R19 1.6 Enjeksiyonlu Buji Seçimi Hk.

mert_er7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Aracımın bujilerini değiştireceğim fakat arada kaldım
7700500168 - No'lu çift tırnak bujimi
7700500155 - No'lu tek tırnak bujimi
Bizim araçlar için daha uygun ve sorunsuz olur. Aracı ilk aldıgımda uzerınden çift tırnak cıkmıstı ve parçacı bana tek tırnak vermişti. Tabi eski sahibi çift tırnagı dogru dıyemı yoksa tercıhen mı taktı bılmıyorum. Sorunumsa araç arada stop edıyor muhtemel sorun ısı müşürü fakat bujileride yenileme ve hazır yenılerken max. verim alıcagımı takma derdındeyım. Teşekkurler

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba tavsiyem araçta LPG var ise iridyum buji kullanın ve stop etme nedenini tespit edin . Fazladan çekilen havada stop ettirebilir. ( emme manifold contasi yırtık ise yada kirli gaz kelebeği gibi )

mert_er7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Yorumunuz için tesekkurler. İrdyum bujiyi bende düşündüm fakat uyumlu olan buji kodunu nette bulamadım bılgı kırlılıgı kafa karıstırıcıydı. Buji kodunu bulabılecegım yardımcı bır kaynak vs bılıyormusunuz?

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
hocam açıkçası sanayide reno parçacısına 1.6 enjeksiyonlu r19 bujisi lazım diyorum veriyor seti 60 lira. 0.5 sentil ayarlayıp takıyorum. iridyum buji pahalı olur. istop etme nedenini iyi araştırın. bende de vardı subap ayarı bozulmuş ondan yapmış. sonra araç hava alıyormuş hortumları söktüm taktım düzeldi. ölük buji de rölanti dalgalanması yaptırıp istop ettirebilir.

mert_er7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam aslında ilk bujileri bende parçacıdan dırek aldım ama bu sefer yukarıda belırttıgım tek ve cıft tırnak farkı cıktı. Birde işin aslı parçacılarda özellıkle 15tl cıvarı satılanların cok fazla sahte oldugunu okuyunca buji market(resmi distirbitörden alma eğilimine girdim orjinallinden emin olabılmek içim:) Subap ayarı yenı yapıldı guvendıgım bır usta tarafından. İşin aslı ben stop etme sorununu ısı müşürü ve dedıgınız gıbı hava baglantı elemanlarındakı kacaklara baglıyorum bakalım araştırıp çözücez inşallah. Yorumunuz ıçin teşekkurler

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
Hocam aslında ilk bujileri bende parçacıdan dırek aldım ama bu sefer yukarıda belırttıgım tek ve cıft tırnak farkı cıktı. Birde iÅŸin aslı parçacılarda özellıkle 15tl cıvarı satılanların cok fazla sahte oldugunu okuyunca buji market(resmi distirbitörden alma eÄŸilimine girdim orjinallinden emin olabılmek içim:) Subap ayarı yenı yapıldı guvendıgım bır usta tarafından. Ä°ÅŸin aslı ben stop etme sorununu ısı müÅŸürü ve dedıgınız gıbı hava baglantı elemanlarındakı kacaklara baglıyorum bakalım araÅŸtırıp çözücez inÅŸallah. Yorumunuz ıçin teÅŸekkurler
estağfurullah hocam yardım etmeyi severim. bujiyi hangi sitelerden alıyorsan söyle bende bir kaç hafta sonra motoru rektefe ettireceğim (1000 kmde bir litre civarlarında yağ yakıyor). yeni motora düzgün buji takalım. bu aralar benim araba da soğukken stop ediyor kesin bujileri yağlamıştır.