R-link 2'nin oynatabildiği videolar

hatipoglu

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Yarın uzun yola çıkmayı planlıyoruz ve çocuklar sıkılmasın diye çizgi film tarzı videolar yükledim USB'ye. Yalnızca avi olan bir iki videoyu sesiyle birlikte oynatmayı başardı. avi/mkv olan bir kısım dosyaları oynatıyor ama ses yok. Bir kısım mkv dosyasını hiç listelemiyor bile.

Hangi format ve çözünürlüğü oynatabildiğine dair bilgisi olan var mı?

hatipoglu

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Biraz araştırma yaptığımda şu bilgilere uğraştım:

I asked about the format of files for R-link and renault answer was like this:
music: MP3, WAV, AAC, ATRAC; OGG VORBIS (.ogg), Windows MEDIA Audio (.wma)video: WMV9, MP4 part 2, H264 base
photo: .jpg

R-Link Video format compatibility :

• MPEG4 SP/ASP / H263 Decode (up to WVGA 30fps 4Mbps)
  • => YES (Yes, SP up to WVGA. ASP only tested with variable bitrate with peaks of > 4 MBPS)
    File extension can be .mp4. Some .avi files encoded with the mp4 format can be readen (compatibility with Divx or Xvic file is not sure).
  • H264 BL Decode (up to WVGA 30fps 4Mbps)

• YES (Yes, but not smooth if it contains an audio stream or if profile level exceeds 3.2)
    File extension can be .3gpp (video files coming from smartphones).
  • WMV9 SP/MP/AP / VC1 Decode (up to WVGA 30fps 4Mbps)
  • YES (YES, but most WMV’s only work after several retries once. Logging shows that there is something wrong with the color format)
  • File extension can be .wmv.

And the system cannot display videos for which :
    - The refreshing speed is more than 30 images per second, or
    - The output is more than 4Mo per second, or
    - Resolution is more than 800 points x 480 points
    And files of more than 4Go cannot be readen. Subtitles cannot ben readen.
    Moreover, some files which have specifics restrictions cannot be readen.
    And the system is going directly to the next video if he cannot read one.

Yaptığım video dönüştürme denemesiyle anladığım kadarıyla MPEG-4 Part 2 ve H264 ile kodlanmış videolar, avi ya da mkv olsun, çözünürlükleri farketmeden oynatabiliyor.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biraz araştırma yaptığımda şu bilgilere uğraştım:

Yaptığım video dönüştürme denemesiyle anladığım kadarıyla MPEG-4 Part 2 ve H264 ile kodlanmış videolar, avi ya da mkv olsun, çözünürlükleri farketmeden oynatabiliyor.

Güzel bir açıklama olmuş. h264 mp4 formatında daha çok kullanılıyor diye biliyorum. mpeg-4 de birçok ürün destekliyor. fakat filmler avi olduğuna göre dönüştürme gerekecek. Bunun için ÜCRETSİZ olan Format Factory Programını Öneririm. Aşağıda Linkini Veriyorum.

Format Factory İNDİR!

cagatbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R-link 2, sadece araç dururken video oynatabiliyor. Ben r-link 2 'de araç/araba hareketliyken de sürüş esnasında da video izlemek istiyorum. Bir satış temsilcisi: "emin değilim ancak dışarda yazılım yükleyip çözebiliyorlar galiba " dedi. Fikri tecrübesi olan var mı acaba? Sırf bu hareketliyken video oynatmama nedeniyle Kadjar'dan vazgeçmek üzereyim.

Son düzenleme:

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben evin garajindan cikarken araba video actim fakat daha araba 10 kmdeyken video dondu. Bende usbde sikinti var diyip incelemedim acikcasi detayli. Radyoya gecis yaptim. Gun icinde detayli inceler sonucu yazarim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

cagatbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anlattiginiz sey normalde olani zaten. Direkt 10km'ye ulasinca video kapansin diye programlamislar r-link 2'yi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mesutxf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Format factory'den 5 dakikalık bir video ile birçok farklı formatta deneme yaptım. MP4 formatında çalışıyor ama ses ve görüntü kayması var. Görüntü geriden gelmekte. Birde hareket halinde oynatma imkanı olsa çok iyi olacak. Basit bir kod ama yazılıma erişmek neredeyse imkansız görünüyor.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Konu biraz eskimiş ama telefon tutucu alıp bluetooth ile teybe bağlayın en ucuz yollusu bu sanırım.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çalışmaz arkadaşın demek istediği videoları cep telefonundan izleyin seside kolonlara verin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi