Kasislerde ve kötü yollarda gelen sesler

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimki değişti gram farklılık yok hatta önceki direksiyon kutumda direksiyon daha hafifti:S

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de aynısını düşünüyorum Kubilay. E-postanın sonunda "sorunluysa kabul edip çağırın arabaları sorunsuz olanlarıyla değiştirin" diyeceğim.

Hadi buyurun bakalım ! :soru
Rezalet Kesinlikle Önermem

mondiaynali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yemin ederim Clio aynen bıraktığım gibi devam ediyor.... Arkadaşlar bakın direksiyon kutunuz değişse bile aracı asfalt yolda kullanmıyorsanız ses kesilmeyecektir ben sattım kurtuldum Renault kadar lüzumsuz bir firmaya nasıl bulaştığımı hala anlamış değilim 44.750 tl para saydığım Clio 1.5 dci İcon S&S sıfır arabaya 6000 km zor tahammül edebildim her hafta düzenli olarak servise gitmekten gına geldi artık direksiyon kutusunu değiştiler yine aynıydı göstergelerden kapılardan sesler geliyor 2 aylık arabadan böyle bişey olabilir mi ya o sürekli Cliocuların yerden yere vurduğu boşline denilen Polo varya Clioyu egzozundan çıkarır buna emin olun bu arabadan almayın kimseyede aldırmayın herkese tavsiyem bu yeni alacakların da dikkatine hayatınızın hatasını yapmış olursunuz gidin polo ibiza falan alın hiç değilse kafanız rahat olur satarken de zarar etmezsiniz.

Gurul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Konuyu biraz hortlatmış olacağım fakat 2013 model aracım var kasislerden geçerken kacırtı sesi çıkarıyor. 2-3 kişi binince daha da artıyor ses.

Direksiyon kutusundan kaynakladığını tam olarak tespit edemedim. Acaba süspansiyon da mı sıkıntı var yoksa aşağıdaki arkadaş gibi göstersem mi?

http://www.renaultfanclub.com/megan...esimli-megane-ii-alt-takim-sorunu-cozumu.html

Bence ön ve arka takımlara baktır...

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu biraz hortlatmış olacağım fakat 2013 model aracım var kasislerden geçerken kacırtı sesi çıkarıyor. 2-3 kişi binince daha da artıyor ses.

Direksiyon kutusundan kaynakladığını tam olarak tespit edemedim. Acaba süspansiyon da mı sıkıntı var yoksa aşağıdaki arkadaş gibi göstersem mi?

http://www.renaultfanclub.com/megan...esimli-megane-ii-alt-takim-sorunu-cozumu.html

Genelde viraj lastikleri ve amortisör körüğü içindeki takoz yapabiliyor.

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ben bu konuyla ilgili Youtube videosuna denk gelmiştim ama hem havalardan dolayı hemde müsait olamadığımdan kendi aracımda deneyemedim. İsterseniz bir izleyin belki çözüm olur. Bu ses benim aracımda da var ön tarafta.