Araç içi Kameralar - İnceleme - Sorularınız

ankay2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Araç içi kameraları ile tanışmam 2 yıl öncesine dayanıyor. Bugüne kadar yabancı ve türk forumlardan sürekli olarak güncel modelleri takip ediyorum.

Kullandığım 3 farklı model incelemelerine aşağıdaki linkten erişebilirsiniz. Araç içi kamerası almayı düşünen arkadaşlara bu konu altından elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

http://teknoseyir.com/u/sertac_ankay/inceleme

Genel bilgilendirme:

Araç içi kameraları ülkemizde henüz pek yaygın değil. Bunun sebebi genelde çinden çok ucuz ve kalitesiz ürünlerin getirilerek sözde HD adı altında satılması. Eğer almayı düşünüyorsanız tek tercih yurtdışından alışveriş yaparak kaliteli bir kameraya sahip olmak.

Forumlarda kullanıcılar tarafından yazılmış geri bildirimlere ve sitenin kesinlikle paypal sistemini kullanmasını göz önünde bulundurarak alışveriş yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Paypal sistemi sayesinde yaşayacağınız herhangibi sorunda kolayca para iadesi alabiliyorsunuz.

(Örnek olarak son iki kameramı http://www.gearbest.com/ sitesinden aldım. Sorunsuz bir şekilde 15 günde elimde oldu. )

Peki ne almalıyım?
En az 1080P 30 FPS kayıt yapan bir kamera tercih etmelisiniz. Tabi sadece çözünürlük değil aynı zamanda işlemcide önemli. Şu anda piyasayı domine eden iki marka var.

1- Ambrella
2- Novatek

Bu iki markadan Ambrella son çıkardığı modeller ile bir adım önce geçti. En son olarak 1440P çekim yapabilen A12 serisi şu anda piyasada.

Kendini ispat etmiş ve kullanıcı sayısı artmış bazı modeller;

1- mini serisi (0801, 0803, 0805 ve 0806)
2- G1W (Fiyat performans ürünü!)
3- Dome serisi (Örnek GS98C)
4- A118 C

Sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Son düzenleme:

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Bende şuan GT680W ve Mini 0801 modellerini kullanıyorum.

Whatsapp tan ihbar uygulamasının başlaması iyi oldu.Resimleri kare kare alarak gönderiyorum .Umarım hata yapanlara yaptırım olarak geri döner :)

Mini 0801 den sonra 0803 modelini duymuştum .Mini 0806 sanırım 03 ten sonra çıkan bir model ?

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Whatsapp tan ihbar uygulamasının başlaması iyi oldu.Resimleri kare kare alarak gönderiyorum .Umarım hata yapanlara yaptırım olarak geri döner :)

Mini 0801 den sonra 0803 modelini duymuştum .Mini 0806 sanırım 03 ten sonra çıkan bir model ?
Sende cok acimasizsin cnm kac resim ildu abi???

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Sende cok acimasizsin cnm kac resim ildu abi???

Şuan çok değil Selim :)

Video gönderilmiyor sanırım.Ondan dolayı her olayda 20-30 resim gönderiyorumki sıra ile oynattıklarında kesin belli olsun.Şuan 3 aracı ihbar ettim :)

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi samsunda olsa bende hemen gonderirim ama sadece suan ist gecerli

ankay2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Arada birde 0805 modeli vardı. Ondan sonra geldi... Yeni çıkacak modeli bekliyorum bende :)

ankay2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ara sıra kampanya yapıyorlar, elimden geldiğince buradan paylaşırım.

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kameralar hafızası dolduğunda üzerine mi yazıyor yoksa manuel olarak hafızayı boşaltmamızmı gerekiyor?