Gündüz ledleri ve makyajlı kasa ledli stoplar

jandarma156

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rica ederim. Faydasi oluysa ne güzel :)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aylar süren serüvenin sonuna geldim. Epey masraflı oldu ama değdi. Araca direk entegre marşa basınca yanan orijinal gündüz ledleri (350TL), tüm aydınlatmalara led ampul (H7 uzun kısa H11 sis ve Dipsiz led) uygulaması( 600TL). Dipsiz ledleri yalnızca gündüz aydınlatması değil, plaka ve araç içi aydınlatmalarda hatta bagaj ve torpido (dipsiz mekik ampul) dahil uyguladım 2 defa da iç sigorta yandı ek bilgi olsun. Led ampullerin tamamı niken marka dipsizler de dahil. Evet asıl masraf kısmı led stoplar ama inanın aracı çok değiştirdi. Şu an yeni depolarda stoğu var led stopların. Ben renault sersivinden aldım takım (2250TL) halinde, araçtan gelen soket uyumsuz soketçiye gittim 120TL de o aldı sonra elektrikçime gittim 80TL de o aldı. Soketçi tanıdık olmadığı için biraz acımasız fiyat çekti. Tabi önceki stoplarım da boşa çıktı isteyen olursa belirtsin :). Son olarak iki aksesuar ekledim. Birincisi megane 4 jant kapakları (160TL), ki harika oldular tavsiye ederim kara jant yıldız şeklindeyse. ikincisi de köpek balığı anteni (45TL) o da ayrı hava kattı. Anten alırken altı siyah silikonlu kaliteli olanlarından tercih edin. Fotoğraf eklemek istedim ancak nereden oluyor bulamadım yardım ederseniz eklerim. Fiyatlar bu şekilde, son olarak gündüz ledleri için de tampon indirilirken 100 lira daha verdim. Biraz zaman geçsin 18 veya 19 jant da ekleyeceğim (lastiklerim yeni kıyamadım). Saygılar.

oquzhane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
Yarın bir aksilik olmaz ise siparişini verdiğim gündüz ledleri ve ledli stop grubunu serviste taktıracağım.

Gündüz ledleri : 300,00 tl
Ledli stoplar : 1.350,00 tl
Gündüz ledleri icin tesisat : 380,00 tl

Ürünler dün akşam gelmiş servise bugün uğradım fakat yoğunluktan takamadik. Kısmetse sabah erkenden bu ise koyulup değişimi yapacağız. Önceki ve sonraki resimleri de yine paylaşıyor olacağım. Stop grubunun soketleri eski ve yeni nesil farklı olduğundan tesisatı komple değiştirmeden sadece soket girişlerini kesip ledli stoplara uygun soketler ile değiştireceğiz. Kendi araçlarını da bu şekilde yapmışlar. Servis dışında ledli stopların sadece sağ ve sol ( dışlar icin içleri ayrıca satıyorlar ) 1.000,00 tl istediler. Yaptırmak isteyen arkadaşlara fikir olur en azından.

Stoplar;

96d4ad39b5cb430bb0feeae71e43c56a.jpg

3c79aa36a2c3a70c643726ea5292c41c.jpg

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

merhaba farları şuanda temin edebilir miyiz edebilirsek nereden ve 2014 fluence uyumlu mu?

surmeneli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 Model Fluence Touch Plus aracıma gündüz led far takmak istiyorum (makyajlı kasa sis farı üstüne takılacak). Gündüz ledleri satın aldım. Trabzon'da bu işi yapacak bildiğiniz iyi bir usta var mıdır?

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gündüz ledi için DRL controller dışında yapmak isteyen yardıma ihtiyacı olan arkadaşlar elektrik tesisatını anlatabilirim. iyi bayramlar.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 Model Fluence Touch Plus aracıma gündüz led far takmak istiyorum (makyajlı kasa sis farı üstüne takılacak). Gündüz ledleri satın aldım. Trabzon'da bu işi yapacak bildiğiniz iyi bir usta var mıdır?

Orjinale uygun yapmak istiyorsaniz işiniz zor malesef zamanında epey ugrastim bu iş için. Öncelikle orijinal gündüz ledi orijinal tesisat alacaksınız ki bu tesisat ile aracinizda sis fari yoksa onu da ekleyebilirsiniz çünkü guznduz ledleri ve sis farlari aynı tesisatı kullanıyor. Şayet aracinizda sis fari var ise gündüz ledleri için tesisat almaniza gerek yok aracinizda tesisat zaten var oluyor. Bunun haricinde aracın sigorta kutusunda drl yani gündüz ledlerinin pinleri veya girişi olması gerekiyor yok ise haricen cekebilirsiniz fakat bu durumda orijinal çalısması kaybolur (orjinalde farlar ve parklar kapalı iken gündüz ledleri parlak yanar park veya kisalar açıkken gündüz ledleei kendini biraz kisar) yani sadece tek bir tonda yanar. Ayrıca kontak ile de calismaz malesef. Orjinale uygun olsun derseniz bu durumda sigorta kutunuzun karailigi yok ise o da değişecek ki ben 3 sene önce çıkmacıdan 1.000 TL fiyat almıştım. Yok bunlar önemli değil direk tak calistir bir şey olsun derseniz arkadaşların bahsettiği gibi modulleri kullanabilirsiniz fakat muayeneye takılma ihtimali var ben zamanında plakalari beyaz yaptığım için kalmistim ne alaka demeyin bıraktılar bende anlamadım. Durum böyle. Ben parklara baglayip kullanmistim gündüz ledleri sigorta kutumda karailigi olmadığından. Muayeneye giderken fisini çekip iptal ediyordum.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orjinale uygun yapmak istiyorsaniz işiniz zor malesef zamanında epey ugrastim bu iş için. Öncelikle orijinal gündüz ledi orijinal tesisat alacaksınız ki bu tesisat ile aracinizda sis fari yoksa onu da ekleyebilirsiniz çünkü guznduz ledleri ve sis farlari aynı tesisatı kullanıyor. Şayet aracinizda sis fari var ise gündüz ledleri için tesisat almaniza gerek yok aracinizda tesisat zaten var oluyor. Bunun haricinde aracın sigorta kutusunda drl yani gündüz ledlerinin pinleri veya girişi olması gerekiyor yok ise haricen cekebilirsiniz fakat bu durumda orijinal çalısması kaybolur (orjinalde farlar ve parklar kapalı iken gündüz ledleri parlak yanar park veya kisalar açıkken gündüz ledleei kendini biraz kisar) yani sadece tek bir tonda yanar. Ayrıca kontak ile de calismaz malesef. Orjinale uygun olsun derseniz bu durumda sigorta kutunuzun karailigi yok ise o da değişecek ki ben 3 sene önce çıkmacıdan 1.000 TL fiyat almıştım. Yok bunlar önemli değil direk tak calistir bir şey olsun derseniz arkadaşların bahsettiği gibi modulleri kullanabilirsiniz fakat muayeneye takılma ihtimali var ben zamanında plakalari beyaz yaptığım için kalmistim ne alaka demeyin bıraktılar bende anlamadım. Durum böyle. Ben parklara baglayip kullanmistim gündüz ledleri sigorta kutumda karailigi olmadığından. Muayeneye giderken fisini çekip iptal ediyordum.

DRL controller bozuluyor tansel bey 3 sene götürüyor bir müddet sonra. Youtube da kendini bişey sanan biri var anlatmamış illa ücret karşılığı yaparım havasında. Ön tamponu indirmek gerek beni çok yordu vidaları sık çıkar vs. bazen birşey ters gidebiliyor.

surmeneli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Gündüz led montajı 8-9 ay önce yaptırdım. Aracımda orjinal sis farı vardı. Ön tampon komple söktük ama gündüz led için tesisat yoktu. Sadece İcon araçlarda galiba tesisat var. Gündüz led için sıfırdan tesisat çektirdim. Elektrikçi usta orjinal soketleri kendi ayarladı. Direk kontağa bağlı şuan gündüz ledlerim. Kontak açınca otomatik olarak tam parlak yanıyor. Parkları yakınca ışık şiddeti biraz düşüyor. Orjinalden farkı yok. Güzel temiz işçiliği olan bir arkadaştı. Trabzon otogarı karşısındaki camii önünde Çolakoğlu Oto Elektrik gittiğim yer.

surmeneli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu işlemlerden sonra tüvtürk muayene de yaptım aracıma. Muayeneden sorunsuz geçti

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu işlemlerden sonra tüvtürk muayene de yaptım aracıma. Muayeneden sorunsuz geçti

Kontaga bagladiysaniz sorunsuz geçer. Fakat parklara baglasarsaniz veya herhangi bir paralel hat olursa geçmiyor.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gündüz led montajı 8-9 ay önce yaptırdım. Aracımda orjinal sis farı vardı. Ön tampon komple söktük ama gündüz led için tesisat yoktu. Sadece İcon araçlarda galiba tesisat var. Gündüz led için sıfırdan tesisat çektirdim. Elektrikçi usta orjinal soketleri kendi ayarladı. Direk kontağa bağlı şuan gündüz ledlerim. Kontak açınca otomatik olarak tam parlak yanıyor. Parkları yakınca ışık şiddeti biraz düşüyor. Orjinalden farkı yok. Güzel temiz işçiliği olan bir arkadaştı. Trabzon otogarı karşısındaki camii önünde Çolakoğlu Oto Elektrik gittiğim yer.

Toplam kaç lira tuttu?