Hararet sorunum var.

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her zaman huyumdur hararet tablosunu devamlı gözlemem.Üç gün önce bir düğün telaşından git gellerden sonra birde baktımki hararet en son çizginin bir altındaki çizginin üstünde....Hemen durup kaputu açtım ve gördümki fan çalışmıyor.Su fokurduyordu.Vel hassıl bir şekilde ve kaloriferide açarak harareti düşürdüm.Suyunu ekledim havasını aldım.Stop ettikten sonra fanı söktüm.

Sorun kömürlerden birinin yuvasında takılı kalmasıymıştık.Kömür temas ettmeyince fanda duruyor.Neyse bir şekilde onuda halledip taktım.
Üç gündür su eksiltme yok,yağa su karışma yok fan çalışıyor.

Ama hararet eskisine nazaran daha yüksek seviyelerde..Eskiden hararet alttan 2 ci ile 3 cü çizgi arasında dururdu.En sıcak yaz gününde dahi 3 cü çizgiyi biraz geçmişti.

Şimdi akşamları serin olduğu halde 3 cü çizgiyi geçiyor.Fan sürekli çalışıyor.

Sorun ne olabilir arkadaşlar?Contayımı yaktıkki?Çekişte performansta sıkıntı yok.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hararet müşürünü bir kontrol ettirin eğer su eksiltme yoksa. Daha önceki aşırı ısınmadan dolayı artık işlevini görmüyor olabilir. Biliyorsunuz müşüre kalibrasyon yapılamıyor değiştirmen gerekiyor. Geçmiş olsun.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Hakkı abiyi dinle...
Geçmiş olsun...

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
quote_icon.png
Htmakina Nickli Üyeden Alıntı

Hararet müşürünü bir kontrol ettirin eğer su eksiltme yoksa. Daha önceki aşırı ısınmadan dolayı artık işlevini görmüyor olabilir. Biliyorsunuz müşüre kalibrasyon yapılamıyor değiştirmen gerekiyor. Geçmiş olsun.

Budur
:eyv

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekür ederim arkadaşlar.Bir baktırayım bakalım sonuç ne olacak....

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Termostatı da değiştirmenizi tavsiye ederim . Soğutma sisteminin en hayati parçalarındandır .

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sanırım eşşeklik bende :).Fan radyatöre üflemelimi yokşa havayı içe dogru çekmelimi?
Galiba havayı çekmesi gerekiyormuş... :)Ben ters bağladım.Şimdi değiştiricem ve bir deniyeceğim bakalım.....İnşallah sorun budur...

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Termostatı da değiştirmenizi tavsiye ederim . Soğutma sisteminin en hayati parçalarındandır .
Valla araç 2.5 senedir bende hiç baktırmadım bile :)Eskisini zaten bilmiyorum.Hala devam ediyoruz.

Ama onuda değiştireyim artık işi şansa bırakmayalım..

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar herşey normale döndü.Sıkıntı fanı ters takmışım. :) Şimdi sorun yok hararet normal...

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Herşey normale döndüyse sıkıntı yok sahi senin sunroof testi ne oldu?