Fluence plastık sesleri ve süspansıyondan gelen sesler ...

AhmetVeysel53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracının maşallahı var ahmet. bozuk yolda uzun süre kullanınca ve kapılar çok sert kapatılınca bir iki gün hafif gıcırtı yapıyor sonra kendiliğinden kesiliyor. bende kendimi şanslılar arasında görüyorum
Aynı köyde 2011 Bussines var birisinde araba dışarı bile gıcırtı veriyor valla öyle hor kullanılmış ki bence bu işler birazda araç sahibine bağlı.

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı köyde 2011 Bussines var birisinde araba dışarı bile gıcırtı veriyor valla öyle hor kullanılmış ki bence bu işler birazda araç sahibine bağlı.

Bu olay arac binen kişilerin hayvanligina bagli baska hic biseye degil..

Araci ise koyana kadar gram ses yoktu kapiyi birakiginda kendi otomatik cok rahat bir bicimde de kapanıyordu (sofor kapisi hala oyleyken) diğer yolcu kapilari pat kut kapanıyor arac suan 57 binde 60 bin bakima hem km olarak hem de ay olarak az kaldi. Bu durumlari dile getireceğim hem kapilardan gelen sesleri hem de bu kapilarin yaglanma olayini.
Muhtemelen hizli kapatılmaktan yağsız kaldi.

Tapatalk programından takla atarak gönderildi.

AhmetVeysel53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu olay arac binen kişilerin hayvanligina bagli baska hic biseye degil..

Araci ise koyana kadar gram ses yoktu kapiyi birakiginda kendi otomatik cok rahat bir bicimde de kapanıyordu (sofor kapisi hala oyleyken) diğer yolcu kapilari pat kut kapanıyor arac suan 57 binde 60 bin bakima hem km olarak hem de ay olarak az kaldi. Bu durumlari dile getireceğim hem kapilardan gelen sesleri hem de bu kapilarin yaglanma olayini.
Muhtemelen hizli kapatılmaktan yağsız kaldi.

Tapatalk programından takla atarak gönderildi.
Evet aracı kullananda bütün iş.

Ulusoy61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş bu sorunlara çözüm bulabildiniz mi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sunu farkettim araclardaki donanim farki bizim fluencelerde kapilara net olarak yansimis. Yani icon fluence kapilari cok tok bi sekilde kapanirken joy fluence kapilari bariz sekilde ciliz. Ya kaporta kalinliklarinda fark far ki sanmiyorum o kadar detaya girsinler yada kapi icinde kullanilan pandizot kisminda bi eksiklik var. Veya en aon ihtimal fitiller farkli. Ama net bir fark var.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım 1.5 dci icon+ prestij 2012 model bu sesler benim aracımda da var ön gögüsten gelen sesler ve araç esnediği zaman kağılardan gelen sesler, bunlar kullanılan parçalardan kaynaklı diye düşünüyorum ön gögüs için, kapılardaki esneme sesi de fitillerin eskimesiyle alakalı olmalı okuduğum yerlere dayanarak, er.tansel arkadaşım senin değindiğin konuyada şöyle söyliyim kullanılan fitillerin daha fazla oluşumdan kaynaklı olsa gerek kapı sesi tokluğu çünkü bizde birde aracın bussines olan modeli var ve onunla icon olan aracım arasındaki fitiller arasında farklılık ve fazlalık var cidden bu durum çok fark ediyor. Ben imkanım olduğunda kapı fitillerimi değiştireceğim bir değişiklik olursa seste tekrar yazı yazarım, herkese iyi günler.

bedrana34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
son bir kaç aydır alttan ses gelmeye başlamıştı araçta.özellikle düşük km ve bozuk yollarda fena duyuluyordu.ustaya sormadan internette araştırma gibi bi huy var nedense.sanayide iyi bi ustayla teste çıktık(referanslı).askı rotu denen(z rot-viraj rotuda deniyormuş) arkadaşın özelliği bitmiş ön taraf sağ-sol ikiside değişti.defalarca lastik hava basınçları ile uğraştım durdum şuan mükemmel bir konforu var aracın sanki fabrika ayarlarına döndü.biraz abartıyorum ama bu ön takım arızaları arabadan soğutuyor insanı.demem o ki hiç internette şu olabilir bu olabilir moduna girmeden direk güvenilir bir usta ile çözülebiliyor herşey(bana salıncaklar değişecek diyen olduğu için).burada fikir olması açısından paylaşılabilir daha sonrasında.
birde ustanın dediği fluence de arka kapılar kronik ses sorunu var ona yapacak bişey yok dedi.ufak bi ayar yapılabiliyor ama daha sonra yeniden başlıyor diyede ekledi.bilginize.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
son bir kaç aydır alttan ses gelmeye başlamıştı araçta.özellikle düşük km ve bozuk yollarda fena duyuluyordu.ustaya sormadan internette araştırma gibi bi huy var nedense.sanayide iyi bi ustayla teste çıktık(referanslı).askı rotu denen(z rot-viraj rotuda deniyormuş) arkadaşın özelliği bitmiş ön taraf sağ-sol ikiside değişti.defalarca lastik hava basınçları ile uğraştım durdum şuan mükemmel bir konforu var aracın sanki fabrika ayarlarına döndü.biraz abartıyorum ama bu ön takım arızaları arabadan soğutuyor insanı.demem o ki hiç internette şu olabilir bu olabilir moduna girmeden direk güvenilir bir usta ile çözülebiliyor herşey(bana salıncaklar değişecek diyen olduğu için).burada fikir olması açısından paylaşılabilir daha sonrasında.
birde ustanın dediği fluence de arka kapılar kronik ses sorunu var ona yapacak bişey yok dedi.ufak bi ayar yapılabiliyor ama daha sonra yeniden başlıyor diyede ekledi.bilginize.

Bilgilendirme icin tesekkurler.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön takım sesleri dediğiniz gibi insanı arabadan soğutuyor, benimde aynı sorunum vardı z rotu ve başları değişti araç mis gibi oldu malesef ön takım taşlı bir yolda biraz yüksek hızla gittiğinde çok fazla etkileniyor ve hemen deforme oluyor bunu yaşadım, arka kapı sorunu bende yok arkalar sürekli açılmadığı için abartmış olmıyım bir wolkswagen kapısı kadar tok kapanıyor bende onlaroda bildiğim için kıyaslıyprum, fakat ön kapılar kapanırken aşırı sesli oluyor sürekli açılıp kapanıp fitiller eskidiğinden kaynaklı ve arka kapılara nazaran daha büyük olmalarından olduğunu düşünüyorum.

blueparadise

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2011 edc 110 extreme aracımdan alt taraftan sesler geliyordu bozuk yollarda.ayrıca bozuk yolda dönüşlerde. 2018 ağustos ayında antalyada ustama arabayı teslimettim amortisörler takozlar salıncaklar rotlar z rotlar kısacası kaomle alt takım değişti. sesler gitti. arabanın yol tutuşu değişti.araç 191000 de 2500 tl gitti ama değdi