Clio 4 0.9 tce soğuk havalarda silkeleme

Matar1881

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 46000 km de manuel. Motor soğukken özellikle soğuk havalarda dur kalk esnasında silkeleme yapıyor. Motor ısınınca bu durum ortadan kalkıyor. Böyle durumla karşılaşan var mı?

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı araç 88000'de yaz kış ilk kalkış felaket silkelemeli. Servis baskı balatadan yapıyor dedi.

Matar1881

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı araç 88000'de yaz kış ilk kalkış felaket silkelemeli. Servis baskı balatadan yapıyor dedi.
Benim aracım sabah ilk harekette silkeleme yapmıyor daha sonra ki dur kalklarda motor ısınıncaya kadar bazen hafif bazen de sert silkelemeler yapıyor.Bu durum motor ısınınca ortadan kalkıyor.Baskı balatadan yapsa sürekli yapar ve motor ısınınca daha çok yapar diye düşünüyorum.

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynısını servise ifade ettim. Baskı balata üzerindeki tozu sildiği için silkelemeyi kesiyor dedi. Yerse...

Matar1881

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynısını servise ifade ettim. Baskı balata üzerindeki tozu sildiği için silkelemeyi kesiyor dedi. Yerse...
Tozdan mı dediler. İlginçler gerçekten😀
Ben bulamayacaklarını bildiğim için götürmüyorum servise. Buralarda böyle durum yaşayanlardan bilgi alıp gidip direk şu parçayı değişin demek daha mantıklı geliyor.

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tozdan mı dediler. İlginçler gerçekten😀
Ben bulamayacaklarını bildiğim için götürmüyorum servise. Buralarda böyle durum yaşayanlardan bilgi alıp gidip direk şu parçayı değişin demek daha mantıklı geliyor.
büyük ihtimal debriyaj alt merkezinden yapıyor sorunu.clio 4lerde çok oluyor bu sorun

Matar1881

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
büyük ihtimal debriyaj alt merkezinden yapıyor sorunu.clio 4lerde çok oluyor bu sorun
Olabilir çünkü geri vitese takarken de bazen ilk seferde takamıyorum , ayağımı debriyajdan çekip tekrar basınca rahat bir şekilde geçiyor.

mrtcndrn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selamlar; artık sorun mu denir bilmiyorum ama aynı şeyler bende de var aracı sıfır aldım 1,5 senedir kullanıyorum 9000 km'de araç. Bu süreçteki gözlemim motor gerçekten soğuk iken titreme,silkeleme hatta zaman zaman gaz yememe gibi şeyler oluyor. Ancak ısınınca bu sorunların tamamı geçiyor. Geri vitese geçmeme sorunu bende de var onu da genellikle soğukken yaptığını fark ettim. Benzer durumları servise de ilettim ancak onlar da bir sorun görünmediğini normal olduklarını söylediler. Artık takmamaya başladım, sanırım gerçekten soğuk iken motor biraz fazla gürültülü çalışıyor. Son zamanlarda dikkatli ses dinlemeye başladığımda motorda da sabah tık tık tık diye daha gürültülü bir sesle çalışıyor ancak ısınınca geçiyor.

alpkaankrdmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selamlar; artık sorun mu denir bilmiyorum ama aynı şeyler bende de var aracı sıfır aldım 1,5 senedir kullanıyorum 9000 km'de araç. Bu süreçteki gözlemim motor gerçekten soğuk iken titreme,silkeleme hatta zaman zaman gaz yememe gibi şeyler oluyor. Ancak ısınınca bu sorunların tamamı geçiyor. Geri vitese geçmeme sorunu bende de var onu da genellikle soğukken yaptığını fark ettim. Benzer durumları servise de ilettim ancak onlar da bir sorun görünmediğini normal olduklarını söylediler. Artık takmamaya başladım, sanırım gerçekten soğuk iken motor biraz fazla gürültülü çalışıyor. Son zamanlarda dikkatli ses dinlemeye başladığımda motorda da sabah tık tık tık diye daha gürültülü bir sesle çalışıyor ancak ısınınca geçiyor.
Reis olayı çözdüm ben... Kışın Soğuk havanın etkisi var fakat Olay başka... Araca az miktarda gaz verdiğin için Düşük devirde kaldırdığından dolayı oluyor... Araç kitapcığında arabayı 2000 devirde kaldırmamız gerektiği yazıyor... eğer kitapçıkta yazdığı gibi 2000 devirde kaldırırsan... silkelenme-titreme gibi sorunlar olmuyor... koltuk ayarını tekrar yaparsan, araç kalkış sırasında biraz daha fazla gaz verirsen sorun kalmayacaktır.

mrtcndrn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reis olayı çözdüm ben... Kışın SoÄŸuk havanın etkisi var fakat Olay baÅŸka... Araca az miktarda gaz verdiÄŸin için DüÅŸük devirde kaldırdığından dolayı oluyor... Araç kitapcığında arabayı 2000 devirde kaldırmamız gerektiÄŸi yazıyor... eÄŸer kitapçıkta yazdığı gibi 2000 devirde kaldırırsan... silkelenme-titreme gibi sorunlar olmuyor... koltuk ayarını tekrar yaparsan, araç kalkış sırasında biraz daha fazla gaz verirsen sorun kalmayacaktır.

Gaz pedalının ilk kısmı zaten çok hissiz hatta boş gibi. araç biraz da az kalkması için öyle ayarlanmış bence dediğin gibi gaza biraz fazla basmak gerekiyor. birde debriyajın kavraması çok enteresan bu araçta. birden şak diye kavrıyor alt devirde de gaza çok basmayınca alt devir torku nedeniyle birde hava ve motor soğuksa silkeleme yapıyor.