo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
45 yanak olan muhtemelen ara model olduğu için pahalı. Ayrıca konforsuz da. 55 yanak olan hem daha ucuz olduğu için hem de aracı daha güzel gösterdiği bazen tercih ediliyor. Facebook grubunda kullananlar var, sürtme yapmıyor deniliyor ama aynı zamanda aracı hantallaştırıyor diyen de var.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
45 yanak olan muhtemelen ara model olduğu için pahalı. Ayrıca konforsuz da. 55 yanak olan hem daha ucuz olduğu için hem de aracı daha güzel gösterdiği bazen tercih ediliyor. Facebook grubunda kullananlar var, sürtme yapmıyor deniliyor ama aynı zamanda aracı hantallaştırıyor diyen de var.

Sürtme yapmaz zaten herşey için bol bol yer var maşallah nasıl yaptılarsa yerden kısmamışlar. Güzel görünmesinden ziyade konfora faydası olurmu diye düşünüyorum çünkü araba çok sert, amortisörleri zaten sert bide 19jant 45 yanak lastikle hepten takır tukur, o yüzden belki konfora da katkısı olur diye 45 değil 55 düşünüyorum yoksa hantallaştırcağını sanmıyorum zaten öyle ahım şahım performansı olan bir araç değil.

idemo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konfor artıyor kesin.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konfor artıyor kesin.

Şimdi çok kararsız kaldım, 225 45 r19 mu 225 55 r19 mu bide Michelin Pilot Sport 4 nasıl olur ondan da emin değilim eski lastiklerim yüzünden aracıma zaten zarar geldi. Eski lastiklerim çok uzun ömürlü ama hamuru sert galiba trafikte ani fren yapınca durmak yerine kaydı.

Son düzenleme:

hamemo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi çok kararsız kaldım, 225 45 r19 mu 225 55 r19 mu bide Michelin Pilot Sport 4 nasıl olur ondan da emin değilim eski lastiklerim yüzünden aracıma zaten zarar geldi. Eski lastiklerim çok uzun ömürlü ama hamuru sert galiba trafikte ani fren yapınca durmak yerine kaydı.

Merhaba hocam, ne yaptınız? Lastik tercihiniz nasıl oldu?

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba hocam, ne yaptınız? Lastik tercihiniz nasıl oldu?

Şuanki lastiklerimde yeni daha birkaç bin km yaptım sadece konforundan şikayetçiydim ama zaten en fazla bir aya kadar kışlıklara geçeceğim diye şuanlık lastik değişimi yapmadım ama bundan sonra kesinlikle pilot sport 4'e 45 yanak yerine 55'e geçiş yapacağım. Ayrıca 45 yanak spor otomobil lastiği geçerken 55 yanak olanı pilot spot 4 SUV olarak geçiyor ve nerdeyse lastik başına 500-600 lira daha uygun.