TomTom Carminat (live olmayan) Harita Güncelleme... ÇÖZÜLDÜ.

sercantes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
olmadı... haritada sorun: bu haritayı bu cihazda kullanamazsınız europe 200163 diye bir sorun verdi

Mehmet Vidinli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
olmadı... haritada sorun: bu haritayı bu cihazda kullanamazsınız europe 200163 diye bir sorun verdi
mutlaka bir yerde hata var.
face de baya bi arkadas yaptı, sorun olmadı.
11. adımın sonunda ekranda succesfully diye yazıyor olması gerekiyor. yazmıyorsa bir yerlerde sorun var demektir.

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En kisa zamanda deneyeceğim hayirlisiyla arkadaşım. Emeğinin eline sağlık çok teşekkürler...

Uusturo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dosya hatasi

Herkese merhaba,
İlk yararlı olduğunu düşündüğüm paylaşımımı yapayım.
2010 grand scenic sahibi oldum 10 gün önce.
Aracı aldığımda 2009 haritası vardı üzerinde, güncelleme için 120TL vermem gerekiyordu.
Aradım taradım uyguladım, ve sorunu çözdüm.
Navigasyonu ÜCRETSİZ olarak güncellemeyi başardım.
Yapılacak işlemler aşağıda sıralanmıştır.
Konu hakkında elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

ÖNCELİKLE, MUTLAKA ve MUTLAKA ORJİNAL SD KARTINIZIN YEDEĞİNİ ALIN. YEDEK ALMAK İÇİN, KART İÇERİĞİNİN TAMAMINI BİLGİSAYARINIZDA BİRYERLERE MUTLAKA YEDEKLEYİN.
YAPILAN İŞLEMLER SONUCU GEÇİCİ veya KALICI HASAR OLUŞMASI DURUMUNDA YAPTIKLARINIZDAN SİZ SORUMLUSUNUZDUR. BEN KENDİ ARACIMDA DENEDİM ÇALIŞTI.

Carminat Tomtom haritasını güncelleme.
1. Aşağıdaki adresten “NC_8842_Full_Complete_Install_yDGpatch.zip” isimli zip dosyayı indiriyoruz.
http://www65.zippyshare.com/v/ao932zvt/file.html
2. Aşağıdaki adresten “Europe 945-6175” haritasını indiriyoruz. http://www.dostlarforum.com/dostlar...968-Europe-for-Carminat-945-6175-(metasi-var)
3. Orijinal SD Kartınız var ise, bu karta hiç dokunmayın. 4gb lık (harita boyutu 2.5gb üzerindedir) bir adet yeni kart edinin. Orijinal kartın içerisinde bulunan “loopdir” klasörünü yeni sd kartınıza kopyalayın. Orijinal SD kartınız yok ise, fat32 formatlanmış kartınızı, aracınız ve navigasyonunuz çalışmıyorken navigasyona takın ve bekleyin. Yaklaşık 20sn içerisinde dosya kopyalanır. Ekranda yasal uyarı çıkınca navigasyonu kapatıp, kartı çıkartın ve yeniden bilgisayar başına geçin.
4. “NC_8842_Full_Complete_Install_yDGpatch.zip” dosyasını sd kartın içerisine açın.
5. “Europe 945-6175” klasörünü sd karta kopyalayın.
6. Sd kart içerisinde “meta.txt” isimli bir dosya oluşturun ve “1B 80 25 EA 18 22 3A A3 16 A8 51 E4 8F 8C 9C EE Europe-100263.metadeğerlerini tırnak(“) isaretleri olmadan yapıştırın.
7. Tomtom Home programını çalıştırın ve gerekli ses güncellemelerinizi yapın. Güncellemelerinizi bitirdikten sonra “Tomtom Home” programını kapabilirsiniz.
8. Sd kartınızın içerisinde bulunan “EasyDCT-II.exe” isimli programı çalıştırın.
Input Device-ID: nin karşısına Device-ID (Bunu bilmek zorundasınız.) nizi BÜYÜK HARFLER ile ve boşluk bırakmadan yazın. Ve “enter” a basın. Device-ID yi öğrenmek için, “loopdir” klasörünü içerisine attığınız sd kart bilgisayarınıza takılı iken, Tomtom Home programını açın. “Yardım” menüsü altındaki “sistem bilgileri” ne tıklarsanız yeni bir ekran açılacak. * Connected device: "Carminat TomTom"” başlığı altında “ID: "XXXXXXXXXX" kısmında yazan 10 haneli ID bizim aradığımız ID.
9. Gelen ekranda hiçbirşey yapmadan yeniden “enter” a basın.
10. “update meta.txt” ile başlayan soru için “n” yazıp “enter” a basın.
11. “activate special voices” ile başlayan sorunya yine “n” ile cevap verin. Ve “enter” a basın
12. İşlemin başarılı olduğuna dair mesaj alıcaksınız. Yeniden “enter” a basarak ekranın kapanmasını sağlayın.
13. Arabamıza gidip, hiçbirşeyi çalıştırmadan, SD kartımızı yerine takıyoruz, radyoyu açıyoruz.
14. Herşey hazır… J

İYİ GÜNLER TÜM YAZILANLARI UYGULADIM AMA SD KARTI NAVİGASYONA TAKDIĞIMDA HARİTA HATASI VERİYOR (Europe-100263) HATASI VERİYOR. BUNU BU CİHAZDA ÇALIŞTIRAMAZSINIZ DİYOR. BUNU ÇÖZMEK İÇİN NE YAPMALIYIM

Mehmet Vidinli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İYİ GÜNLER TÜM YAZILANLARI UYGULADIM AMA SD KARTI NAVİGASYONA TAKDIĞIMDA HARİTA HATASI VERİYOR (Europe-100263) HATASI VERİYOR. BUNU BU CİHAZDA ÇALIŞTIRAMAZSINIZ DİYOR. BUNU ÇÖZMEK İÇİN NE YAPMALIYIM

merhaba,
hata genellikle harita dosyasının oldugu klasorden kaynaklanıyor.
olması gereken SDCARD icerisinde Europe 945-6175 klasörü olmalı. bu klasörün içerisindede haritaya ait dosyalar olması gerekiyor.
buna dikkat edin. eger olmaz iseyardımcı olurum yine.

zugor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam emeğine sağlık 2010 grand scenic de ilk denememde güncellemeyi yaptım.

yahya55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben yapsam olmadı. harita hata veriyor

yahya55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yardım edecek kimse yok mu

Mehmet Vidinli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,
aşağıda yazak yere dikkat ederek tekrar denermisiniz.
ve 8.madde ile 11. madde tamamlanınca ekran kapanmadan bir ekran goruntusu alıp buraya yapıstırırsanız sorunu çözeriz.

merhaba,
hata genellikle harita dosyasının oldugu klasorden kaynaklanıyor.
olması gereken SDCARD icerisinde Europe 945-6175 klasörü olmalı. bu klasörün içerisindede haritaya ait dosyalar olması gerekiyor.
buna dikkat edin. eger olmaz iseyardımcı olurum yine.

brahm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.
İlk denemem de bende de "bu haritayı bu cihazda kullanamazsınız europe 200163" hatası verdi. Sonra SD kartı çıkarıp yeniden bilgisayara taktım. SD kart içindeki e Europe 945-6175 klasörünü buldum. Bu klasörü açınca aynı isimli ikinci bir klasör çıktı. Yani muhtemelen haritalar iç içe iki klasörün içinde olduğundan cihaz haritaları görmüyor ve uyarı veriyor diye düşündüm. Bu nedenle klasörü teke indirdim. Daha sonra EasyDCT-II.exe programını tekrar çalıştırdım ve 8. basamaktan sonrasını aynen uyguladım. (ilk uygulamamda dosyanın içinde harita yok uyarısı vermiş onu görmemişim.). Bu sefer onay verdi ve problemsiz çalıştı.
Hata uyarısı alanlar dediğimi yaparsa sanırım problem çözülecek. En azından ben de öyle oldu. Teşekkürler Mehmet Vidinli...