Android Auto bildirimleri İngilizce okuyor !!!

fatli58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar;
2016 Megane 4 HB 1.5 dci / edc aracımda Android Auto, son 1 yıldır whattsapptan ve smsten gelen bildirimleri İngilizce okumaya çalışıyor ve haliyle de saçmalıyor, geçen seneye kadar gelen bütün bildirimler Türkçe idi ama muhtemelen gelen güncellemelerle artık İngilizce oldu, bildirimleri İngilizce okuması haricinde sesli komutlarda vs. bir sorun yoktur, navigasyon ve spotify türkçe komutlarla çalışıyor, bu bildirimleri ingilizce okuma sorununu çözebilen arkaraşlar var mı?
İtalya forumlarında da bu sorun olmuş, kimisi tlf.dan google daki bütün güncellemeleri kaldırın, tlf. yeniden başlatın düzeldi gibi şeyler yazmış ama ne yaptıysam çözemedim...

buraksoylu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefonunuz xiaomi mi ? Aynı problem bende de var .

fatli58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam, tlf. samsung A50, bu sorunun tlf. ile alakalı olduğunu düşünmüyorum, sanki google ile alakalı...

buraksoylu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eğer çözüm bulabilirsen yazar mısın ? Bende bu problemi çözmeye çalışıyorum.

kemalu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yabancı bir forumda okumuştum aynı sorun onlarda da varmış, anlaşılan Googleın bir hatası. Çözümü telefonun dilini abd ingilizcesi olarak ayarlayın düzeliyormuş. Ama normal kullanım için yine Türkçe'ye çevirmeniz gerekecek

kemalu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha kolay bir yol daha var, Google Play'e gitmek, Google'ı aramak ve kaldırmayı tıklamak. Tüm güncellemelerin kaldırılacağını ve fabrika ayarlarına döneceğini, otomatik güncellemelerin kurulumunu devre dışı bırakmanız gerektiğini, aksi takdirde güncelleneceğini ve sorunun geri geleceğini söyleyen bir mesaj görünecektir. Yani play store dan Google ı kaldır telefonu aldığında üzerinde bulunan ilk sürüme dönsün ve otomatik güncelleme kapalı olsun yoksa Google yine son versiyona güncellenir

fatli58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha kolay bir yol daha var, Google Play'e gitmek, Google'ı aramak ve kaldırmayı tıklamak. Tüm güncellemelerin kaldırılacağını ve fabrika ayarlarına döneceğini, otomatik güncellemelerin kurulumunu devre dışı bırakmanız gerektiğini, aksi takdirde güncelleneceğini ve sorunun geri geleceğini söyleyen bir mesaj görünecektir. Yani play store dan Google ı kaldır telefonu aldığında üzerinde bulunan ilk sürüme dönsün ve otomatik güncelleme kapalı olsun yoksa Google yine son versiyona güncellenir

Hocam deneyeceğim, verdiğiniz bilgi için teşekkürler...

buraksoylu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu çözümü deneyen oldu mu arkadaşlar ?

fatli58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam şöyle denedim, uygulamalardan google daki bütün güncellemeleri kaldırdım ve otomatik güncellemeleri kapattım, tlf.u kapatıp açtım yine aynı, birşey değişmedi...

kemalu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam şöyle denedim, uygulamalardan google daki bütün güncellemeleri kaldırdım ve otomatik güncellemeleri kapattım, tlf.u kapatıp açtım yine aynı, birşey değişmedi...

Uyugulamalarınızdaki bütün uygulamaların güncellemelerini diyorsunuz sanırım. Hayır sadece playsore u açın, arama bölümüne Google yazın, ve bulduğunuz Google uygulamasını tıklayın (Google ile başlayan diğer uygulamalar değil! sadece Google) tıkladığınızda yeni bir uygulama olsa yükle seçeneği çıkar ama bu zaten yüklü olduğu için kaldır ve aç seçenekleri olacak, siz kaldıra basacaksınız. Ve öncekipostta belirtilen tarifler....