Start stop hiç çalışmıyor

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuda heralde Kadjar kullanicisi bayanlar rahatsiz olacak, baylardan ses yok :) yarin arka koltuktan biseyler almayi deneyecegim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Merhaba,ilk kez forumda yazıyorum yanlışım olursa afedin...3 aylık kadjar 1.5 dci EDC sahibesiyim.Hiç motor vb bilgisi olmayan bir bayan olarak 3 aydır servis ziyaretlerimle bayağı Kadjar uzmanı oldum sanırım...Evet dans eden aynam vardı sizler gibi dediğiniz gibi vidasını ayarladılar düzeldi...Fakat dikkat galiba tavanın darbe emmesinde bir problem var uzun yolda sürat yaptığınızda bu sefer yarım açtığınız güneşliğiniz dansediyo...
Ama asıl çözemediğim problemim start stop problemi...Ben 58 kg bayanım..ve koltuktan hafifçe kaykılıp gerindiğimde ,start stop açık ve devreye girmişken arka koltuktan bir eşya almaya çalıştığımda araba tamamen stop ediyor ve kontağı tekrardan vitesi park konumuna getirerek çalıştırmam gerekiyor...Fransadan gelen cevap araç güvenlik sebebi ile koltuktan kalktığımı düşünüp arabayı kapatıyormuş...Bu durumda ne yapmam lazım ?çünkü mümkün değil yoğun trafikte gerinsem bile aracım duruyor....
Bu kadar hassas olması da iyi bir şey değil, kg ayarı yapılabiliyor mu merak ettim... :)

banu

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla genç kızım var seneye ehliyet alacak sanırım benim aracımı veremiyeceğim çünkü o kilosu ile kalçasını oynatsa aynı şeyi yapacak...makyaj kontrolu için kalçamı hafif kaldırdığım veya yoğun trafik altında ki İstanbulda hergün köprüyü geçen biriyim belimi rahatlatmak için hafifçe kalçamı bile kaldırsam araba stop ediyor..tekrar vitesi p ye getirip kontaktan arabayı çalıştırıyorum...ve tabiki çalan sabırsız korna sesleri ve küfürler eşliğinde.....Bu arada yanlış anlaşılmasın arabamı çok sevdim...Fransızların mantığıda haklı güvenlik için ...ama bu teknoloji ve güvenlik hoşuma gitmedi.

Bu arada herhafta genelmüdürlükten c...beyle bunları deneyerek anladık..bugünkü görüşmemizde arabamda oluşmaya başlayan siren sesi gibi kilometrelerce gitsende kesilmeyen motordan gelen ve fazla ısınmadan yola hareket etmekten oluşan bir sesten bahsederken bu şikayetleri üzerine fransadan daha bugün yeni bir program geldiği bilgisini aldım ...kendi aracımda çok test yapıldığı için bu uygulamayı ilk kullanmak yükletmek istemedim ama ihtiyacı olanlar serviste yükletebilir bence birkaçgün sonra dilerse

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cok abartili bence anlattiklariniz, kalcanizini kaldirinca araba nasil stop ediyor, tekrar P ye getirip kontak acmayi anlayamadim?

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabayi iyi cozun veya makyaji evde yapmayi deneyin [emoji3]

EcemB.

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Banu hanım ben Clio 4 kullanıcısıyım bakın bunu almadan önce cok araştırdım sizin Dediğiniz gibi kajdar veya Hyundai'dan wv kadar ve Hyundai accent Era vardı bundan önce bende hundailerde otomatik ayağını gazdan çektiğiniz anda istop ediyordu araç ve Günlerce sanayide gezdim hiç bir sekilde sorun bulunamadı en son Era sahibi komşuma danıştım serviste bile söylemiyorlarmış gidip gelesinix diye ana problemlerimiş beyne bir yazılımla anında düzeldi araç .. Ve bu bütün Hyundai' accentlerin ortak sorunumus..

sizde isterseniz bir beyne cip yada yazılım güncellemesi attırın çünkü yan koltuk benim çantama bile duyarlı ve kemer istiyor.. O kdr hareket etmekle hiç birşekilde bu olmaz..

EcemB.

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabayi iyi cozun veya makyaji evde yapmayi deneyin [emoji3]

Yada bu arkadaşımız gibi aracınızı iyi çözün gerçekten akıllı telefonlar gibi araclarımızda duyarlı artık sadece sürmekle olmuyor tanımak da gerekiyor ;)

ahmet.ozturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun. Umarım hallolur. Benim araçta aynısı ama motorun ilk ısınmasından sonra sorunsuz çalıştı. Hatta babam bu kadar sık stop etmesi (şehiriçinde işıklarda ) iyi değil marj motoru zarar görebilir dedi. Ama sanmıyorum genede sık kullanımkarda.kapatmayı tercih ediyorum. Sonuçta dizel araç o kadarda çok tüketmiyir yani.

Okanonaran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Star stop

Merhaba star stopla slakalı sıkıntın varmı acabaa

Okanonaran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjar star stop arıza

iki hafta önce aldığım en dolu model dci edc kadjarda 2600 km tamamladım.araçta start stop hala hiç devreye girmedi.sürekli mümkün değil uyarısı veriyor.bu arada her türlü şartlar sağlanmasına rağmen (kemer klima sıcaklık vs)bu uyarıyı veriyor.servise götürdüm akü çok iyi dediler.maisle yazışıyoruz program gelecek dediler bekliyoruz bakalım.can sıkıcı bi durum.ilk renault aracım.inşallah kötü olmayız renaultla.0 araç ama parası ödenen özelliği çalışmıyor

Merhaba aracınız füzeldiöi acaba aynı sorun bendede var acıl cevabınızı beklıyorum