Hangi Clio 4 Sahibi siniz? ve Arabalarınızla İlgili Fikirleriniz?

Hangi Clio 4 Sahibi siniz?

• Clio 4 1.2 Turbo EDC 90 bg Otomatik-2016

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    354

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Biliyorsunuz ki CLİO 4 Çok Güzel İyi Olduğu Kadar Bazı Sorunlarıda Var Bunları Toptan Bu Konu Altında Dile Getirmek İlerde Alacaklar ve Yeni Alanlar İçin Birer Tecrübe Olacaktır Ankete Katıldıkdan Sonra Arabanız da Keşfettiğiniz Özellik Yakıt, Artı, Eksi Yönlerini Sorunlarınız Olduysa Onları Beğendiğinizi veya Beğenmediğinizi Yazarsanız Gelecek İçin Güzel Bir Arşiv Oluşturmuş Oluruz Şimdiden Katılacak Tüm Arkadaşlara Önceden Teşekkürler Ederim.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben arabamı aldığımda çok acele ettiğim için birtek 75 bg olmasından yakındım onun dışında şükür ki hiç bir talihsizlik yaşamadım he tabi kronik olan rüzgar sesi mevcut ama kulaklarım alıştı arabamdan memnunum çünkü bu donanımda bu özellikle uygun fiyata bulunulması zor ben 43,700 tl ye aldım stepnesini daha hiç kullanmadım Allah da kullanmayı göstermesin :) ve ilerde alacak olursam en az 90 bg ve üzeri ile bir değişim yapacağım bunuda belirteyim araç gidiyor mu evet gidiyor çok hızlı seri değil ama ekonomik yakıtta 100 tl lik benzinle 400 km küsaratıyla birlikte gittim.(Uzunyol) alacak olanlara hayırlı olsun. dediğim gibi renault da büyük bir devrim arabası bana göre ve yaşım 21 ve ben bu güzel anı yaşadım . darısı sizlerin başına. :eyv

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2013 1.2 icon sahibiyim formda bahsedilen sorunların çoğu mevcuttu aracımda serviste bunlar giderildi çok şükür. Tek giderilmeyen sorunu genelde kış aylarında aracın zor çalışması marş almıyo nedense birçok kez servise götürdüm çözüm bulamadılar cevap bile veremiyorlar bu konuyla ilgili düzeliceğinide sanmıyorum. bende 100 tl benzin ile şehir içi kısa mesafelerde 300 km yi geciyorum hatta bir depo benzin ile uzun yolda 920 km yol yaptım dahada gidebilirdim

blk_paşa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracım 2013 model 1.2 75hp joy

aracımın artıları
-çoğu markada opsiyonel olan güvenlik sistemlerinin en düşük versiyon olmasına rağmen standart olması
-ekonomik bir araç olması

aracımın eksileri
-ekonomi için üretilen bir araç olduğundan performans vermemesi (bunu bilerek aldık)
-araç için piyasada hiç bir şey üretilmemesi ( body kit, led stop, v.s.)
-biraz hantal oluşu

bundan önceki aracım polo 1.4 2000 model 75hp 16v oda basınca çok yakıyordu ama biraz daha atikti bir sonraki tercihim TSI motor olur bir chip tuning ile bile kayda değer artışlar alınıyor ve yürürleri gayet tatminkar devir turbolu araç devri ama ben aracımı seviyorum inşallah şu araca piyasada bir şeyler çıkar gerek performans gerek görsel anlamda bu gün bir poloya bakın cold air intake kit bile var yada fiestaya bize bişey üreten yok multi medya bile sorun biri çıkıp yapayım demiyor sadece krom parçalar difizör ve lip o kadar coil over bile yok mercekli far yapan olmadı daha bekliyoruz ama clio güzel bir araç sadece ben alıp gazlamak istiyorum diyenler bir daha düşünmeli derim onun dışında kronik sorunlar tüm araçlarda mevcut hatasız araç yok insan oğlu illaki takacak bir şey bulur bu BMW bile olsa

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 start&stop icon araç hakkında yorum yapabilecek varmıdır?

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2013 1.2 icon sahibiyim formda bahsedilen sorunların çoğu mevcuttu aracımda serviste bunlar giderildi çok şükür. Tek giderilmeyen sorunu genelde kış aylarında aracın zor çalışması marş almıyo nedense birçok kez servise götürdüm çözüm bulamadılar cevap bile veremiyorlar bu konuyla ilgili düzeliceğinide sanmıyorum. bende 100 tl benzin ile şehir içi kısa mesafelerde 300 km yi geciyorum hatta bir depo benzin ile uzun yolda 920 km yol yaptım dahada gidebilirdim

Bence başka bir servise götürün. İlk defa böyle bir sorun duydum. Araçlarımız kışın bile rahat çalışacak şekilde üretilmiştir.

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence başka bir servise götürün. İlk defa böyle bir sorun duydum. Araçlarımız kışın bile rahat çalışacak şekilde üretilmiştir.

dediğiniz gibi bu yıl baska bir servise gidicem inş orada bir çözüm bulunur

kalipso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 motor çok iyidir...
Biri sıfır olmak üzere 2 tane 0.9'um oldu. Gayet de memnunduk...
Test sürüşü yaparsanız bana hak vermemeniz imkansız.. Bizim insanımız anlayamadı bu motoru ve ön yargılı yaklaştı çoğu. 900cc motor mu olur diye.. Zerre kadar alakası yok. Çok iyi bir motor.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 motor çok iyidir...
Test sürüşü yaparsanız bana hak vermemeniz imkansız.. Bizim insanımız anlayamadı bu motoru ve ön yargılı yaklaştı çoğu. 900cc motor mu olur diye.. Zerre kadar alakası yok. Çok iyi bir motor.

Çok haklısın. Cahillik başa bela. Bana fordun 1.0 kötülediler 100 bg di yokuşta çekmez dediler sonra donanımı düşük uygun fiyata olunca almaktan vazgeçtm renaulta yöneldim 75 bg ama yokuş çekiyor yakıt içsede. Araştırmak lazım. Adamlar 1.4 u bile az goruyorlar snki dersin jetten indiler eşşeğe bincekler. Ne yapacan. İşte tanıdık diye sorduk anlar dedik ben renonun 0.9 luğunu o abilere desem kesin dalga konusu olurdum :D demekki . Dediklerinde çok doğrusun.

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 motor çok iyidir...

umarım öyle çıkar. zira bende 0.9 sipariş ettim tork gücü daha yüksek diye.

adamlar cidden önyargılılar yada kendilerine yediremiyorlar bu motorlu araca binmeyi. insignia la 0.9 un kapışması vardı. 0.9 iyi başlangıç yaptı ama tabi öteki aracın turbo da devreye girince kaçınılmaz son gerçekleşti adamlar bundan bile haz duyuyorlar yok benim aracım şöyle iyi yok bu renocular ne sanıyorlar diye kendilerini tatmin ediyorlar hehe