R link Navigasyon sistemi sorun

Asad06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar iyi gunler benim Renault kangoo 2015 model kamyonetim var Rlink navigasyon sistemi var benim cozemedigim bir sorun var ekran calisiyor ama alttaki cevirme dugmeleri bazen calisiyor bazen calismiyor muzik kesiliyor calismiyor ama ekran calisiyor dokunmatikde hicbir sorun yok ama kontrol olan yerde cd takiyorum cd donuyor okuyor ama calmiyor bloke olmus oluyor park lambalari yaktigimda teyibin dugmeleri yanmiyor belli bur sure sonra kendi kendine geliyor 1 saat sonra bazen gelmiyor geldiginde muzik dinliyorum kontagi kapatip kitliyorum icindeyken tekrar aciyorum ama ayni donme sorunun tekrar yapiyor ekranda bir sorun yok cd koydugum yerde calismadiginda sanki calisiyormus gibi tikirtilar geliyor usb taklili sd card takili sokup taktigimda goruyor ama okumuyor renault servisinede sordum guncelleme dediler ama o da olmadi ayni sorun devam ediyor kendi kendine gidip geliyor bu konu hakkinda bana yardimci olabilecek bir arkadas varmi bilgili olan arastirmalarima gore bu r link 3 parcadan olusuyor ekran lcd ve bir modul bunun sebebi sorun hangisidir sizce arkadaslar sonucta hepsini degistirmem cok param gidecek basina gelen bir arkadas varmi bu olayi?

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul

Asad06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rlink versiyonu güncelmidir ?

Aşağıdaki linkten kontrol edip güncelleme ile tekrar deneyebilirsiniz. Ama öncelikle bilgisayar üzerinden backup almanızda fayda var.

https://easyconnect.renault.com.tr/software-upgrade/r-link-evolution

Guncel versiyonu suan icinde yuklu olan eski uygulamalarim felan vardi yeni yukleme yapinca gitti bir sorun var ama neresinde cozemedim gitti

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Birde Rlin store dan bakıp kart ile senkron ettiniz mi ? O sebeple bir sıkıntı olabilir müzik için. Işıkların yanıp yanmaması Rlinkten bağımsızdır diye düşünüyorum.

Asad06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde Rlin store dan bakıp kart ile senkron ettiniz mi ? O sebeple bir sıkıntı olabilir müzik için. Işıkların yanıp yanmaması Rlinkten bağımsızdır diye düşünüyorum.
Senkronize yaptim gelmedi 2 3 gundur sorun yoktu bu gun tekrar calmamaya basladi kendi kendine geri geliyor sonra geri gidiyor anlamadim guncellemeyide yaptim sorunuda cozemedim beyni hangisi hangi modulde sorun var bilgisayara bagladigimda sorunu verirmi sizce?

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Senkronize yaptim gelmedi 2 3 gundur sorun yoktu bu gun tekrar calmamaya basladi kendi kendine geri geliyor sonra geri gidiyor anlamadim guncellemeyide yaptim sorunuda cozemedim beyni hangisi hangi modulde sorun var bilgisayara bagladigimda sorunu verirmi sizce?

Açıkçası bilemedim. Benim R-link te sorunlar başlamıştı yedeklerden dönerek hallettim. Haritanın 10.45 versiyonu çıkmış Tomtom sayfasında 500- 600 TL olarak opsiyonlu fiyat var ama dışarıda daha uyguna bulunabiliyor plug-play şeklinde oluyor.

Bende 2017 veya 2018 de aldığım kartı sıfırladım ama yedeği geri yükleyemedim ( SD Kartı formatlamıştım eski kartı hallettim ama sonraki aldığımı güncelleyemedim ) .Şimdi acele etmiyorum ama belkide alırım 2020 haritasını.

Asad06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açıkçası bilemedim. Benim R-link te sorunlar başlamıştı yedeklerden dönerek hallettim. Haritanın 10.45 versiyonu çıkmış Tomtom sayfasında 500- 600 TL olarak opsiyonlu fiyat var ama dışarıda daha uyguna bulunabiliyor plug-play şeklinde oluyor.

Bende 2017 veya 2018 de aldığım kartı sıfırladım ama yedeği geri yükleyemedim ( SD Kartı formatlamıştım eski kartı hallettim ama sonraki aldığımı güncelleyemedim ) .Şimdi acele etmiyorum ama belkide alırım 2020 haritasını.

Benim sorunum uygulama degil calisma sisteminde sorun var bazen muzik caliyor bazen ise hicbirsey calmiyor ekranvar goruntude sorun yok ama muzik caiyor radyoya gecmiyor cd takiyorum cd okuyor yani donuyor icinde ama calmiyor belli bir sure sonra geliyor ve tekrar aractan indigimde kapattiktan sonra tekrar calmiyor bazende direk caliyor anlamadim giti bu ise

Asad06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar bu sorunu cozdum teyp degistirdim olay duzeldi sukur biraz masrafli oldu ama kurtuldum bu dertten