Start stop hiç çalışmıyor

abbmemoli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ara sıra bendede oluyor ama sık deyıl

mecitozturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun benim kadjarda da var.Pazartesi bu problem için servise götüreceğim.Canı istediği zaman devreye giriyor canı istemediğinde çalışmıyor :(

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul trafiginde kullanilmiyor zaten surekli dur kalk dur kalk hep iptal ediyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun benim kadjarda da var.Pazartesi bu problem için servise götüreceğim.Canı istediği zaman devreye giriyor canı istemediğinde çalışmıyor :(

canı istediğinde giriyor istediğinde girmiyor diye bir şey yok

siz gerekli koşulları sağladığınız halde girmiyorsa evet sorun vardır.

ama motor ısınmamışsa.
akü yeterince dolu değilse.
rampada duruyorsanız.
oanda çalışan aletler çok fazla elektrik kullanıyorsa.
veya son start stoptan sonra belli bir mesafe gitmediyseniz gibi bir çok etken mevcut.

siz tüm bu koşulları sağladığınız halde girmiyorsa evet kontrol ettirin.

mecitozturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabayı alırken sizin yaptığınız gibi detaylı bir açıklama yapılmayınca bizim de beklentimiz hemen durması ve sonrasında hareket etmesi oluyor :)
açıklama için teşekkürler

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazen cok uzun masefe suruyorum duruyorum bakıyorum stars top çalışmıyor,

Bazende 2-3 km gdiyorum duruyorum devreye alıyor...

Çalışma prensibi çok etkene bağlı değişken: hava, sıcaklık, akü, yük, elektirkli eşya kullanımı (sarj), klima vb.

Ama şu da olmuyor değil, klima çalışıyor bır bakıyorsun devreye girmiş ????

Renault sanırım ilk defa bu sistemi KADJAR'da kullandı? Devreye girmesi cok seri, W golfte kullandım devreye 1,5 sanıyede giriyor ama KADJAR'da 0,5 sn gibi, frenden cektıgın anda deveden cıkıyor...

Bu arada extra bilgi: DEVREYE GİRMESİNİ İSTİYORSANIZ FRENE BİR TIK DAHA SERT BASIN, BELKİDE BUNU YAPMIYORSUNUZDUR :)

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazen cok uzun masefe suruyorum duruyorum bakıyorum stars top çalışmıyor,

Bazende 2-3 km gdiyorum duruyorum devreye alıyor...

Çalışma prensibi çok etkene bağlı değişken: hava, sıcaklık, akü, yük, elektirkli eşya kullanımı (sarj), klima vb.

Ama şu da olmuyor değil, klima çalışıyor bır bakıyorsun devreye girmiş ????

Renault sanırım ilk defa bu sistemi KADJAR'da kullandı? Devreye girmesi cok seri, W golfte kullandım devreye 1,5 sanıyede giriyor ama KADJAR'da 0,5 sn gibi, frenden cektıgın anda deveden cıkıyor...

Bu arada extra bilgi: DEVREYE GİRMESİNİ İSTİYORSANIZ FRENE BİR TIK DAHA SERT BASIN, BELKİDE BUNU YAPMIYORSUNUZDUR :)

evet klima açıkken devreye giriyor ama belli bir süre sonra gene kendi motoru çalıştırıyor yani 1,5 -2 dk motor çalışmadan klima açık kalsın gibi bir durum söz konusu olmuyor.

banu

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş

Merhaba,ilk kez forumda yazıyorum yanlışım olursa afedin...3 aylık kadjar 1.5 dci EDC sahibesiyim.Hiç motor vb bilgisi olmayan bir bayan olarak 3 aydır servis ziyaretlerimle bayağı Kadjar uzmanı oldum sanırım...Evet dans eden aynam vardı sizler gibi dediğiniz gibi vidasını ayarladılar düzeldi...Fakat dikkat galiba tavanın darbe emmesinde bir problem var uzun yolda sürat yaptığınızda bu sefer yarım açtığınız güneşliğiniz dansediyo...
Ama asıl çözemediğim problemim start stop problemi...Ben 58 kg bayanım..ve koltuktan hafifçe kaykılıp gerindiğimde ,start stop açık ve devreye girmişken arka koltuktan bir eşya almaya çalıştığımda araba tamamen stop ediyor ve kontağı tekrardan vitesi park konumuna getirerek çalıştırmam gerekiyor...Fransadan gelen cevap araç güvenlik sebebi ile koltuktan kalktığımı düşünüp arabayı kapatıyormuş...Bu durumda ne yapmam lazım ?çünkü mümkün değil yoğun trafikte gerinsem bile aracım duruyor....

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,ilk kez forumda yazıyorum yanlışım olursa afedin...3 aylık kadjar 1.5 dci EDC sahibesiyim.Hiç motor vb bilgisi olmayan bir bayan olarak 3 aydır servis ziyaretlerimle bayağı Kadjar uzmanı oldum sanırım...Evet dans eden aynam vardı sizler gibi dediğiniz gibi vidasını ayarladılar düzeldi...Fakat dikkat galiba tavanın darbe emmesinde bir problem var uzun yolda sürat yaptığınızda bu sefer yarım açtığınız güneşliğiniz dansediyo...
Ama asıl çözemediğim problemim start stop problemi...Ben 58 kg bayanım..ve koltuktan hafifçe kaykılıp gerindiğimde ,start stop açık ve devreye girmişken arka koltuktan bir eşya almaya çalıştığımda araba tamamen stop ediyor ve kontağı tekrardan vitesi park konumuna getirerek çalıştırmam gerekiyor...Fransadan gelen cevap araç güvenlik sebebi ile koltuktan kalktığımı düşünüp arabayı kapatıyormuş...Bu durumda ne yapmam lazım ?çünkü mümkün değil yoğun trafikte gerinsem bile aracım duruyor....

58 kg az bir ağırlık değil. start stop un özelliklerinde var evet koltuktan kalkarsanız motoru tamamen kapatıyor güvenlik için. koltuk yüzeğiyle tamamen temas kesiliyorsa normal bu şekilde algılaması ama sağa sola döndüğünüzde oluyorsa bence bir tuhaflık var. ya arkaya dönmeyi keseceksiniz yada s&s i kullanmayı :D

banu

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet mum gibi oturacağım galiba