Edc fluance vites kutusu arızası

okan2327

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba değerli forum üyeleri. Aracım 2014 edc 1.5 fluance yaklaşık 1 yıldır bende araç bugün araç vites kutusu kontrol ettiriniz arızası verdi. Araç ilk arızada 1 vitese geçmiyordu. Kontak kapatıp biraz bekledikten sonra vites 1 geçmeye başladı fakat 3 ve 5 geçmiyor şimdi bu vitesleri direk atlıyor. Nedir bu sorun bilgisi olan var mı. Şimdiden teşekkürler

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk ve en yaygın olan problem bitmiş aküdür. Edc beynine yeterli güç sağlayamazsa oda vitesleri geçiremez ona baktırın. Eğer aküde sıkıntı yoksa kavramanız bitmiştir değiştirmeniz gerek takımı 7-8bin tl arasında kavramanın işçilikle 10-12bin sıkışmıştır.

okan2327

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk ve en yaygın olan problem bitmiş aküdür. Edc beynine yeterli güç sağlayamazsa oda vitesleri geçiremez ona baktırın. Eğer aküde sıkıntı yoksa kavramanız bitmiştir değiştirmeniz gerek takımı 7-8bin tl arasında kavramanın işçilikle 10-12bin sıkışmıştır.

Bugün oto sanayiye gittim. Vites tanıtımı programlama yapıldı tekrardan değerler düzeltildi. Şimdilik düzeldi. İleride sıkıntı olmaz inşallah. Aynı sorun yaşayan olabilir. Bu şekilde benim aracım düzeldi. Bir müddet daha aracı deneyip tekrar dönüş yapacağım.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün oto sanayiye gittim. Vites tanıtımı programlama yapıldı tekrardan değerler düzeltildi. Şimdilik düzeldi. İleride sıkıntı olmaz inşallah. Aynı sorun yaşayan olabilir. Bu şekilde benim aracım düzeldi. Bir müddet daha aracı deneyip tekrar dönüş yapacağım.

Yazılım da bu işin bir nevi çözümü fakat uzun vadeli olmuyor malesef. Ama umarım sizde tekrar sorun yaratmaz. Bende bu araç varken ortalama 3 ayda bir kalibrasyon yaptiriyordum son verdiği arıza 3-5 gecmeme/atlama sorunuydu kontak kapa aç yapınca duzelmisti ama ben her ihtimale karşı yazılım ile duzelttirmistim. Ek olarak benim araç 150.000 e dayanmisti ve lifte aldigimizda kecelerden yağ kacirdigibi gördük. Keceler ucuz fakat iscilik inanılmaz pahalı neredeyse bütün şanzıman sokuluyor o kece için o yüzden ben riskine girmeden satmistim aracı fakat hala kullanılıyor 190.000 civarina geldi ve sanzimanda bir sorun yok bir kere elektronik arıza verdi cihazla bağlanıp ayar yapıldı ve hala çalışıyor.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com
 iPhone'umdan gönderildi.

Recep20

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Merhaba, sanayide işlem ne kadar sürdü ve ne kadar tuttu acaba

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Programlamaya yani ogretmeye bildiğim kadarı ile araç yetkili servis bakımlı ise rica ettiginizde yapıyorlar özel servislerde 200-300 lira arası bi ücret ister işlem 10 dakika sürmüyor ama yaptiran arkadaş net rakamı verecektir.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aküyü şarj edin. Vites kutusu yağını değiştirin.

Merhaba değerli forum üyeleri. Aracım 2014 edc 1.5 fluance yaklaşık 1 yıldır bende araç bugün araç vites kutusu kontrol ettiriniz arızası verdi. Araç ilk arızada 1 vitese geçmiyordu. Kontak kapatıp biraz bekledikten sonra vites 1 geçmeye başladı fakat 3 ve 5 geçmiyor şimdi bu vitesleri direk atlıyor. Nedir bu sorun bilgisi olan var mı. Şimdiden teşekkürler

okan2327

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

En fazla 20 dk sürecek bir işlem. Ben 300 TL ödedim. Sorunum şuan için çözüldü. Ustamdan edindiğim bilgiye göre artık doğru yanlış siz karar verin. Eğer şanzıman beyni veya kavrama gitmiş ise bu programlama dahi sonuç vermiyor. Benim tavsiyem bu arızayı gördüğünüz an sanayiye gidin. Yoksa çok maliyetli işlemlerden bahsediliyor.

okan2327

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aküyü şarj edin. Vites kutusu yağını değiştirin.

Aküm yeni tekrar kontrol ettireceğim mutlaka. Vites kutusu yağını dediğiniz gibi değiştirmek benimde aklımdaydı en kısa zamanda planım yagını değiştirmek olacak.

okan2327

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazılım da bu işin bir nevi çözümü fakat uzun vadeli olmuyor malesef. Ama umarım sizde tekrar sorun yaratmaz. Bende bu araç varken ortalama 3 ayda bir kalibrasyon yaptiriyordum son verdiği arıza 3-5 gecmeme/atlama sorunuydu kontak kapa aç yapınca duzelmisti ama ben her ihtimale karşı yazılım ile duzelttirmistim. Ek olarak benim araç 150.000 e dayanmisti ve lifte aldigimizda kecelerden yağ kacirdigibi gördük. Keceler ucuz fakat iscilik inanılmaz pahalı neredeyse bütün şanzıman sokuluyor o kece için o yüzden ben riskine girmeden satmistim aracı fakat hala kullanılıyor 190.000 civarina geldi ve sanzimanda bir sorun yok bir kere elektronik arıza verdi cihazla bağlanıp ayar yapıldı ve hala çalışıyor.

Merhaba verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Söyledikleriniz düşündüğüm takdirde bence haklısınız. Daha dikkatli davranıyorum bende. İnanınki dükkana ilk girdiğimde söylenenlerden ve içerde gördüğüm 4-5 fluance’in 2-3 bu tarz arza verdiğini ve masraflarını görünce. Programlama ile düzelmiş olmasına ve birdaha bu sorun ile karşılaşmamak için aracımın kiymetini daha çok anladım. Otomatik vitesin ne kadar rahatlığı ve kolaylığı olsada bir o kadarda maliyeti olabiliyor bunu daha iyi anladım.